Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mit lehet csinalni...

Szerintetek mit lehet csinalni egy 15eves fiuval aki borzasztoan neveletlen es agressziv?

Figyelt kérdés
A testveremnek nevezett csaladtagom 15 eves es azt lehet mondani hogy egy genhulladek.Borzasztoan ostoba a tanulas nem erdekli tankonyvet en meg soha nem lattam a kezeben amikor valami beadandot megkell irnia nagy nehezen orakig rimankodik hogy milyen nehez a sorsa hogy kezzel kell lemasolnia egy szoveget az internetrol.Iszik cigizik allandoan csavarog a szobaja tele van eldugott piakkal cigi papirokkal mindenfele bicskakkal es edesseggel maniakus hazudozo agressziv ha valami nem tetszik neki kepes neki menni az embernek emellett heti parszor furdik fogat mosni se igazan szokott amikor itthon van az iphonejat vagy ipadjet nyomogatja(igen szuleim csak ugy vettek neki mindkettot mert miert is ne) veluk is ugy beszel mint a kutyaval.En ezt nem birom elviselni az lenne a legjobb ha soha tobbet nem latnam mar amikor kinyitja az alpari pofajat mar attol raz a hideg es eleg gyakran megteszi mert o mindent mindenkinek jobban tud iden is kesz szerencse hogy eppen meg nem bukott.Szuleimnek en mar nagyon sokszor mondtam hogy csinaljanak valamit de csak hummognek meg hat hogy o ilyen.Nem tudom mi kellene tortenjen ahoz hogy valami erdembeli lepest tegyenek ...engem meg nem erdekelne a dolog de sajnos egy hazban elunk es mindennap latnom kell a ragyas pofajat.Emellett meg meglopja szuleimet nem egyszer tunt mar el 20ezer forint...Es allandoan penzt tarhal emellett amit cigirr meg piara szor el az ostoba haverjaival.Ha ti lennetek a szulok mit tennetek?

2015. jún. 1. 12:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Elvonó. Oda rendőr állítja elő, ha kell.

Pszichológus segítségét is azonnal kérni.


Ha én lennék az apja, és ha meglátom hogy otthon iszik, vagy pláne drogozik, (ami nagyon esélyes, akkor is ha tagadja,) bilincsben vitetném az első javító intézetbe.

Hétvégenként onnan TALÁN hazalátogathat, ha józan, és ha példás a magaviselete. De ha részegen jön meg, vagy nagy a szája, már fordulhat is vissza a köszöbtől. Akkor nyilván csarogni fog, hogy az intézetbe ne kelljen mennie, de úgyis a rendőrök visszaviszik hétfő reggelre, és ha még valami bűncselekménybe is keveredett közben, akkor onnantól ki se engedik.

De meg is mondanám neki hogy csak egy okot adjon, mert én ugyan nem fogok még falazni is neki....



iphone és ipad ugrik. Nálam jobb helye van, hasznos munkához is tudnám használni, sem hogy egy nyikhaj azzal foglalja a netet, és még neki álljon feljebb.


Azon kívül:

Még három éve van összeszednie magát, mert 18 évesen nagykorú, és nem vagyok köteles megtűrni a házamban. Elmehet diákmunkára például, hogy bizonyítson.


Ha nem tetszik neki? Hamar elszáll ám az a három év....

2015. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

*kÜszöbtől

*csaVArogni

2015. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
A szüleid dolga lenne ezzel foglalkozni, a tiéd semmiképpen nem. Nekik kell eldönteni, mit kezdjenek vele. A kamasz gyerek a szülő tükre... Lehet, hogy emlékeznek rá, hogy ők is hasonlóak voltak kamaszkorukban, emiatt hagyják rá. Örökké nem marad ilyen, nyugi :) Próbáld meg elterelni róla a figyelmed, és gondolj arra, hogy legalább arra jó a dolog, hogy látva ezt, Te ne válj ilyenné.
2015. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Értelem az őrültségben: összeillesztve gondolat és emlékezet.
2015. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Mint problémás gyerekekkel foglalkozó szakember javasolnám:

- pszichológus

- családsegítő


Te mint testvére, semmi mast nem tudsz tenni, csak szeresd. Akármilyen nehéz is.

2015. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2.valaszolo!

100%ig biztos vagyok hogy neked nincs gyerek vagy nem volt soha problemas testvered.Nem az en dolgom vele foglalkozni a konvencionalis ertelemben de ugy gondolom az engem is erint hogy undorito allapotban hagyja a furdoszobat gusztustalanul viselkedik velem es egy elosokodo.Ez nem csak a "kamaszodik" kozhelyes fogalom amit "maaajd kino a gyerek" nem.Egy semmirekello naplopo lesz aki termeszetesnek veszi hogy masok eltartsak.

2015. jún. 1. 12:59
 7/23 A kérdező kommentje:
Hogy valnek ilyenne amikor mar tul vagyok a kamaszkoron? sot barmilyen meglepo ugyanazok a szuleink es en megsem lettem egy tarsadalmi hulladek.Sot nem is a szuleimnek koszonhetem hogy lett barmifele igazsagerzetem vagy tartasom hanem az irodalomnak.Az ocsem generacioja a kultura sirasoja a tobbseg a konyveket csak legendabol ismeri ok a globalizacio termekei
2015. jún. 1. 13:05
 8/23 anonim ***** válasza:

"Az ocsem generacioja a kultura sirasoja a tobbseg a konyveket csak legendabol ismeri ok a globalizacio termekei"

kérdező, azért nem kéne álltalánosítani. nekem van több 15 éves ismerősöm és jó páran szeretnek olvasni-nem csak a facebookot, hanem saját szórakoztatásukra könyveket.. de mindegy is



szóval ugyanazt tudom mondani amit a többiek. beszélj a szüleiddel, hogy gondolkozzanak már, nem kéne mindent megengedni neki. minek adnak egyátalán pénzt neki? amikor tudják, hogy piára meg cigire költi el..

fel nem foghatom, már jó hogy nem ők veszik meg neki.

lehet jó ötlet lenne ha egy szakemberrel beszélgetne az egész család, mert szerintem a szüledinek is szüksége lenne rá.

kérdező, ha nem bírod elviselni, költözz el. ha jól sejtem már nagykorú vagy bőven, nem álltok rosszul anyagilag.

de ez persze csak akkor, ha a szüleid tényleg homokba dugják a fejüket továbbra is.


az ilyen kis majmokról mint az öcséd nekem is megvan a véleményem, de fog még ő rengeteget koppani az életben, amikor rájön, hogy nem minden ilyen egyszerű, és a semmire nem rakják alá amit csak akar.

2015. jún. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
5%
ahogy így elnézem, "sikeres" volt mindkettőtök nevelése
2015. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
koszonjuk az epitojellegu hozzaszolast!nem ment a zoldkez!
2015. jún. 2. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!