Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennél a testvéreddel...

Mit tennél a testvéreddel vagy a helyzettel mit kezdenél, ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Szüleink meghaltak és most került ingatlanuk a nevünkre. Testvérem felhívott, hogy adjuk el az ingatlant, mondtam, hogy jó de utána kell néznem az áraknak, mert nem vagyok képben. Mondta, hogy neki lenne egy vevőjelöltje, elviheti az ingatlanba. Mondtam, hogy persze. Ez volt csütörtökön. Hétfőn kaptam egy ügyvédi felszólítást, miszerint én nem akarom eladni a lakást és hogy vagy vásároljam meg a testvérem részét vagy peres úton fogják értékesíteni. Felhívtam és számon kértem mit képzel magáról, de végül megegyeztünk, hogy akkor ennek a vevőjelöltnek eladjuk az ingatlant. Kedden alá is írtuk a szerződést, testvérem nyilatkozott róla, hogy tartozás mentes az ingatlan, a szüleinktől kapott pénzből ő kifizetett mindent és az ügyvéd előtt megegyeztünk, hogy az ingóságokat szombaton fogjuk egymás között elosztva elhozni és az ingatlant átadni a vevőnek. MA hívtak, hogy 400 ezer forint tartozás van az ingatlanon, illetve a szüleim szomszédja azt mondta, hogy testvérem elvitte az összes ingóságot. Elmentem megnéztem és tényleg üres az ingatlan. Ti mit tennétek ebben az esetben?
2014. aug. 15. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem hagynám magam! ha ő nem nézi a rokoni szálakat, én se nézném... finoman kezdeném és ameddig ő elmegy, követném én is...
2014. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Oszinten? Ha nem lenne tul megerolteto nekem, kifizenem a 400 ezret es hagynam az ingosagokat. ugyanis a tesod hozzaallasat latva nem szeret titeket, de meg gerinc sincs benne. Hogy akarod ezek utan barmilyen unnepre meghivni, egy jot beszelgetni vele, tamaszkodni ra, kisirni magad a vallan? Itt nem a penzeol van szo, hanem hogy milyen ember feled, mennyire tart teged. Ha belemesz a perekbe, veszekedesekbe, idegeid, idot, boldogsagod ramegy es a viszony is rosszabb lesz. En elegednem ot is, es vele a gondokat is. Csak az ugyvedek jarnanak jol, tobb is veszett mohacsnal, ez jusson eszedbe.
2014. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Adig nem tudjatok eladni mig ki nem fizetitek a 400.E ft tartozàst,eztbis kettotoknek kell kifizetni!!!!!

Ha mind 2 neven van az inagtlan eladakor mind 2 lairasa kell!!!! Ne hagyd magad kisemizni es csak ajandekba odadni tobb szaz ezret vagy milliot..mahoz a hazhoz mind 2 joga van!!!!

Sztem keres es ugyvedet ani csak teged kepvisel es o fel tud vilagositani hogyan tudsz nyertesen ki jonni ebbol...... ugyanis nem biztos hogy ami van ugyved kozosen nem e igert a tesod nagyobb osszeget az ugyvedbek ha ö jobban kijone ebbol a laksabol mint te .... csaj azert irom ezt mert mar halottam ilyenrol...... es ami az ingatlanba van butor stb....az is fele fele aranyban megyen... ha elvite a te reszedril is....akkor az lopasnak minösül!!!!! Temelem tudtam neked segiteni!

Sok szerencsėt!!!

2014. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos egy tesó..., de ismerős a szitu.

Kérdés hogy letudsz e vele ülni beszélni normálisan (per felesleges, évekig tart és még ha nyertek is kikészültök tőle). Ha igen akkor mondjad neki hogy felesben fizzessétek ki a tartozást, vagy mégjobn esetben az övé lehet minden ingóság de akkor ő fizesse ki a teljes tartozást.

Ha nem lehet vele megegyezni akkor fizesd ki a tartozást és soha többet ne talalkozz vele, mert a tesód nem szeret. Ha szeretne nem tenne ilyet. Párom öccse hasonló mint a te tesód. Amint lehetett elhúzta otthonról a csíkot, az egyedül maradt apósomat mi gondoztuk és amikor meghalt akkor jött öcsi hogy húzzunk albérletbe mert ő visszaakar költözni.. miközben már van egy háza és persze kifizetni nem akarta a párom. Elmentünk ügyvédhez és ott végre rájött ez így nem fog menni (nem volt pénze hogy kifizesse a párom részét) és belement hogy kifizessük őt de addigra mindennek elhordott minket a faluban, azt terjesztette hogy mi kiakartuk semmizni. Utána amikor minden lezárult akkor meg csodálkozott hogy a párom mondta neki hogy innentől többet nem akar vele találkozni. Hányadék emberek.

Kereshetsz ügyvédet aki segíthet de ha nem tudtok megegyezni akkor per lesz a dologból.

2014. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!