Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szegyellem magam, megis...

Szegyellem magam, megis iszonyat irigy mradtam?

Figyelt kérdés
Batyam parjarol van szo. Aradozottrol, igy megneztem facebookon. Tipikus cicababa. Szolariumozott bor, smink, tokeletes alak, millioegy ruha stb. Meg kell hagyni csinos lany amugy, de egy uresfejus cicababanak tunt. Mindug is iszonyzodtam ettol a tipustol. Mikor komolyra fordult elhozta bemutatni. Ugyanaz mint a kepeken. 12 cm-es magassarku, feszulos naci, valami markas folso, ekszerek, tokeletes smink, tokeletes haj, stb. Szuleim kerdezgetik errol, arrol, majd kiderul, hogy orvosira jar, mar masodik eve. Neki lett a legjobb a gimis evfolyamban az erettsegije, egyetemen is tokeletes tanulo, raadasul nagyon kedves is. Nem tudom osszerakni a kepet a fejemben. Valahol szegyellem a tesom elott magam, hogy igy eliteltem elsore, de olyan irrealis az egesz csaj.
2015. febr. 14. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Pedig vannak ilyen nők. Nem kell általánosítani, hanem meg kell ismerni az embert!


Nem kell szégyellned magad. Úgy reagáltál, ahogy az emberek 90%-a szokott általában.

2015. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Hát nagyon ritka az ilyen! :) Ilyen tipikus plázacicákról én is azt gondolnám először, hogy buták, de ahová én járok egyetemre, ott is van pár ilyen csaj.
2015. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezért nem szabad elsőre ítélni..
2015. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Miért kell bárkit is a külseje alapján megítélni?

Irigy vagy rá egyébként? Inkább próbálj örülni a bátyád boldogságának.

2015. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szo se esett arrol, hogy nem orulok.
2015. febr. 14. 14:19
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Én is irigykedek,amikor látok valakit,aki jobban néz ki nálam, vagy tudom,hogy ügyesebb,okosabb stb. Nem jó érzés "alulmaradni" bárkinél is. De tudom, hogy mindig lesznek úgymond "szebbek és jobbak" nálam (legalábbis az én személyes véleményem szerint) de rájöttem, hogy saját célokat kell kitűznöm,azokat megvalósítani és példát mutatni másoknak. Így irigykedés helyett én is boldog lehetek.
2015. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

"Miért kell bárkit is a külseje alapján megítélni? "


Hát mert az adja az első benyomást. Megítélni, vagy elítélni nem kell, de azért szerintem hazudik, aki azt állítja, hogy ha ránéz egy ismeretlen emberre, akkor SEMMILYEN prekoncepciója nem lesz arról, milyen ember az a másik. Mert hát nyilván azért is öltözködik mindenki úgy, ahogyan, mert szeretne magáról valamit közvetíteni a világ felé.


Viszont ez egy jó tapasztalat volt neked, kérdező - meg így közvetve nekünk is - hogy a látszat néha csal.

2015. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Jól írták korábban. Ezért nem szabad előítéletesnek lenni. Most már nem igen tudsz ezen változtatni, h felé az voltál, max. legközelebb mások irányába ne legyél.

"Cicababák" közt is, akik annak tűnnek azok közt is vannak normális és okos emberek. De egyébként ez mindenre igaz, semmi se fehér, vagy fekete, ezért felesleges általánosítani, és pláne ítélkezni.

2015. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Miért kell egy nőnek feltétlenül VAGY szépnek/csinosnak lennie VAGY okosnak/kedvesnek?


Miért olyan hihetetlen, hogy van, aki EGYSZERRE szép, csinos, kedves és okos?

2015. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Mindannyian beleesünk az ítélkezés csapdájába.

Ne szégyelld magad e miatt.

Akkor is "ítélkezünk" amikor elsőre pozitív képet alakítunk ki magunkban a másikról.

Sőt még akkor is ítélkezünk amikor megtudjuk a másikról, hogy "kedves", "egyetemen is tökéletes tanuló" , tehát "nem is üresfejű."

Sokak szerint pl. az "üresfejűség" nem kimondottan az iskolai eredményektől, iskolai végzettségtől függ.

Érdekes, hogy sokan amikor külső megítélésről beszélnek, kimondottan csak a külső megjelenésre gondolnak (ruházat, smink, frizura, stb.) Viszont sokan vannak akik a "külsőségen"(az előbb felsoroltakon kívül) akár az iskolai végzettséget, tanulmányi eredményt, kedvességet is "külsőség "kategóriájába sorolnák.

Tudjuk jól , hogy vannak emberek akik rendkívül kedvesek , megnyerőek tudnak lenni, akár nagyon okosnak is látszanak elsőre. Aztán ha jobban megismerjük őket kiderülhet némelyikről, hogy valójában nem is oly kedves , és valójában igen "üresfejű", akár még három diplomával a zsebében is.

2015. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!