Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok! Megőrülök már...

Irigy vagyok! Megőrülök már tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tesóm lelépett itthonról Pestre tanulni és dolgozni évekkel ezelőtt. Tök jó élete van, nagyon jól keres nemrég előléptették. Korábban megismerkedett egy pasival, jól megvannak, a pasi is jól keres, nézem facebookon a képeiket, jól öltöznek, éttermekbe járnak, megvan minden, hatalmas panorámás lakás, drága autó, bulik stb. Én meg itthon maradtam a szüleimmel. Az alkoholista apámmal, meg anyámmal, akit nem merek egyedül hagyni vele, mert mindig veri.(apa anyát)Ha tovább akarnék tanulni valószínűleg nem tudnék, mert tavaly is halasztottam egy évet mert apa megmondta, hogy megöli anyát ha elmegyek. Anya már kórházban is volt többször, vagy azért mert nem bírta a szíve, vagy mert apa úgy megverte. Tesóm meg jól elvan. Küldött haza pénzt, de ezt apa elitta ezért nem küld már. Nekem nincs egy normális nadrágom, vagy kabátom se, neki meg van vagy 10 kabátja. Tegnap csak leves volt egész nap mert apa iszik és iszik és nincs pénz ennivalóra. Ők meg étterembe járnak. Lelépnék, de anyát nem hagyhatom itt. Elvonóra nem viszik be apát, mert nem egyezik bele. Mit tehetek? 20L
2014. nov. 10. 12:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Miért a te lelkeden száradna?

Te bántottad? Nem.

Próbáltál segíteni? Igen.

Hagyta? Nem.

Akkor? Mire vagy meddig vársz még?

Segíteni csak annak lehet, aki hagyja.

2014. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 sippara ***** válasza:
89%
Nézd, édesanyádnak legalább tizensok éve volt arra, hogy változtasson, ha akar. Aki ennyi idő alatt nem változtat, sőt, kiteszi ennek a saját gyerekeit is, az egyszerűen nem AKAR változtatni. Még egyszer ülj le édesanyáddal, te most elmész, ha veled akar jönni, veled jön, de ha nem, akkor te semmiért nem vagy felelős, ami azután történik vele (na nem mintha bármikor is felelős lettél volna, de úgy tűnik, mindketten ezt hiszitek).
2014. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Te NEM vagy felelős az anyádért! Ha apád agyonveri, arról csak Ő tehet - miért maradt vele?!


Lépj le mielőbb, akárcsak a nővéred, akinek volt esze, és elhúzott.

Ő felismerte, hogy anyád mártír, akinek nincs igénye változtatni a dolgokon - mert lehetősége lenne.


És igenis ott hagyhatod anyádat, nem a te dolgod őt pátyolgatni.

2014. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Amíg saját magad zsarolod a bűntudattal, nem fogsz soha semmire se jutni!


Szépen lépjél le dolgozni,takarítani v bármi.Kérd meg a nővéred, hogy adjon annyi pénzt, amiből el tudsz indulni valamerre, vagy legalább elköltözni.Anyádért már rég nem vagy felelős.Anyád érted volt felelős és mégis lesz/rt téged nagy ívben,ahogy a nővéred is!

2014. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tudom hogy rossz erzes mikor apud veri anyud, de te nem tudsz ezen segiteni! O alkoholista azoknak a fejeben csak a pija es a veres van az agyukban!

Biztos novered is sokszor segiteni akart vagy epp te akartal segiteni anyukadnak, gondolom mi lett a vege megvert titeket is ezert menekult a novered, hogy a sajat eletet ne tegye tonkre! Beszelj anyukaddal ha veled akar tartani akkor menjetek egyutt , de ha nem akar menni sehova akkor mond el neki hogy te mar nem birod igy az eletet, nem tudod ot latni ahogy szenved!

Bisztos meg fog erteni ha szepen megbeszeled vele!


A noveredre meg sose legyel feltekeny, mert o is a nullarol kezdte , bisztos neki se volt sok ruhaja kabatja stb... , neki is megkellett dolgozni azokert. Ja es gondolom hogy ha oda mennel hozza bisztosan befogad egyutt lakni segit valami munkat talalni es meg a sulit is eltudod kezdeni megint!!


De ez mind csak duma meg duma ezt neked kell eldonteni

JOBB ELET vagy SZENVEDES TOVABB!! Ezen gondolkodj el de ne tul sokaig nehogy keso legyen!!!

2014. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszaitokat lehet igazatok van csak pokolian nehez :(

sajnalom es nagyon szeretm anyat. borzaszto latvan amikor apa meguti. :(

2014. nov. 11. 11:39
 17/19 anonim ***** válasza:

Anyud nem tudna átmenetileg a testvérednél lakni? Keresne új munkahelyet, vagy marad ott, ahol most van, ha a bejárás megoldható, aztán ha anyagilag lábraáll, akkor meg kiköltözik albérletbe, vagy adja el a házat és abból vegyen egy saját pici lakást. Te meg menj a saját utadra.


Nehéz, nehéz, de ez van.

Ismerőséknél hasonló a helyzet, ők megoldották, hogy anyuka a lányához költözött, és kezd érzelmileg/lelkileg/fizikailag/anyagilag talpra állni. Felszabadult, nem szorong, nyugis élete van. Ő is közel van az 50-hez. Ő sem akart költözni a verések, agresszió, halálos fenyegetések ellenére. Aztán mégiscsak megtette, mert belátta, hogy nem teheti tönkre magát.


Ha nem léptek, akkor pedig saját magatoknak köszönhetitek a nyomort.


Azért majd írj, mi lett végül a dolgokból, én szurkolok nektek. (Az én apám is alkoholista, anya egyedül tart el minket, engem is vertek, és alig vártam, hogy költözhessek egyetemre, szóval tudom, miről papolok.)

2014. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Ne írigykedj a nővéredre köszönd meg Istennek hogy boldog élete van.

Imátkozz apádért, hogy leszokjon, de ha nem a válás az egyettlen megoldás.

Esetleg összejössz egy kemélny csávóval, és hogyha apád bántja anyádat jól megveri.

2014. dec. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Költözz el anyukáddal együtt valahová. Ha többször megverte lehet látleletet kérni és jogi eljárással távoltartást kérni tőle. nem a rendőrséget kell kihívni. Bár ha se neked se anyudnak nincs állása akkor nehéz a helyzet, hiszen el is kell tartani magatokat. A tesódnak mondd meg, h ne pénzt küldjön, hanem inkább menjetek együtt bevásárolni. A nadrágot már nem tudja elinni senki. Anyud keressen munkát, hogy önálló legyen.

Az hogy azt mondta h megöli, még nem biztos meg is teszi. Az is megoldás lehet, hogy megkeresitek az okát, h miért iszik. Bár ez elég érdekes, h akkor gondolom neki van állása, és az ő pénzéből éltek. De ha iszákos akkor hogyhogy van állása? Meg ha most van is, előbb utóbb nem lesz, hiszen részegen senkit nem engednek dolgozni. ugyis kiteszik, akkor 3 ember marad pénz és élelem nélkül.

2016. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!