Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Féltestvéreknek apai ágon,...

Zandagort kérdése:

Féltestvéreknek apai ágon, van erre jogi törvény?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne!


Még mielőtt belém lenne kötve, leszögezem, hogy nem vagyok ellene a féltestvéri kapcsolatoknak, de ez a helyzet most más!


Az édesapa a lányával ( 4 és fél éves ) születése óta nem törődik, 1x találkozott vele 2013. december 22-én fél órára, tartásdíjat nem fizet, és közölte, hogy a lányával csak akkor hajlandó foglalkozni, ha az én lányom fogja őt keresni!


A mai napon felhívott, és dühösen közölte velem, hogy gyermekelhelyezése pert indít, mert az ő fia ( 7 éves ) és az én lányom ( 4,5 éves ) még nem találkoztak, de a fiú kéri a találkozást az én lányommal, és ezt én most még nem szeretném! Az apa fennhangon közölte, hogy mindent megtesz, hogy a lányomat maga mellé vegye, pedig tudja, hogy a lányomat nem ismeri, nem törődik vele.


Én pedig úgy gondolom, hogy attól még hogy a 2 gyermek féltestvér, senki nem kötelezhet arra, hogy kapcsolatot fenn tartsák!


Vagy rosszul tudom?


A negatív kommenteket most nem szeretném kérni!

Köszönöm



2015. júl. 13. 20:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a két gyereknek jogilag nem kell találkozni,de az apának láthatási joga gondolom van, és ez idő alatt találkozhat a két gyerek, ezt viszont szerintem nem tilthatod meg. Persze ehhez apukának élni kellene a láthatási jogával.
2015. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz! Az apa tavaly lekart mondani a lányáról, és közölte, hogy lemond a gyerekről és intézzem el a papírokat a lemondáshoz!
2015. júl. 13. 20:27
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a két gyereknek van egymáshoz joga, hanem a gyereknek és az apjának.

Kapcsolattartást fog szabályozni a bíróság, nem a féltestvér, hanem az apa miatt.

2015. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha az apa bíróságra megy, akkor láthatási jogot fog kapni és lesz gyt-fizetési kötelezettsége.

A láthatási idő alatt találkozhat a 2 testvér.


Lemondani a gyerekről nem olyan egyszerű. Nem tudom, hogy csináltátok azt a nyilatkozatot meg hogy mi van benne, ügyvéd látta-e, de nehezen tudom elképzelni hogy jogilag érvényes.

2015. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

1. Okosabb lett volna töled, ha kéred a gyerektartást, akkor is, ha neki nincs kedve fizetni.


2. Ha eddig a gyerek veled élt, az apa nem tartott vele semmilyen kapcsolatot, akkor hiába indítana gyerekelhelyezési pert, símán kiröhögik.


3. Az apa nem mondhat el a gyerekröl, ezt hiába is akarta volna


4. Az apána van láthatási joga, ha zet kéri, akkor a bíróság ezt meg fogja itélni. De úgy, hogy eddig nem látta, nem viheti el magához

2015. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szépen sorban válaszolok a hozzászólásokra, mert látom sok mindent nem írtam még le!


2013. május 2-án született egy ítélet: havi 15.000 Ft /hó tartásdíjat kell / ene / fizetni az édesapának! Ezt ő nem teszi meg!


2015. áprilisában született egy ítélet tartás díj ügyben:


Az édesapát felmentették a fizetési kötelezettsége alól, azzal az indokkal, hogy a fia után már úgy is fizet 10.000 Ft tartásdíjat és van 3 nevelt lánya, így az én gyerekem után a tartásdíj összegét már nem lehet megállapítani!


A voltomnak nincs bejelentett munkahelye, állítólag 50.000 ft a havi keresete ( DHL futárszolgálatnál dolgozik napi 4 órában, hogy mit azt ne kérdezzétek, mert nem tudom ) Ebben az 50.000 Ft-ban már benne van a fiú után a tartásdíj összegének a levonása.


Elképzelhető, hogy a megélhetését veszélyeztetném azzal, hogy én is követelem azt, ami a lánya után járna...


Ha még van kérdés, nyugodtan írjátok és ahogy tudok válaszolok a homályos kérdésekre!


A láthatás: Tavaly május 20-án született egy ítélet láthatás téren: Havonta 1x találkozhat a lányával minden páratlan héten vasárnap 13:00-tól 18:00ig!

Ezt ő nem tartja be!

2015. júl. 13. 20:47
 7/24 A kérdező kommentje:

A 3. kommentelőt kifelejtettem!


Nem született egyezmény arról, hogy lemond az apa a lányáról! A gyámhivatalt körbe kérdezvén jutottam el arra a válaszra, hogy az apa nem mondhat le a lányáról!

2015. júl. 13. 20:52
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Eldobom az agyam az ilyen pasikon.

Remélem, megvannak azok a papírok az ő aláírásával, amikben le akart mondani a gyerekről. Gondolom, valaki felvilágosította, hogy a tartási kötelezettsége nem szűnik meg attól, hogy lemond a felügyeleti jogról, és jobb, ha nem bolygatja az ügyet. Nyilván ezért találta ki azt is, hogy magához veszi, ugyanis akkor neked lesz tartási kötelezettséged. Ez viszont nem megy olyan egyszerűen, mint ahogy apuka elképzeli, pláne ha eddig bizonyíthatóan le se sz@rta a gyereket.

Ha nagyon hepciáskodik, fogadj ügyvédet, szedj össze minden tanút és papírt, ami igazolja, hogy nem foglalkozott a gyerekkel, és nem a te hibádból. Lehet, hogy jobban járnál, ha a bíróság leszabályozná a kapcsolattartás mikéntjét és kötelezné gyerektartás fizetésére.

2015. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, közben látom a kiegészítéseket. Nem semmi az ürge, érdekelne, hogy él meg ennyi pénzből, tuti, hogy valójában nem ennyi a jövedelme.
2015. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Fentebb írtam, hogy a láthatást korlátoztattam 2 hétről havi 1x-i találkozásra!



És a lemondó nyilatkozat sem készült el az apa részéről, mert az élettársa nem engedte, hogy lemondjon!

2015. júl. 13. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!