Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyűlölöm a bátyámat. Nem...

Gyűlölöm a bátyámat. Nem tudok így élni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én 13 éves fiú vagyok, a bátyám 17.


Pár éve még elfértünk egymás mellett, de 3 éve katasztrófa a helyzet. Folyamatosan cseszeget, azt hiszi ő mindent megtehet, de ha én például visszabeszélek neki, akkor már jön oda hozzám, megszorítja a kezem, és megfenyeget, hogy ha még egyszer beszólok neki, eltöri a kezem, 'átrendezi az arcom', stb.. De Ő persze azt mond nekem amit szeretne. És ha netán én akkor megint kimondom amit beszólásnak szántam neki (joggal), akkor elkezd ütni, lehúz a székről, belémrúg és satöbbi, és satöbbi.


Itt egy másik példa: 2 hete vett anyum ilyen szárított vöröshagymát, amit a bátyám úgy evett, hogy bekapta a poharat és öntötte a szájába. Én normálisan szóltam neki, hogy ne így egye, mert én nem szeretném ez után enni. (Most lehet azt mondani, hogy ettől mi bajom lesz, de már annyira undorodom az egész lényétől, hogy ezt már nem akarok tűrni.) Motyogott valamit, aztán tovább ette, ekkor kicsit nagyobb hangerővel szóltam neki, akkor belémkönyökölt. Én visszakönyököltem (sokkal gyengébben), erre megfogta a nyakam és megszorította.. Ezt anyum pont látta, mert a szobában gépezett, de ahelyett, hogy a tesómra rá szólt volna, elkezdett üvöltözni, főleg velem. Akkor most tényleg én vagyok a hibás?


De ez csak 2 példa a sok száz közül. Az életemet és a környezetemet ócsárolja folyamatosan (mintha az övé jobb lenne, én legalább nem vagyok sz...házi). Mindig csicskáztat. Kapcsoljam fel a lámpát, kapcsoljam le a lámpát, takarítsam ki a tengerimalacot, a papagájt, én adjak a kutyának vizet, én porszívózzak, én portalanítsak, mert ő 1x az életben elment a boltba..


De nem tudok MINDENT leírni amit velem csinál. A lényeg, hogy fizikailag és mentálisan is szándékosan, minden egyes órában nekem okoz fájdalmat.


Már gyomoridegem van a közelében, és 1 szobában vagyunk. Idegesít a puszta jelenléte. Arról ne is beszéljünk, hogy fantáziáltam a megöléséről... Ha nem lennének következményei, meg is tenném!


Az segített eddig a helyzeten, hogy hétköznaponként koleszban van, csak hétvégén van itthon. De a nyáriszünetem egy rémálom volt, hála neki. Eddig mindig vártam a szüneteket, de már a hétvégét se, mert tudom, hogy haza fog jönni. Mindig reménykedek, hogy elcsapja egy busz, vagy valami.. Lassú és fájdalmas halált kívánok neki.


Mit tehetnék a ba-szogatása ellen? Még sok évig vele kell élnem, és nem szeretnék felnőttkoromban egy kicseszett idegbeteg, idegroncs lenni miatta!!! Ha a szüleimnek szólok, mindig neki adnak igazat, mert én csak a kis hülye vagyok a családban. -.- Kérlek, segítsetek! Hajlandó vagyok komoly lépéseket tenni!!!!



2015. aug. 30. 16:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10%
Te hogy beszélsz kérdező? Válogasd már meg a szavaidat, nem a haveroddal beszélsz. Neveletlen kis b*zi. Becsüld meg az embereket, hogy a szánalmas kis nyomorult kérdésedre legalább választ kapsz.
2015. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

* értetted


Amúgy pedig engem egy szemétláda, nagyképű, önző, gyerekes és szó szerint sz-rházi emberke csak ne nevelgessen, mert épp őt kéne! És téged. Na meg az összes olyat, ami a ti fajtátokhoz tartozik.. Ha szükséges lenne, a szüleim megnevelnének, de az emberek 90%-ánál biztos normálisabb vagyok..

2015. aug. 31. 20:07
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát nagyszerű bagázs ez.. Idejönnek engem sértegetni és ha válaszolok nekik még én vagyok a 'kis b*zi'. Az értelmes válaszolóknak köszönöm, de ennek a pár hülyének nem..
2015. aug. 31. 20:09
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Légy anyuci kedvence.Seígits anyukádnak mindenben,kicsit tanulj többet,legyél vele nagyon kedves.Aztán majd ha a bátyáddal még veszekedni fogtok ő simán melléd fog állni.
2015. szept. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, mintha csak a saját testvéremről szólna. Persze nem ugyanaz a helyzet, de hasonló. A bátyád azért csinálja ezt, mert még fizikailag erősebb nálad, és még a szüleid is mellette állnak. Szerintem is jó ötlet, ha nekiállsz a küzdősportnak, edzésnek.

A gyámügyről, rendőrségről stb nem nagyon tudok nyilatkozni, tekintve, hogy a mi családunk se fordult hozzájuk. Illetve sokszor addig nem veszik komolyan a családon belüli ügyeket, amíg vér nem folyik.


Sajnos olyan helyzetben vagy, amit random idegenek nem tudnak átlátni, így akármennyire is szeretnék, nem tudok ennél többet segíteni. Nekem is még le kell húznom pár évet a testvéreimmel, nekem csak az a szerencsém, hogy már valamennyire javult a helyzet. Mindenesetre a legjobbakat kívánom neked, kérdező, kitartás és sok szerencsét! :)

2015. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Mondd el neki ezt így. (jó a fantáziálásodat ne) Lehetőleg úgy, hogy látszódjon rajtad, hogy már igazán eleged van ebből. Egy bizonyos tisztelettel közöld vele, hogy nem kóser amit csinál. Nyugodtan mond ordítva neki, ha már nagyon felhúzott, fogja fel, hogy tényleg nem örülsz neki. Az se baj, ha halljak a szülők, de akkor válogasd meg a szavaid.
2015. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Jah és nehogy gyámügyre menny! A szüleitek nem fognak annak örülni, és a tesód mellé állnak. Jó ötlet ha elkezdesz erősödni, és sokat segíteni a szülőknek. Ne felejtsd, akármennyire is utálod, a testvéred. Ha látod, hogy segítségre van szüksége, segíts neki! Így vagy rádöbben, hogy jobban meg kéne tisztelnie, vagy látják a szüleid, hogy nem te vagy a rossz.
2015. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!