Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra utalnak-e ezek a...

Depresszióra utalnak-e ezek a tünetek? Pszichológushoz már járok, de még az elején vagyok, és a dolog nem mozdult előre semmit. Mit lehet csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Úgy érzem szétesek, elvesztem önmagam, persze ezt napközben nagyon szépen palástolom, de nem tudom, meddig tart ez a "nagyszerű alakítás"...


Azt, hogy fáradt vagyok azt nem tudom elrejteni.


Ezek azok a dolgok, amiket nem tudok mivel magyarázni:


- Állandó fáradtság, kimerültség, ma délután is aludtam, de semmi, csak még szarabb. Iskolában alig bírom ébren tartani magam. minden nap ásítozok egyfolytában, ha hazaérek szintén fáradtság, és aludni viszont szintén nem bírok, lásd lentebb.


- -emlékezés (rövidtávú memória, azt se tudom mit akartam mondani, megakadok mondat közbe, zavaróan sokat őő-zök, meg izé-zek, nehezebben alkotom a mondatokat, megfeledkezek minden tennivalómról, és ez a legzavaróbb mind közül)


- koncentráció (nem birok figyelni, alig kötnek le a régi jó dolgok, vagy csak semmi sem sikerül, mintha valami elvonná a figyelmem, de közben látszólag semmi sincs amin gondolkozok)


-érdeklődési kör( abszolút beszűkült, gépet sem szerelek már, csak szórakozni próbálok rajta, szerelés se nagyon megy, könyvet képtelen vagyok olvasni, az első pár oldal után leteszem)


-általános kedélyállapot (rossz kedv minden nap, egyhangúság)


-üldözési mánia-szerűség ( mindig olyan érzésem van, mikor pl kint voltam a műhelyben- hogy valaki jár a házban vagy körülötte, és ki akar nyírni, vagy ott áll mögöttem/ajtó mögött, valaki néz be az ablakomon, és este ez csak fokozódik, ott áll mögöttem stb )


-egyéb kényszerképzetek (pl a legapróbb fény /hanghatásra, zörejre felfigyelek, és rögtön gyanakodni kezdek , most pl ahogy kint kajáltam , egy légyzümmögés hangerejével hallottam kattanást vagy valami zörejt a szobám felől, és rögtön kezdem gyártani a képzeteket, hogy valaki k##vára van a szobámban, és átment az érzékelőn (az szokott kattogni ), és ha bemegyek, kinyír)


- Ajtó többszöri ellenőrzése este, ezért nem is tudok aludni gyakran.


- este ez csak rosszabb, minden apró árnyék, képrészlet, sötét sarok olyan mintha támadna... Kint a levelek lengedezését az utca túloldalán képes vagyok 140es pulzusszámmal és adrenalinnal nézni, mondván, hogy ott van valaki....


Ezeket nem akarom senkinek sem elmondani, mert azért a maradék tekintélyemet megtartanám, nem szeretném ha hülyének néznének...


pls help!



2013. máj. 24. 23:10
 1/7 anonim válasza:
Szerintem beszélj a háziorvosoddal is a témáról. Rengeteg rejtett (fizikai) betegség ki tud váltani hasonló tüneteket. A túlzott fáradékonyságod nekem legalábbis gyanús ilyen szempontból.
2013. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez nem depresszió... valószínűleg alacsony a vérnyomásod... nekem is ugyanezek vannak.. igyál egy kávét reggel meg egyet délután..az segít.. a parázásokkal én is így voltam..hangsúlyozom voltam: ne figyelj rá, minden amit hallasz vagy látsz, azt csak magadba beszéled bele.. én is ezt tettem, a szitut az is nehezítette, hogy én egyedül voltam itthon..illetve a kutyámmal és az is állandóan minden szarra felfigyelt és ugatott, de már lecseszem őt is ha valamit elkezd ugatni és így rám tudná hozni a parát.. hallgass zenét hangosan, kapcsold be a tvt, hogy ne szorong.. mellékesen had kérdezzem meg hogy egyedül vagy-e a házban..?
2013. máj. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, gyakran vagyok egyedül, ez egy falu széli kertes ház, nem mintha máshol nem lenne ugyanez. Kávéval szoktam életet lehelni magamba iskolanapokon főleg, de már van hogy 2 espresso is elfogy, és úgy érzem rászoktam, szünet kéne... nincs más megoldás?

Egyébként az eddigi válaszokat is nagyon köszönöm!

2013. máj. 25. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami segíthet:

Szín egészséges életmód - legalább táplálkozás legyen rendben, szigorúan gabona és tejmenetesen egyél! Sok-sok zöldséget, húsokat, gyümölcsöt fogyassz. Halakra különös tekintettel, nagyon jók.

Ha nem eszel halat, akkor pótolj omega3 zsírsavat.

Ha nem napozol, akkor d3-vitamint, mindenképpen! Omega3 és d vitamin táplálék kiegészítés nagyon ajánlott lenne!


Ezek mellett pedig komoly kivizsgálás nem ártana. Lehet, hogy olyan gond van amit a pszichológus és a valóban jó táplálkozás együtt megold. De akkor is tudjátok meg mi az.


Nekem nem tetszik ez az emlékezés és koncentráció zavar :(

2013. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

alud ki magad , és ne dolgoz hanem valami nyugtató dolgot csinálj pl: jóga megható film nézése hastánc lágy zene halgatása vagy menj ki a szabadba és feküdj le egy plédre és nyugodj meg pihend ki magad!


Sztem

2013. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves :


- Nem értem a tejet meg a gabonát miért hagyjam...

- omega 3 zsírsav általában megy

-D3 vitamin megy, 2000NE-s, 50 ug-os.

- pszichológushoz járok, de nem válaszolt eddig egy kérdésmre se, csak én pofázok, ő meg írkál néha.

pszichiáter lesz a következő, legalább ő mond valamit...


" Nekem nem tetszik ez az emlékezés és koncentráció zavar :( " Hát nekem se, most pl elfelejtettem h dokihoz kell menni, de minden nap egy rakat dolgot elfelejtek, vagy nem tudatosul mit csinálok.



Azért köszönöm a Te válaszod, és a többiek eddigi válaszait.

2013. jún. 8. 14:32
 7/7 anonim ***** válasza:

2000 NE akkor elég, ha egész nap most napon vagy. Egyébként meg kevés. Szájon át alig hasznosul..


Tej-gabona: olvass utána milyen neurológiai problémákat okoznak.

2013. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!