Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyűlölöm a bátyámat. Nem...

Gyűlölöm a bátyámat. Nem tudok így élni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én 13 éves fiú vagyok, a bátyám 17.


Pár éve még elfértünk egymás mellett, de 3 éve katasztrófa a helyzet. Folyamatosan cseszeget, azt hiszi ő mindent megtehet, de ha én például visszabeszélek neki, akkor már jön oda hozzám, megszorítja a kezem, és megfenyeget, hogy ha még egyszer beszólok neki, eltöri a kezem, 'átrendezi az arcom', stb.. De Ő persze azt mond nekem amit szeretne. És ha netán én akkor megint kimondom amit beszólásnak szántam neki (joggal), akkor elkezd ütni, lehúz a székről, belémrúg és satöbbi, és satöbbi.


Itt egy másik példa: 2 hete vett anyum ilyen szárított vöröshagymát, amit a bátyám úgy evett, hogy bekapta a poharat és öntötte a szájába. Én normálisan szóltam neki, hogy ne így egye, mert én nem szeretném ez után enni. (Most lehet azt mondani, hogy ettől mi bajom lesz, de már annyira undorodom az egész lényétől, hogy ezt már nem akarok tűrni.) Motyogott valamit, aztán tovább ette, ekkor kicsit nagyobb hangerővel szóltam neki, akkor belémkönyökölt. Én visszakönyököltem (sokkal gyengébben), erre megfogta a nyakam és megszorította.. Ezt anyum pont látta, mert a szobában gépezett, de ahelyett, hogy a tesómra rá szólt volna, elkezdett üvöltözni, főleg velem. Akkor most tényleg én vagyok a hibás?


De ez csak 2 példa a sok száz közül. Az életemet és a környezetemet ócsárolja folyamatosan (mintha az övé jobb lenne, én legalább nem vagyok sz...házi). Mindig csicskáztat. Kapcsoljam fel a lámpát, kapcsoljam le a lámpát, takarítsam ki a tengerimalacot, a papagájt, én adjak a kutyának vizet, én porszívózzak, én portalanítsak, mert ő 1x az életben elment a boltba..


De nem tudok MINDENT leírni amit velem csinál. A lényeg, hogy fizikailag és mentálisan is szándékosan, minden egyes órában nekem okoz fájdalmat.


Már gyomoridegem van a közelében, és 1 szobában vagyunk. Idegesít a puszta jelenléte. Arról ne is beszéljünk, hogy fantáziáltam a megöléséről... Ha nem lennének következményei, meg is tenném!


Az segített eddig a helyzeten, hogy hétköznaponként koleszban van, csak hétvégén van itthon. De a nyáriszünetem egy rémálom volt, hála neki. Eddig mindig vártam a szüneteket, de már a hétvégét se, mert tudom, hogy haza fog jönni. Mindig reménykedek, hogy elcsapja egy busz, vagy valami.. Lassú és fájdalmas halált kívánok neki.


Mit tehetnék a ba-szogatása ellen? Még sok évig vele kell élnem, és nem szeretnék felnőttkoromban egy kicseszett idegbeteg, idegroncs lenni miatta!!! Ha a szüleimnek szólok, mindig neki adnak igazat, mert én csak a kis hülye vagyok a családban. -.- Kérlek, segítsetek! Hajlandó vagyok komoly lépéseket tenni!!!!



2015. aug. 30. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

ha tényleg folyamatosan ver, akkor iskolában megkeresed a gyermekvédelmis tanárt és kéred, hogy segítsen



vagy szimplán elsétálsz a gyámügyre

2015. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Ez körülbelül egy átlagos öcs-báty viszony. Ha ki akarsz vele nagyon kúrni, de nem akarod megölni, akkor amikor alszik nyírj bele a hajába hajnyíróval. Az majd megtanítja pár dologra. :D
2015. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Üssél vissza.
2015. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Azért az ütlegelés, fojtogatás, fenyegetés és lelki terror nem nevezhető éppen átlagos testvéri viszonynak...
2015. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Én azt javaslom kedves kérdező, hogy kezdj el járni valamilyen harcművészeti oktatásra. Felszedsz egy kis izmot meg technikát és máris meg tudod majd védeni magad.
2015. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

4#

Azért az ilyen kérdéseket oszd el 2-vel, mert a kiírója úgyis magát állítja be szentnek.

2015. aug. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy lesznek olyan válaszolók, mint a kedves 6-os. Ha nem segítséget írsz, akkor elhúzhatsz tudod hova. Nem rád vagyok most kíváncsi.


A többi válaszadónak köszönöm, főleg az 5-ösnek.

2015. aug. 30. 17:51
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha 13 éves kis taknyosként ilyen magas lóról beszélsz egy felnőttel, már megértem, hogy miért csicskít be a bátyád. Most már teljes mértékben a bátyádnak adok igazat, csak próbál megnevelni.
2015. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is jó ötlet az önvédelmi tanfolyam. Most még könnyen tud "terrorizálni" mert 4 évvel idősebb, de pár év múlva már nem fog olyan sokat számítani ez a korkülönbség, ha ő lesz 20 te meg 16.
2015. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as, szóval te is a roh@dékok közé tartozol. :) Ha van testvéred, szívből sajnálom. Látszik, hogy nem érteted meg amit leírtam. Különben meg testvérek között szerintem nem számít, ha az egyik még tinédzser, a másik pedig felnőtt, csak akkor, amikor veszekedés van.. És nem várom a további kommentjeidet.
2015. aug. 31. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!