Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megteheti ezt velem anya?

Megteheti ezt velem anya?

Figyelt kérdés

Anya összejött egy 10 évvel fiatalabb pasival, , de az ő élete, nincs beleszólásom. Az elején úgy voltam vele, hogy úgysem fog sokáig tartani. Tévedtem. Már a házasságot tervezgetik. Nos, ezzel az új pasijával nem beszéltem túl sokat, szóval nem ítélem el, de nekem sehogy sem szimpatikus. Anya látszólag elvan vele, szóval nem szeretnél elé állni ilyen dolgokkal, mert úgyis veszekedés lesz a vége. Már nem mintha nem veszekednénk amúgy is.. Anya oda akar hozzá költözni, el akarja adni a házunkat, engem meg nagyszüleimhez küldene. Vagy apához mehetnék de ő külföldön lakik(Németországban), és nem lenne olcsó odáig elmennem, anyától pedig nem kérek kölcsön pénzt, meg nem is adna. Nagyszüleim pedig a világvégén laknak, még közlekedés is alig van arrafelé.

Anya pedig simán sorsomra hagyna, akárhogy is nézi, az új pasija lakásában nem lenne helyem, szóval nagyszüleim vagy apa között választhatok.

Tudom, hogy ezt magamnak kéne eldöntenem, de egyelőre le vagyok ragadva annál a pontnál, hogy mivel még nem vagyok 18, anya nem rakhat ki csak úgy, szóval valahogy meg kéne oldanunk. Amikor ezt elmondtam neki, rögtön lehordott mindenféle hülyének, 1 hónapon belül döntsem el, hogy hova menjek.


16/L


2015. jún. 26. 17:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Valahogy szedd össze a pénzt a németországi útra (pl. kérj kölcsön a nagyszüleidtől, diákmunka, anyukád és apukád is besegíthet kisebb összeggel).

Ha ilyen gusztustalan módon viselkedik az "anyukád", akkor jobb is, ha nem élsz vele. Németországba menni, meg külön jó lehetőség a nyelvtanulásra, jobban kereshetsz ott, új barátaid lehetnek stb.

Sokkal jobban jársz, ha itt hagyod anyukádat a fiújával. Ne is törődj velük, nem érdemlik meg. Fogd fel úgy, hogy ez egy jó lehetőség és egy új kaland neked.

2015. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem teheti meg. Neki ítélt a bíróság, ő tartozik felelősséggel érted, nem rakhat ki az utcára csak úgy, szóval fordulj a gyámügyhöz! De bárhogy is döntesz, ezzel a nővel szakítsd meg a kapcsolatot, nem érdemel meg téged.
2015. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem teheti meg ebben a formában. 18 éves korodig felelős érted, tartási kötelezettsége van. Ha azt akarja, hogy apukádhoz költözz (jobban járnál vele), akkor bíróságnál kell kezdeményezni, hogy megváltoztassák a gyermekelhelyezést, mégpedig édesapádnak. Ha hozzá költözöl, anyud tartásdíjat köteles fizetni érted, ennek a mértékét is bíróság állapítja meg.


Szerintem beszélj édesapáddal, és indítsátok el a folyamatot. A gyámhivatallal is beszélhetsz, ők is tudnak tanácsot adni.

2015. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
37%
Én elmennék Németországba, de ezek után sose tudnék megbocsátani anyámnak. T_T
2015. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%

Én Németországba mennék és vissza se néznék.

Ha édesanyád már nem akar téged, akkor édesapádnak nem lesz nehéz dolga a gyermekelhelyezés megváltoztatásával.

2015. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%

Apukad mit szol ahhoz, hogy hozza koltoznel? EL tudna tartani? Lenne hol laknod, kulon szoba es egyebek?

El tudna intezni szeptember elott a sulit? Ezek nem aprosagok azert. Idobe telik megszervezni a dolgokat.

Amugy, talan jobb is, ha elmesz Nemetorszagba. Magyarorszagon csak a munkanelkuliseg varna a suli utan, elobb utobb elmennel onnan. Szoval, talan fogd fel ugy, hogy elonyodre valik ha most, ilyen fiatalon kerulsz ki.

Anyukad meg....nem is anya az ilyen :(

2015. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

1. Amennyiben édesapádnak biztos munkahelye van Németországban és vállalná, hogy odamenj, akkor az lenne a jobb megoldás.


2. Odamenni nem kerülne igazán sokba, föleg, ha apukád tudná fizetni. Már 100 euro körüli összegért odajuthatsz, és az azért nem annyira sok, ha valaki Németországban él.


3. Ha odaköltözöl, akkor a nyelvtudás nem probléma, mert egy év alatt megtanulod a nyelvet az iskolában (igen jól tanítják), és az egyetlen, hogy ott ugyanazt az osztályt kellene kezdened, amit itt most végeztél. Ha elötte tanulsz valamennyit, akkor az nem árt. (Ha érdekel, tudok egy jó módszert, de privátban írnám)


4. Abban az esetben, ha kiköltözöl, akkor apukád kfeltétlen kérje azt, hogy is nála legyél elhelyezve és hogy anyád hivatalosan adja beleegyezését a külföldre kölzötéshez. Különben ugyanis ha meggondolja magát, visszahozathat késöbb.

2015. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
25%

Sajnálom.


Szerintem és külföldre menj. Hidd el ha ott kint élnél hamar megtanulnál németül. Aztán majd évek múlva ha te kint már eltartod magad és esetleg sikeres leszel és a pasi meg eldönti ,hogy neki valaki fiatalabb kell az anyukád meg megy rimánkodni gondolj arra ,hogy ezt tulajdonképpen neki köszönheted.


És esetleg meg tudsz teremteni ott egy olyan életet magadnak amit itt talán nem :)

2015. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
48%
A nagyszülők szóba se jönnek?
2015. júl. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!