Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok a hugomra....

Irigy vagyok a hugomra. Csunya dolog de ez van. Mit tegyek? Forduljak pszichologushoz?

Figyelt kérdés
Szeretnem az elejen leszogezni hogy imadom a hugomat. Nagyon aranyos, jofej, empatikus ember es nagyon jo baratnok vagyunk. Eskuszom ennyire laza embert nem ismerek. A helyzet az, hogy en eleg hamar terhes lettem es nem akartam elvetetni, de e a terhessegem miatt egy ido utan abba kellett hagynom az egyetemet, dolgozni is nagyon nehezen tudtam elkezdeni, anyagilag se allunk tul jol es elegge befordultam. Meghalnek a csaladomert, de neha elnezve a hugomat megszollal bennem egy 'mi lett volna ha' kezdetu mondat. Neha buntudatom van emiatt, neha iszonyat duhos leszek. A hugomrol annyit kell tudni, hogy o lediplomazott, mindig o volt a szebb, az oksabb, a nepszerubb, sokszor kisebbsegi erzesem volt e miatt de pl ha buliban csaptak neki a szelet es nekem nem siman elkuldte oket a fenebe, hogy nem egyedul jott. Tehat sose ereztett velem semmi olyat, hogy o szebb lenne. Mindig ereztette velem, hogy nagyon szeret. Jelenleg az egyetemi szerelmevel lakik egyutt iszonyat jomodban. Epitkeztek, hatalmas haz, iszonyat draga berendezesek, orias plazma tv, draga kocsi, jacuzzi, minden amit el tudtok kepzelni. Mi ketten kevesebbet keresunk mint o egyedul a parja meg annal is tobbet. Jarnak nyaralni, sielni, muveltek, nyelveket beszelnek. Raadasul mindig ugy neznek ki mintha a egy filmbol leptek volna ki. Hugomnak mindig alomszep rendezett a haja, szepen sminkeli magat, ekszerek, szep ruhak, cipok. Kinezetre legjobban Gabira emlekeztet a szuletett felesegekbol. A parja is sportos, jokepu, uriember. Vannak nekik is gondjaik de teljesen maskepp oldjak meg mint mi pl. Miota befordultam eleg sokat jar at hozzam segiteni. Neha megkerem, hogy segitsen a hazimunkaba vagy a gyerekekkel. Es hiaba veszi fel a kihipozott, 4 xl-es polomat takaritashoz olyan dogos es szep benne. Es siman leul a foltos kanapera velem krumplistesztat ebedelni es a regi tv-n filmet nezni, mintha nem is ott lakna, ahol. Hiaba imadom, es tudom, hogy is szeret neha sovarogva nezem, hogy milyen szep es sajnos ez az erzes volt hogy atment duh-be :( nem vagyok normalis igaz? Sose dorgolte az orrom ala, higy milyen elet van. Ugyanolyan mint gyerekkorunban nem valtoztatt meg a penz es a siker. Megis..:(( el vagyon keseredve, semmi onbizalmam.
2014. okt. 15. 23:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Talan ö meg a te eletedet irigyli-bizonyos szempontbol.Talan meg tudsz te is tanulni,hogy jobb munkat talalj kesöbb.
2014. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én nem abban látom a problémát,hogy a húgonak mindene megvan hanem ,hogy te nem kaptad meg,amit szerettél volna! Nem jutottál el arra a szintre,hogy kifejezd önmagad,az legyél aki lenni szeretnél. Mi érdekel igazán? Vannak céljaid az életben? Tegyél értük,de vonatkoztass el a húgodtól ő is azért ilyen magabiztos,mert megtette az életében amit csak szeretett volna. Neked is lehet lakásod,diplomád,boldog családod. Életet adtál egy aranyos kisbabának is :) A pároddal meg vagy elégedve? Egyébként levelezőn is lehet egyetemet/főiskolát csinálni. A külsőddel meg te is tudsz foglalkozni. Hajrá, valósítsd meg az álmaidat és elfelejtheted az irigységet meg a mások életéért való sóvárgást. Hajrá!
2014. okt. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy én is irigy lennék, ha ez velem lenne. Sőt, tuti.
2014. okt. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én húgom is mindent megvalósított, amit én valaha is akartam. Mindezt úgy, hogy ő nem is ugyanazon az úton indult el, mint én, csak odasodorta a sors, és rájött, hogy tényleg nem rossz dolog. Persze sokat dolgozott a sikerén, és én is bármikor tűzbe mennék érte. Nekem abba kellett hagynom a tanulmányaimat, és egyik-napról a másikra élünk, ők pedig persze jóval sikeresebbek, házat vettek, sikeresnek számítanak és jó emberek. Szépek, okosak, műveltek.. pont, mint a húgodék. Nem az fáj, hogy neki jó. Mindig is szerettem volna, ha legalább neki sikerül, támogattam benne, hogy tudtam. De az, hogy nekem nem sikerült megvalósítanom az álmaimat, ráadásul ő végül pont ott kötött ki, ahova én tartottam.. hát ez elég gyakran eszembe juttatja, hogy kudarc az életem. Én még küzdök, szerintem te se add fel, a siker nem jön azonnal, de ha elindulsz, egyszer csak odaérsz.:)
2014. okt. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Hát, az utolsó végülis jól megfogalmazta lényeget, még ha fáj is.

