Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez normalis? Nem betegseg?

Ez normalis? Nem betegseg?

Figyelt kérdés
A noveremrol van szo. Kisbabaval van otton. A lakasban mindig patika tisztasag van. Soha meg az olyan gonoszabb helyeken, mint a kad szele, sincs semmi por lehullva. Midig fenyesek a csapok, minden az elen all. Ha meglat valami szoszt a foldon felszedi kepes es elviszi a kukaig. A szekrenyeben minden ruha tokeletesre hajtogatva. Nem is ertem, hogy van erre idege meg ereje. Ha epp arra jartam es felhivtam hogy otthon van e, felmentem es akkor is rend volt. Tuti nincs takaritonoje. Nem lehet, hogy kenyszerbeteg? Mert azert gyerek mellet nem leheg rendet tartani.

2015. febr. 25. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki kupiban él akkor elvehet napokat az idejéből, hogy ilyen patentra és tisztára súrolja a lakást.

De ha folyamatosan tartja ezt a rendet, akkor igenis lehet így élni, és nem kell rajta csodálkozni. Mert a tisztaság megtartása rövidebb idő

2015. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Aki azt mondja, hogy gyerek mellett nem lehet rendet tartani, az előtte sem vágta puccba a lakást.

Szerintem neki erre van igénye, és pont. Nem beteg.

2015. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Tud valamit, amit mások nem. Egyébként a gyereknek nem tesz jót a nagy tisztaság, mert a szervezete nem ismeri meg a koszt és később minden idegen dologra allergiás választ ad.
2015. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Mekkora az a kisbaba? Mert csecsemő mellett (ha nyugis baba) még nem nagy ügy rendet tartani, majd 1 éves kora után nehezebb lesz, 1,5-2 éves korától pedig szinte lehetetlen. Hozzáteszem nem is kell mániákusan pakolni egy gyerek után. Valószínűleg a tesód kicsit rendmániás (van ilyen) és rá is ér ezzel foglalkozni.
2015. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Egy tiszta lakas teljesen normalis.
2015. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Najo, de egy 18 honapos gyereke van.
2015. febr. 25. 12:46
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
4. vagyok. Hát, akkor ő ilyen. A tisztaság nyilván természetes, de a túlzott fertőtlenítés, mániákus pakolás túlzás.
2015. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Mellesleg mi közöd hozzá, ha nem ott laksz? Naponta bárkinek lenne rá fél órája, hogy elpakolgasson, a gyerek sincs ébren egész álló nap, semeddig se tart áttörlni a csapokat, a kádat vagy felemelni egy darab koszt és elvinni a kukáig, csak a legtöbben lusták hozzá.
2015. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Hm, nekem van egy barátnőm, aki tisztaságmániás. Igazából az különbözteti meg a rendszeretet a mániától, hogy rosszul érzi magát, ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik. Pl. barátnőm kiakad, ha a széket nem úgy tolom be, hogy párhuzamos az asztallal, hanem egy kicsit ferdén áll. Megigazítja. Vagy mondjuk ha radírozik, akkor nem az van, hogy hopp, szétsöpröd kézzel, hanem van egy pici vödör, meg egy hajfestő ecset arra rendszeresítve, hogy összeszedje a radírgalacsint az asztalról. A kádat fürdés után szárazra törli meg ilyenek. Én is szeretem a rendet és a tisztaságot, de azért nincs lelkiismeret furdalásom, ha este nem mosogatok el, csak másnap. Ő erre képtelen, inkább fent marad. Sőt, nehezen viseli el, ha nálam van és én egy kicsit lazábban kezelem a dolgokat, mint ő. Pl. ez a mosogatás kérdés is. Kiakad, ha nem mosogatok el azonnal ebéd után. És nehezen bírja ki, hogy ne csinálja meg helyettem. Nem is mindig sikerül neki.


Ugyanakkor, ha hozzám is bármikor jöhet vendég, mert rend van és tisztaság. Majdnem napi szinten takarítok. Ha főzök, utána felsöprök és felmosom a konyhát, így szoktam meg. Nekem az pl. fontosabb, mint hogy el legyen mosogatva azonnal. 27N

2015. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy rend van nála? Gyerek mellett is rendet lehet tartani. Csak van akinek ez a fontos, van akinek más. Engem nem érdekel se a szösz, se a ruhák a szekrényben. Hidegen hagy. De időm lenne rá, ha akarnám. 16 hónapos a gyerekem.
2015. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!