Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne "haragudjo...

Mit tegyek, hogy ne "haragudjon" rám a testvérem és úgy viselkedjen velem, mint régen?

Figyelt kérdés

9 év van köztünk, én most megyek egyetemre ő pedig már évekkel ezelőtt kijárta. Akkoriban nem volt sok pénze a szüleinknek, így alig tudták finanszírozni az egyetemista éveit. Neki is volt takarék pénze, amit anyáék félretettek, de azt nagyon hamar felélte. Az utolsó éveiben csak vonatjegyre kapott pénzt anyáéktól, mert nem tudtak többet adni.


Azóta apának új munkahelye lett (3 éve) anyukám pedig egy kiegészítő tanfolyammal többet keres, mint akkor.

Két hete leültünk megbeszélni az "anyagiakat", hogy mi hogy fog alakulni, amikor elmegyek egyetemre.

Én albérletben lakhatok majd és havi 120 ezer forintot fogok kapni, hogy osszam be úgy, hogy mindenre jusson.

(az albérlet fixen 40 ezer forint lesz, mert rokoné a lakás) Testvérem megbántódott amikor ezeket hallotta, mert neki nem adtak anyáék ennyi pénzt.

Nem beszél velem és, ha a közelembe kerül megvetően néz rám. Kérdeztem, hogy mi a baja? Azt mondja, hogy semmi és hátat fordít nekem.

Nagyon rosszul esik, de tudom, hogy igazságtalannak érzi, hogy ő alig kapott támogatást én meg "sz@artig"

Mit tegyek, hogy ez megszűnjön? :(


2015. júl. 22. 10:34
 1/5 anonim válasza:
100%
Semmit, majd megbékél és rájön, hogy most csak az "irigység" miatt nem kellene ilyennek lennie veled, mert ez nem a te hibád.
2015. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sok idő eltelt azóta, hogy ő egyetemre járt, akkor még más volt az anyagi helyzetetek. Irigy. Pedig inkább örülnie kellene, hogy most lehetőségetek van így megoldani, hiszen a testvére vagy..

Biztos jóval nehezebb volt neki így elvégezni az egyetemet, stresszben a pénz miatt. Talán annyi mindenben nem is tudott részt venni, mint szeretett volna, de megcsinálta, végig vitte így is.


Menj oda hozzá, kérdezd meg még egyszer mi a baja, ha nem felel, akkor mondd el neki,hogy büszkék vagytok rá, hogy neki sikerült így is megcsinálnia. És ne haragudjon rád emiatt, te felnézel rá.


Nem megy máshogy. Kicsit hatni kell a lelkére, de meg fog békélni a helyzettel majd. :)

2015. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Így lesz. :) Remélem nem fog levegőnek nézni.

2015. júl. 22. 11:13
 4/5 anonim ***** válasza:

elegge gyakori jelenseg, a csaladban is volt ilyen

neked semmit sem kellene tenni, hisz nem te vagy az irigy.

2015. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy itt egyszerű irigységről lenne szó.


Ez bizony igazságtalanság a szülők részéről.


Gondolom, kérdező, ahhoz sincs semmi közöd, ha amikor kicsi voltál a testvéred nyakába akasztottak, hogy vigyázzon rád. Vagy, hogy a házat, amit a későbbi jobb helyzetben építettek esetleg, azt rád íratták, nem a testvéredre - akin esetleg megspórolták az építkezést-.


Persze nem tudni azt sem, hogy honnan volt takarék pénze, és mivel tett szert rá. Meg azt sem, hogy az a pénz akkor mennyit ért.


Meg azt sem tudjuk, hogy esetleg a neked adott pénz miatt mondjuk jut-e a testvéred gyerekeire, ha vannak, vagy segíteni a testvéred mondjuk családot alapítani, vagy azt is a szüleitek félreteszik majd a te gyerekeidre, családodra.


Vannak szülők, akiknek csak egy gyerek való; meg gyerekek is, akiknek ez jól jön.


Minek neked a testvér; sokkal jobban jársz nélküle, nem kell osztozkodni, minden egyedül csak a tied lehet.


(Bocs, de mi az a "sza@tig"?)

2015. júl. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!