Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » "Vond be a nagyobb tesót is a...

"Vond be a nagyobb tesót is a kisebb körüli teendőkbe" vs "magadnak szülj, ne a tesónak". Hol a határ?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 11:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Ott, hogy abban segítsen a nagy, amiben van kedve. Tudja, hogy lehetőség, de nem kötelező.
2014. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott, ha mondjuk nagy korkülönbség esetén mérlegelve vállalnak még egy gyereket, számításba veszik, hogy a nagyobb gyerek mondjuk kamasz és sok teendője lesz, gimi és egyetem mellett nem várják el, hogy a nagyobb gyerek pesztrálja a kicsit, csak nagyon ritkán. Természetesen szabadidejében meg lehet kérni, de ráerőltetni semmiképp.
2014. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mekkora a korkülönbség.

max. 5-6 évig szerintem olyan, hogy pl. pelenkázásnál add ide légyszives ezt, meg azt.

Ha tizenéves a tesó, akkor belefér, hogy NÉHA megkéred, hogy 1-1 órára vigyázzon rá, de pl. ne rendszeres feladata legyen, hogy ő hozza-viszi az oviba, bölcsibe.

És hát ilyenkor azt is el kell fogadni, hogy előre meg kell beszélni a tesóval, hogy pl. csütörtökön ő vigyázzon rá, és nem hirtelen rábízni, függetlenül attól, hogy a nagyobbnak volt-e éppen más terve.

2014. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérni kell a nagyobbtól, nem pedig utasítani. Érzi a szülő is, mikor vigyáz a kisebbre szívesen és mikor nem. Meg lehet vele alapozni egy nagyon jó testvéri viszonyt, de tönkre is lehet tenni, mert a nagy mindig csak a kínt láthatja a kicsiben, ha rá van erőltetve a dolog.
2014. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen kotelezo a nagyobbnak a kisebbel torodni. Ne az o dolga etetni, pelenkazni, oviba, iskolaba vinni, otthon vigyazni ra. Alkalmankent meg lehet ra kerni, de kotelezo program ne legyen.
2014. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Ne úgy csináld, mint anyámék, hogy tizennégy évesen a nyári szünet 11 hetéből hatban, én voltam otthon a három éves tesómmal reggel héttől, este tízig. Ennyi a lényeg :D. Valamint, tudatosítsd magadban, hogy magadnak szülted a gyereket, teljes mértéken a te felelősséged, és ne várd el, hogy az idősebb testvérnek bármilyen téren is alá kelljen rendelnie magát a te döntéseidnek.
2014. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ott a határ, amit önként és szívesen csinál.
2014. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak a válaszok, mindenkit felpontoztam, köszönöm.
2014. okt. 30. 12:16
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 voltam, mikor megszületett a tesóm.

Amikor azt mondjuk, hogy NEM akarunk rá pár hónaposan vigyázni 10 percnél tovább, akkor NE (!!!) menjen el az anya sunyiban 3 órára.

És nem röhögjük ki (és nem terjesztjük nevetve mindenkinek), hogy milyen bénák vagyunk, mert életünkben először egy pelenkát túl lazán tettünk fel, százszor telefonálunk a szülőnek (!), hogy most mit csináljunk, mert valami baj van... (és sose nyomd ki a telefont ilyenkor).

Én nem az öcsémet utáltam meg ekkor, hanem az anyámat. És anyám is engem, mert a tesóm egy idő után csak nekem fogadott szót és csak én tudtam megnyugtatni.

Amikor bölcsis lesz, akkor meg ne add oda a nagyobbnak egész nyárra, hogy ez így olcsóbb megoldás.


Ha megkéred, hogy vigyázzon rá egy fél órára és ő elvállalja, akkor ne maradj el tovább. Szünetekben is csak akkor, ha önként vállalkozik rá.

2014. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

16 voltam, mikor megszületett a húgom és anyám folyton rám akarta tukmálni, aztán meg érzelmileg zsarolt, hogy nem is szeretem a testvéremet, mert nem akarom megetetni, megfürdetni és pelenkázni stb. Azt szajkózta egyfolytában, hogy rossz ember vagyok és jobb, ha nekem soha nem is lesz gyerekem. Igaz, ekkor már az egész háztartás rám volt bízva (beleértve a takarítást, mosást, csekkek feladását, fűnyírást, kerti munkákat). Aztán mikor nyári munkában árut pakoltam, hajnalban keltem, délután, mire hazaértem, odaadta anyám a húgomat, hogy na akkor, tessék, te jössz, lehet foglalkozni vele. Utáltam ezt a helyzetet és anyámra is rettentően haragudtam.

Úgy érzem, durván átesett a ló másik oldalára. Azt hozzátenném, hogy a férje eltartotta a családot, így dolgoznia sem kellett gyerek mellett.

2014. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!