Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lesz így az öcsémmel?...

Mi lesz így az öcsémmel? Merre fog így elmenni az élete?

Figyelt kérdés

Öcsém 23 éves egyetemista,egész tudatos,határozott ember. Viszont van egy barátnője,aki 28 hetes terhes,és szintén egyetemista.

Amikor kiderült a gyerek mindenki ellenezte a családban,hiszen a két bátyánk,és én is akkor vállaltunk gyereket,amikor volt párunk,biztos munkahelyünk,ami megfelelő anyagi hátteret tud biztosítani,és hitelmentes házunk/lakásunk. Ezért kicsit úgy érzem,hogy az öcsém elszúrja az életét. Még egyetemre jár,nincs állandó fizetése csak néha besegít apánk cégébe és ezért kap egy minimális összeget a szüleinktől. A lány egyáltalán nem dolgozik,hiszen tanul,a szülei tartják el.

Most úgy néz ki,hogy a szüleimnél fognak lakni,amikor megszületik a gyerek,és addig,amíg talpra állnak. De könyörgöm ez mikor lesz? Én csak a szüleimet sajnálom,mert nem elég,hogy ott van nekik még a húgunk,aki még nevelésre szorul,még odamennek az öcsémék a nyakukra,persze azért,hogy amíg ők az egyetemen tapossák az éveket,addig anyám vigyázzon a gyerekre.

Nem értem igazából miért kellett bevállalni a gyereket,sőt az öcsém barátnőjét egyenesen utálom,egy élősködő nő,aki nagyon jól tudta,hogy ha abbahagyja a gyógyszert,akkor simán meg van az esélye a terhességnek..

Nos,szerintetek is jogosan érzem az öcsém életét elcseszettnek?



2015. aug. 21. 23:01
 1/7 Vacuolum ***** válasza:
67%
Ez régebben egy elég normális és elfogadott dolog volt.
2015. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
93%

Nagyon nehéz lesz, de azért egy nem tervezett babától még nem lesz elcseszett az élete.

Milyen egyetemre jár, és előreláthatólag meddig még?


A szüleitek anyagi helyzete és szabadidejük elbír még egy kisbabát?

2015. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Én ráébreszteném az öcsédet a dolgokra, kicsit elvenném a kedvét a gyerektől. Bár ez már késő, még akkor kellett volna amikor el lehetett volna vetetni a babát. Inkább segíts nekik ahelyett, hogy szapulod őket.
2015. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
szerintem a tesód is tudta, hogyha kefél valakivel, annak gyerek lehet a vége
2015. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Csak, hogy pozitív pèldával jöjjek.

Ugyanebben a helyzetben voltunk 15 ève, az egyetemen nekem 2 èvem a fèrjemnek 1 ève volt hátra.

Akkoriban is mondtak ránk kígyót-bèkát, hogy tönkretesszük az èletünket.

Mi az èn szüleimnèl laktunk 3 èvig, a pènzt gyűjtögettük.

Mikor a fiunk 3 èves lett ès oviba ment a fèrjemnek már biztos ès jövedelmező állása volt ès èn is jó munkát kaptam.

Az össze gyűjtött pènz, jó induló tőke volt a lakásunkhoz.

Azóta a munkahelyünk mellett saját vállalkozást is vezetünk.

Tèny, hogy nagyon sok energia befektetès volt az egèsz, de megtèrült.

Visszagondolva ha nem álltak volna mellettünk, lehet nem így alakult volna.


Annyit tudok èn is mondani, hogy ne utáld őket, ès legfőkèppen a szüleiteket se uszítsd ellenük.

Remèlem minden rendben lesz.

2015. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

El lehet végezni az egyetemet egy, sőt, több gyerek mellett is, tudok erre eklatáns példát.:-) Ráadásul úgy, hogy nincs lepasszolva a gyerek a nagyiékhoz. Megjegyzem, a lánynak lényegesen nehezebb lesz, az élősködő megjegyzést pedig elég nehéz értelmezni, a gyerekcsináláshoz két ember kell, egyebekben meg gondolom, nem a szüleid vagy az öcséd fizetik az egyetemi tanulmányait.

Ha a szüleid támogatják őket, bevállalják még a gyereket is, nem értem, miért tenné tönkre öcséd az életét. Ha végeznek, nyilván lesz jól fizető állásuk, a gyerek mehet oviba, két jó keresetből viszonylag hamar össze lehet szedni az indulótőkét a saját lakáshoz, pláne CSOK-kal. Lehetett volna másképp csinálni, de most már lényegtelen, mert a gyerek meglesz. És hidd el, attól nem megy tönkre egy ember élete, ha nem saját lakásba viszi haza az első gyereket.

2015. aug. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Unokatesómat is így hálózta be egy román nő. Rajta is maradt...
2015. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!