Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam el hugomnak hogy...

Ada206 kérdése:

Hogy mondjam el hugomnak hogy babát várok? Kicsit bonyolult a helyzet, bővebben lent!

Figyelt kérdés

Egy kis segítségre lenne szükségem.Előre is bocsi,hogy hosszú lesz!

Szóval...Van egy nagy kertes házunk.2család él benne.Az egyik az én kis családom (férjem,fiam) ,a másik a hugom családja (férje,fiai) Külön bejárattal,külön háztartás.

Általában mindenhova együtt megyünk,mindent együtt csinálunk. A hugom most szült a napokban.Én 8-10 hetes várandós vagyok(pár napon belül derül ki mennyi pontosan),de ezt csak a férjem tudja eddig.Viszont valahogy közölnöm kellene a hugommal...Mindig kérdezgette megjött-e...egyszer azt füllentettem hogy igen,amikor nem is...mert nem akartam hogy a középpontba kerüljek a családban,meg akartam adni neki a lehetőséget arra,hogy ha megszül,csak vele/velük foglalkozzanak.Eddig nem voltak tüneteim,szóval nem vette észre senki.De mostanában sokat alszom,fáradt vagyok. Nem akarom hogy megharagudjon amiért nem mondtam el rögtön. (Ő így tett mikor megtudta h várandós).Így arra gondoltam,hogy talán tovább kellene füllentenem...:S Persze ennek nem örülök,és lehet hogy hülyeség is,de olyan fura természete van,meg ugye a hormonok is közre játszanak nála a szülés miatt.Ha megmondanám hogy hazudtam azért haragudna meg.Nem valószínű hogy megértené hogy miatta csináltam.

De ha tovább hazudok,az sem egyszerű...mert akkor hogy derült ki?Azért még 4hetet be lehet nézni,de 8-10-et nem.Volt egy időszak,amikor egyszer megjött-egyszer nem...akkor azt hittem baba van,de sajnos nem volt.Az orvos szerint csak valami hormonzavar lehetett. Arra gondoltam erre fogom majd.Szerintetek??

Tudom hogy nem szép dolgo hazudni,és bánt is nagyon,de egyszerűen nem lehetünk rosszban hiszen együtt élünk. Nem számíthatunk másra.

Kérlek legyetek őszinték...ti mit tennétek ilyen esetben?



2015. aug. 2. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Hány évesek vagytok, 14?????? A saját testvérednek hazudozni és attól félni hogy kinek jut több figyelem?? Ez valami iszonyat szánalmas.
2015. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem szánalmas, komoly, ha egyéb problémák is vannak a felszín alatt...
2015. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Felnőtt emberek ilyen ökörségeken agyalnak???Édes istenem. Hát nem mindegy ki szül? A lényeg hogy egészséges legyen a gyerek..Mit kell ezen túldramatizálni?
2015. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit várnék. 12. hét után elmondanám. Azt mondanám (amit sokan tesznek) hogy nem akartam elmondani, amíg nem volt biztos, mert akkor még bármi történhet.
2015. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én nem hazudnék inkább elmondanam.
2015. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondjad azt, hogy találtad. És akkor nem tehet semmit. Te tényleg 14 éves vagy...
2015. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Hazudj tovább! Csak aztán ne csodálkozz, ha megutálnak érte.
2015. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

"Képzeld, Mari, babát várok. Valszeg x hetes terhes vagyok, még mi sem tudjuk pontosan, most fogok orvoshoz menni." Nem kell ezt túlbonyolítani... (v. nem akartam korábban elmondani, mert azt szerettem volna, ha ez a pár nap rólad és a babádról szól.)


Egyébként kedves tőled, az én húgom tutira nem hagyta volna meg nekem/nekünk ezt az időszakot.

2015. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Segíts a frissen szült kismamának, a tiéd később jön, majd akkor meg ő segít. Egyszer, amikor nyugodt a légkör, mondd el, hogy majd érkezik még egy vendég a házhoz.
2015. aug. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
jó hírem van, ha a menzesz miatt megvádolnak majd hogy miért hazudtál, mondhatod hogy neked is a nőgyógyász mondta h az már valszeg beágyazódási vérzés volt. nem mindenkinek van, es lehet par csepp de van aki akár össze is keveri a menzesszel. ennyi az egész. szerintem ez klassz dolog hogy most meghagyod neki a főszerepet! a 12. hét után meg joggal mondhatod hogy nem volt biztos ezért direkt megvártad az első trimeszter végét-ami amúgy is klasszikus terhesség bejelntő időpont munkahelyen, sok családban.
2015. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!