Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok! Megőrülök már...

Irigy vagyok! Megőrülök már tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tesóm lelépett itthonról Pestre tanulni és dolgozni évekkel ezelőtt. Tök jó élete van, nagyon jól keres nemrég előléptették. Korábban megismerkedett egy pasival, jól megvannak, a pasi is jól keres, nézem facebookon a képeiket, jól öltöznek, éttermekbe járnak, megvan minden, hatalmas panorámás lakás, drága autó, bulik stb. Én meg itthon maradtam a szüleimmel. Az alkoholista apámmal, meg anyámmal, akit nem merek egyedül hagyni vele, mert mindig veri.(apa anyát)Ha tovább akarnék tanulni valószínűleg nem tudnék, mert tavaly is halasztottam egy évet mert apa megmondta, hogy megöli anyát ha elmegyek. Anya már kórházban is volt többször, vagy azért mert nem bírta a szíve, vagy mert apa úgy megverte. Tesóm meg jól elvan. Küldött haza pénzt, de ezt apa elitta ezért nem küld már. Nekem nincs egy normális nadrágom, vagy kabátom se, neki meg van vagy 10 kabátja. Tegnap csak leves volt egész nap mert apa iszik és iszik és nincs pénz ennivalóra. Ők meg étterembe járnak. Lelépnék, de anyát nem hagyhatom itt. Elvonóra nem viszik be apát, mert nem egyezik bele. Mit tehetek? 20L
2014. nov. 10. 12:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád váljon el és költözzetek el. Ha a ház közös, kérheti a bíróságon a közös vagyon megszüntetését és akkor megkapja majd belőle a pénzét.

Ha a bátyád ennyire jól él, segíthetne 1-2 hónapig amíg nem találtok rendes munkát, főleg hogy tudja, mi elől menekültök.

A helyében én sem küldenék pénzt,ha úgyis alkoholra megy.

Ha lenne hova lelépned, az is megoldás lehetne, hogy anyukádnak keresel egy bentlakásos melót, pl. házvezetőnőként.

Amúgy anyukád miért nem jelenti fel, miért nem válik és miért nem kér távolságtartási végzést?

2014. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Errefele semmi munnka a kepzett fiataloknak se, nem hogy az 50 eveseknek mint anya. A hazat anya es apa az anyai nagymamatol kapta igy anya nem akar elkoltozni, apat kirakni meg nem lehet. A rendorseget is hivtam mar mikor apa nekiesett anyanak hatha beviszik, de egy ora volt mire kiertek, addigra anya elment itthonrol es en lettem lecseszve, hogy zaklatom a rendorseget. Én is dolgoznek de nincs szakmam csak erettsegim, mert tovabb akartam tanulni igy meg meg akkor se talalnek munnkat ha lenne.
2014. nov. 10. 12:53
 3/19 sippara ***** válasza:
92%
Fel kéne ismerned azt, amit a testvéred már felismert: az, amit anyád csinál magával, az ő felelőssége, nem a tiéd.
2014. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Janka néni ***** válasza:
100%
Igaza van az előzőnek: a saját boldogságodért, boldogulásodért Te felelsz. Anyád is a sajátjáért. Nem fogadhatja el tőled, hogy amiért Ő nem tud vagy nem akar magán segíteni (gondolom hosszú évek óta), Te is tönkre tedd az életedet. Ne hagyd, hogy ez megtörténjen, mert sehova nem jutsz így! Költözz el, tanulj tovább, éld a SAJÁT életedet. Ha Te nem vagy is, a dolgok valahogy megoldódnak. Rájönnek az otthoniak, hogy a maguk lábára kell állniuk.
2014. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a 3-as válaszoló mondta meg a tutit. Ez van. Ez az ő életük, nem élheted helyettük. Neked minden esélyed megvan a kitörésre, és még a testvéred is simán segítene, én a helyedben már hívnám is, és minden bizonnyal holnap már az első vonaton ülnék Budapest irányába.

MINDENKI A MAGA SZERENCSÉJÉNEK A KOVÁCSA!

2014. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

A munkát nem irigyled tőle?

Mert jól veszem ki az a szemét alkoholista tart el mindkettőtöket, akkor meg mégis mi a fenét vársz?

Nem siránkozni, hanem tenni érte kell. Nincs munka végzettség nélkül, erre te elcsesztél már 2 évet a semmire, aztán keseregsz. Persze így könnyebb, csak akkor rinyálni se rinyálj.

2014. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha anyukádé egyértelműen a tulajdonjog, akkor váljon el, adja el a házat, azt majd az új tulaj szépen kiteszi onnan apukádat. Lehet nem kap érte annyi pénzt, mintha nem lenne benne "kellemetlen lakó" de ennyi veszteséget megér.

Ha ő nem tesz semmit ellene, neked miért kéne?

2014. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
13.37-es de rosszul veszed ki.
2014. nov. 10. 13:47
 9/19 A kérdező kommentje:
Megvan a lehetoseg ra, hogy lelepjek, de felek, ha valami tortenik anyaval az en lelkemen fog szaradni. Nem elnem tul ha anyanak baja esne, mert magara hagytam.
2014. nov. 10. 13:50
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem te vagy felelős az anyádért, értsd meg!

Ő választotta magának ezt az életet, ő nem hajlandó változtatni rajta, sőt, ő hagyta, hogy a gyerekei így nőjenek fel!


Ne a tesódat irigyeld meg utáld azért, mert ő tesz saját magáért. A lehetőség neked is adott. Ha anyukáddal bármi történne, azért van, mert hagyja.

2014. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!