Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meddig kell nyelni ebben az...

Meddig kell nyelni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Megpróbálom tömören megfogalmazni. Tesóm nagyon tehetős, sokszor segített már rajtunk, amit mindig vissza is adtunk neki. Viszont úgy érzem hogy emiatt úgymond ki vagyunk szolgáltatva neki. Édesapánkkal ketten csináltak egy céget, egy családi vállalkozást, amiben én és a férjem alkalmazottak vagyunk. Ezzel nem is lenne gondom, azonban számtalanszor előfordul hogy ránk szervez a megkérdezésünk nélkül. Pl.: mivel a mi kocsink hét személyes így rendszeresen ránk sóz egy egy kollégát hogy vigyük őt mi haza, az nem számít hogy mi hogy férünk el és a gyerekekkel meg a csomagokkal plusz még egy utassal nem a legkényelmesebb így ezer akárhányszáz km-t leutazni. Ők természetesen soha senkit nem visznek haza. Nemsokára megint megyünk, de megmondtuk neki jó előre, hogy most csak mi megyünk, nem fogunk senkit elvinni, mert várandós vagyok a harmadikkal, szeretnék normálisan utazni. Megbeszéltük azt is a férjemmel hogy utánfutó nélkül megyünk, hogy mihamarabb otthon legyünk, mert mindössze 4 napra megyünk (ebből kettő az utazás). Erre tesóm közli, hogy ha megyünk haza, akkor útközben volna valami amit a futóra fel kéne dobni és elvinni. Mondtuk hogy nem terveztünk futóval, erre azt mondta, hogy nem gond, mert akkor így tuti felfér amit ő vett. Hát köszönöm szépen! Tudom hogy bagatell dolog, de mivel ez és ehhez hasonló rendszeresen van, így lassan kezd tele lenni vele a zsákom. :(
2014. nov. 15. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Mondjatok nemet határozottan. Aztán majd talán ha legközelebb eszébe jut KÉRNI, és nem pedig KIJELENTENI, el lehet gondolkozni a segítségnyújtáson.
2014. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell nyelni, de akkor majd ti se kérjetek tőle se szívességet, se segítséget!
2014. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Alkalmazottak vagytok... Mit vársz?
2014. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondhattok nemet, de akkor lehet, ők is azt fognak nektek mondani, ha netán újból rájuk szorultok.
2014. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
A férjed tud beszélni?
2014. nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne a családi vállalkozásban dolgozzatok, akkor nincs ilyen. Eleve nem tartom egészséges ötletnekaz ilyen családi alkalmazotti viszonyt, mert ebböl mindig csak probléma van.


Attól kezdve, hoyg nem függsz tölük anyagilag, nem kell semmit nyelni.

2014. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
2-es válaszoló vagyok: Nem értem, miért lettem lepontozva, ugyanaz a válaszom, mint a négyesnek. Bár mindegy, akkor is azt gondolom, hogy oda vissza működik a dolog, akkor kérek szívességet, ha adott esetben rám is lehet számítani.
2014. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjatok nemet, vagy feltételeket. Végül is a segítségüket már visszafizettétek. Biztosan lesz belőle egy kis botrány, de a végén csak felfogják.
2014. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!