Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom 24 éves létére ordibál...

A húgom 24 éves létére ordibálással és hisztizéssel próbál meg érvényesülni minden alkalommal. Mit tehetnék, hogy befejezze végre?

Figyelt kérdés
Évek óta elmebeteg már, nem tudom elviselni. Semmi sem használ. Hiába magyarázom el halkan és kifinomultan, hiába ordítok vissza, hiába vágok rá törülközővel, csak ordít, mint egy fába szorult féreg. Nem csak velem, de az édesanyánkkal is, aki pedig inkább sír, mintsem vitába keveredne vele. Mi a jó megoldás erre?
2015. júl. 21. 23:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Gyerekkorunkban a veréseket mindig én kaptam, őt talán kétszer verték el, míg rajtam eltört egy komplett fakanál készlet.
2015. júl. 21. 23:37
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Sírjon anyátok, megérdemli, ha veled így bánt! Én a helyedben a húgodat verném el, hogy az asztal törne ketté rajta! Vágd szájba, ha nem lehet vele felnőttként viselkedni, próbálj gyerekként. Anyádat meg ne sajnáld, ha apád vert akkor se, mert ő meg ezek szerint hagyta.
2015. júl. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Többször fenyegetett már meg, hogy kihívja rám a rendőrséget, és nem egyszer mondta már, hogy éjszaka elvágja a torkomat. Egy korábbi munkahelyén sem tudott beilleszkedni, ordibált a főnökével és három hét után kénytelen volt eljönni, mert mellé még béna is volt. Sosem ismeri el a saját hibáit, mindig másokat/mást hibáztat mindenért.
2015. júl. 21. 23:46
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Rúgd ki otthonról! Vagy nem tudsz elköltözni? De ez így nem mehet tovább.Ha fenyeget vedd fel diktafonra, vidd el a rendőrségre, hogy fenyeget, zaklat. Remélem lecsuknák.
2015. júl. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Hát, valóban nem normális viselkedés.


Én több évvel vagyok nála fiatalabb (tinédzser) a húgodnál ,de én nem viselkedek így.


Az én szüleim is borzasztoak.


Tudom ,hogy most sokan jönnének ezzel a "tini szarral" meg ,hogy majd kinövöd ,meg majd felnőtt korodba bírni fogod a szüleidet meg egyéb....


A szart.


Rajtam is már többször eltört fakanál.


És anyám egész nap ordibál belem (de kiskoromba is)

2015. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
*velem
2015. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Vágd szájba..
2015. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Én totyogós koromban csináltam ezt. Azt mondta a gyerekorvos hogy azonnal meg kell szüntetni mert felnőve nagy gondok lesznek. Szóval azt tanácsolta hogy egy jó nagy pohár jó hideg víz megoldja verés helyett. Na ez úgy bejött, hogy soha többé nem csináltam. Lehet hogy ezért van az hogy én minden durván hisztizőre rányitnám a slagot? :) Ok tudom hogy már nem gyerek a húgod, de ilyenkor valamivel ki kell zökkenteni, mert hiszti közben tök el is borulhat az agya úgy hogy nem igazán tud magáról.
2015. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Istenem! Ha egyszer, csak egyszer kaphatnék egy ilyen hisztérikát megnevelésre és bármilyen módszert alkalmazhatnék!
2015. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Először is mihamarabb próbálj meg önállósodni, és elköltözni onnan! Tudom, hogy kettőtök közül nem neked kéne lelépned, de ha nincs más, elvből ne tedd tönkre magad. Gondolom, munkád van, keress egy albérletet, illetve gyűjtögess saját lakásra.


Bocs, hogy én is ezt mondom, de édesanyád meg most legalább visszakap valami abból, amit nevelés címén mávelt veled.


Egyébként meg ez nagyon tipikus nevelési hiba. Gondolom, mindig ő volt a kiskedvenc, akinek ki volt nyalva a s..gge, és bármit el tudott érni egy kis hisztivel.

Hát ez lett belőle. Idővel a fagyi visszanyal, és aki arra lett nevelve, hogy hisztizéssel bármit el lehet érni, az nem fog felhagyni ezzel a szokásával. Főleg, hogy mint írod, most sem mert édesanyátok ellentmondani neki.

Elszúrták a nevelését, és ezt huszonéves korban már nem lehet korrigálni. Egy tizenévesen is már legfeljebb cska némileg lehet alakítani, de egy huszonévest megnevelni lehetetlennel határos. Főleg akkor, ha most is körülötte forog a világ.


Igazából itt csak a drasztikus módszer lehet esetleg hatásos. Szüleidnek kéne a sarkukra állni, és helyretenni a lányukat. Ha máshogy nem, kidobni otthonról. Mi az, hogy valaki a saját családtagjait életveszélyesen fenyegeti? Ez már a btk. szerint is büntetési tétel. Beszélni kell a fejével, és ha nem megy, akkor menjen, boldoguljon egyedül.

De mondom, igazából nem most lett elrontva a dolog.

2015. júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!