Kérdező, ne idealizáld a húgodat, neki is megvan a saját útja, amit választott, neked is. Te választottál egy fajta utat, amit nem tudsz visszacsinálni, a saját életedből próbáld meg kihozni, amit tudsz. Az meg nem igaz, hogy ő szebb. Ugyanaz a genetikai hátteretek, és a szépség szubjektív. Lehet, hogy van, akinek meg te lennél a szebb. Sok múlik azon, hogy mennyire vagy ápolt, csak azért ne hanyagold magad, hogy úgyis ő a szebb és kész. A te hajad miért nem rendezett mindig? Ezen segíthetsz. Te miért nem sminkeled magad szépen? Ha megkéred, biztosan segít. Vagy beszélgess vele az érzéseidről, lehet, hogy megnyugszol tőle. Csak ne bántsd meg, mert nem érdemli meg. A te döntésed volt az életed, hogy te ide jutottál, ő meg máshova, erről csak te tehetsz, más nem, legfeljebb magadat lehetsz dühös, mert mást szerettél volna te is, nem azt, amit végül választottál.

2014. okt. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%
Hát én megértelek teljesen.... Én mindenkit irigylek aki gazdag. Azt csináld, hogy kezdj el sportolni, konditerembe járni, hogy jól nézz ki, aztán keress egy iszonyat gazdag csávót. Sajnos ez az egyetlen esélyed. De sajnos mindenkinek aki nem született gazdag családba. Tanulással, munkával a büdös életbe nem lesz senki ennyire gazdag fiatalon ebben az országban.
2014. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hazas vagyok es van ket gyerekem. Es de lehet csak jokor kell jo helyen lenni. Ha hugom gazdag csaladba szuletik akkor en nem lennek gazdag?
2014. okt. 18. 12:00
 8/25 anonim ***** válasza:

"Ha hugom gazdag csaladba szuletik akkor en nem lennek gazdag?"


Ezt nem értem :O

2014. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
Nyilván gazdag lennél persze, de ahogy kiveszem nem születtél gazdag családba a húgoddal, csak húgod fogott magának egy gazdag csávót, te pedig csórót. Ez itt a különbség kizárólag. A drága ház, ékszerek, smink, utazások, autó már csak ennek a hatása. A pénz a minden.
2014. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Velünk ugyanez van. Anyám és a testvére aki az én keresztanyám nyomorogtak vidéken egy fos helyen kicsiként. Aztán Pestre jöttek. Anyám testvére gazdag csávót fogott ki, anyám csóró szart. Anyám testvérének gyereke Budán nőtt fel a villanegyedben egy fantasztikusan full extrás házban, új Audi, a világ összes országában voltak mostanáig meg minden és mindig is boldog volt ő is meg a gyereke is.


Én pedig egy rohadt undorító kőbányai másfél szobás panelban nőttem fel és egész életem egy szenvedés.

2014. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!