Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A sogorom behisztizett egy...

A sogorom behisztizett egy eskuvoi meghivas miatt, a hugom (a felesege) tolem ker tanacsot. Mit tanacsolnatok neki?

Figyelt kérdés

Egy baratnonk, akit ovoda ota ismerunk, egyutt nottunk fel hamarosan meghazasodik. Az eskuvo Erdelyben lesz egy eszmeletlenul szep hogyomnyorzo faluban. Tobbszor jartam ott, nagyon magavalragado, kedvesek az emberek, korulotte erdo, az ut mellet terem a szamoca, afonya stb, liba, kacsa, kecske ott setal az uton, tiszta a levego, eszmeletlen szep. Sogorom, -ugy, hogy mar azelott igent mondtak hugommal-, most kozolte, hogy vegiggndolta a dolgot, es ugy dontott, hogy o nem jon, es hugomat se 'engedi' egy koszos roman faluba, ki tudja mi van ott stb. (Magyarok amugy, de etnikai/nemzetisegi vitaba termeszetesen senkivel nem akarunk keveredni, igy rahagyta.) Baratnom mindenkinek biztositja a szallast, utat, a helyieket meg kell zabalni, kezzel keszitenek mindenkinek koszontoajandekot emlekbe. A barataink nagyon dijazzak az otletet, varjak, az elmenyt latjak benne.

Mit tanacsolnatok a hugomnak? Buzditsam arra, hogy jojjon el es es erezze jol magat, vagy maradjon itthon, hogy a ferje ne hisztizzen. Esetleg kulso szemlelokent valoban taszitonak hat a dolog?

Kszonom a valaszokat.


2015. jún. 1. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen indokolatlannak tartom a férj álláspontját. Az pedig nonszensz, hogy "nem engedi el" a testvéredet. Ilyen nincs. Én a helyében biztosan elmennék az esküvőre, mint írod, óvodás korotok óta ismeritek őt, szerintem nagyon bunkó dolog lenne nem elmenni, főleg, ha már egyszer igent mondtak rá. Gondolom a húgod is szívesen menne. Jól fogjátok érezni magatokat, és lehet, hogy jobb is, ha a sógorod nem lesz ott, így legalább nem rontja majd a hangulatot.

Ha a férje amiatt hisztizni fog, hogy ő szeretne elmenni egy gyerekkori barátnője esküvőjére, amire a férj nem akar, akkor érdemes elgondolkodni azon, jó választás volt-e ehhez az emberhez hozzámenni.

2015. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt rávilágítanák mennyire sértő, rosszul eső visszamondani a részvételt, főleg úgy hogy csak elmenniük kell mert az utazás, szállás biztosított.

Másrészt ha az egyetlen oka hogy egy koszos román falunak tartja mert nem ismeri akkor mesélnék a helyről mutatnák képeket stb, hogy lássa tévesen méri fel a helyet.

Harmadrészt a húgod felnőtt ember, aki el tudja dönteni hogy akar-e menni vagy nem, ha hagyja magát korlátozni a férje szűklátókörűsége miatt akkor azzal nem lehet mit kezdeni..

Plusz ha a húgod menne esetleg segíthetne hatni a férjre aki lehet engedne ha többen több felől győzködik, biztosítják hogy totál felesleges és nevetséges hogy nem jön mert nem ismeri a helyet, legyen tekintettel a házasodókra és nézze azt hogy baráti családi körben fogja tölteni az időt, esetleg egójára hatva említeni hogy hiányozna ha nem lenne ott.

2015. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

menjen el a lagzira.

az agymosott ferje meg duzzogjon magaban.

2015. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon dúrva, nem is gondoltam volna, hogy léteznek ilyen emberek, mint a sógorod.


Szerintem, jobb is ha az ilyen nem megy oda, ne rontsa el az összképet.


A húgodat is sajnálom, hogy ilyen férje van...én simán elmennék egyedül. Vagy nem tudom, nem hiszem el.

2015. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma az, hogy a húgod "engedélyt" kér a férjtöl arra, hogy egy barátnöje esküvöjére elmehessen.


Ha a húgod el akar menni - márpedig a kérdés feltevése alapján igen-, akkor menjen, a férj meg vagy megy, vagy marad.

2015. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A húgom helyében én mennék egyedül, legfeljebb kimenteném a férjemet.
2015. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
húgod
2015. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Itt a hugod a legnagyobb problema nem a ferje. Valoszinu, hogy egy megalkuvo tipus, akit lehet iranyitani.

Mi az, hogy nem engedi el?! Nekem soha a budos eletben nem mondhatna meg barki, hogy hova menjek, mikor es kivel. A testverednek ki kene allnia magaert.

Szival igen buzditsd ot es lehetoleg ont bele egy kis onbizalmat.

2015. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem kert engedelyt, a ferje kijelentette, hogy nem mehet, vagy balhe lesz. Mint irtatok, semmilyen koltseggel nem jar, kenyelmes, legkondis busszal megyunk, a szallas egyszeru, de szep tiszta, tehat se nem koszos, se nem koltseges, igy erre nem lehetne panasza.
2015. jún. 1. 22:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A férj egy pökhendi, magát felsőbbrendűnek érző bunkó. Szégyellje magát, hogy egyáltalán megfordult a fejében, hogy:

1. ezzel mennyire megsérti a a barátnőtöket (ez nem szimpla "nem érek rá" dolog, hanem tirpákság ilyen okból távol maradni)

2. bármit is tiltani. Nyilván ilyen hozzáállást nem tud titkolni, nem is kíváncsi ott ilyenre senki, elhiheti, jobb is, ha marad otthon a felsőbbrendű úri seggén, de hogy jut eszébe "megtiltani" bármit is? Legyen csak balhé, ha ennyire korlátolt barom, legalább a felesége is ízelítőt kap a valódi énjéből...

Azért, mert valaki falun él, lenézni...kívánom neki, hogy élje át ő is azt, hogy nyugaton meg őt nézik le, pusztán azért, mert egy koszos kis kelet-közép európai csóró ország szülötte és lakosa. Majd akkor járjon a szája... Elképesztő, hogy milyen emberek vannak! Mellesleg van, aki fizet azért, hogy ilyen környezetben nyaraljon, kapcsolódjon ki, de hát ízlések és pofonok...

2015. jún. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!