Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyűlölöm a bátyámat, mit...

Gyűlölöm a bátyámat, mit tegyek? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Az egészben az az ironikus, hogy két-három éve még nagyon jóban voltunk, aztán minden megváltozott. Egyre nagyobb konfliktusaink lettek, ilyenkor sokszor lek*rvázott, aztán később már a testi erejét is kihasználta ellenem (sajnos én gyengébb vagyok, ráadásul lány). Volt több olyan "vitánk", ahol sajnos előjött a kés is (szerencsére egyik sem fajult tettlegességig, csak a kezében volt és fenyegetőzött). Aztán egy éve történt egy olyan eset, ami után már nem tudtam megbocsátani (túl személyes ahhoz, hogy itt leírjam). Onnantól kezdve már nem tudtam szeretni őt, sőt, tiszta szívből gyűlölöm (értsd: legszívesebben a sírján táncolnék). Sajnos nem csak velem ilyen, a szüleimmel undorítóan beszél, például: "Kuss legyen/ Pofa be!". Elvárja, hogy mindent megadjanak neki, miközben ő folyton csak gépezik és cigizik. Ha vele veszekszünk, mindig elkezd veréssel fenyegetőzni (szüleimmel is). Ha veszekedést hallok a házunkban, állandóan attól félek, hogy megöli őket (volt már pár olyan "szép" kis fenyegetése is, hogy kibelezi őket, ha ellent mondanak neki). Konkrétan minden napomat pokollá teszi, sokszor sírok is miatta. Már a létezésétől is undorodom, de annyira, hogy minden dolgot megutáltam, ami hozzá kapcsolódik, még olyanokat is, amiket addig szerettem.


15/L (bátyám 17)



2014. szept. 11. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sokat tehetsz :/

Az én bátyám is ilyen, annak ellenére, hogy még mindig egy házban élünk, lassan két éve nem beszélünk, ezt mindenki furcsának tartja, én viszont örülök neki, régen folyton kémkedett utána és mocskos hazug rib ancnak nevezett csak azért mert azt mondtam, hogy sehová sem megyek és lementem a konyhába(ne kérdezd, hogy ez miért hazugság). Sajnos vannak ilyen állatok, nem sokat tehetsz.

2014. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon sajnállak.. esetleg nem lehetne bejelentést tenni? Mert ez nem állapot és ne veszélyeztesse már az életeteket! Azért magadra is kell gondolnod és nincs joga ahhoz hogy pokollá tegye az életedet! Én megértelek, viszont nem kéne olyanokat mondani hogy a sírján táncolnál, mert csak a testvérednek teremtette Isten... imádkozz sokat, mert az segíthet, legalábbis Isten nem hagyja hogy bántalom érje az övéit.. Lehet hogy ez neked fura, vagy nem tudom mennyire vagy hívő.. de velem csodákat tett Isten, csak ezért tanácsolom ezt neked is.. viszont szerintem mindenképp tegyél bejelentést, ha nincs más megoldás. Ha szeretnél valakihez fordulni, nyugodtan írhatsz privit bármikor!
2014. szept. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Imádkoztam Istenhez, hogy apum ne halljon meg, még is kilenc éves koromban megtörtént. Ilyenkor hol van az ima ereje?

Az, hogy elmormol pár szót és reméli, hogy valaki odafent meghallgatja nem segít azon, hogy a bátyja egy erőszakos állat.

2014. szept. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Fel kell jelenteni a rendőrségen, vagy kihívni a rendőrséget ha cirkuszol. Továbbá bíróságon kérhettek távoltartást is tőle, ami azt jelenti, hogy 1 hónapig eltiltják attól, hogy a közeletekben legyen, és ha megszegi, akkor börtönbüntetést kap. Az 1 hónap leteltével pedig lehet ismét kezdeményezni a távoltartási eljárását.
2014. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korában, ahogy betöltötte, úgy ki kell dobni, mint azt a bizonyos macskát. Zárat cserélni, aztán ha ennyire nagyra van magával, hát hajrá. Nem állapot, hogy fenyegetőzik, főleg nem gyilkossággal. Remélem, a szüleidnek lesz bátorsága ezt megtenni.

Ha később esetleg visszatérne, megváltozik, lesz munkája, vagy normálisan tanul, ha "él" egy kicsit a valós világban, és úgy sem kerül bajba, akkor talán, mondom talán még van esély rá, hogy normális ember lesz belőle, akkor szóba lehet vele állni, de nem engedném visszaköltözni.

2014. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen rendőrségi szinten van a dolog. Menjél be és mond el mi a helyzet persze a szüleidet is vond be a dologba nehogy még rosszabb legyen a helyzeted ez után.

Valakit igazán megkérhetnétek, hogy fenyítse be akkor legalább lesz valami visszatartó erő. Talán pszichológus is kéne neki.

Ügye nem zaklatott téged?

2014. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. A rendőrségi bejelentésről szólva: nem hinném, hogy a szüleim rendőrségi ügyet akarnak (ők szeretik, mivel a saját gyerekük, bár ők is azt szeretnék, hogy minél hamarabb elmenjen innen), én meg sosem bíztam a rendőrökben. Mivel a szüleimnek állampolgári kötelességük eltartani a fiukat, így nem tudom, hogy lehet-e ilyen esetben távoltartást kérni. Utolsó (6-os) válaszoló, zaklatás alatt szexuális zaklatást értesz? Olyat szerencsére soha nem csinált (ha olyat tett volna valaha, jelentősen lecsökkent volna az élettartama, így is csak az tart vissza, hogy nagy reményeim vannak egy hivatással kapcsolatban és nincs kedvem a hűvösre kerülni sok évre). Mindenesetre tenni akarok ez ellen az állapot ellen, mert irtó sz@r állandóan a szüleimet félteni.
2014. szept. 12. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nagyon rossz otthon a kapcsolatom a szüleimmel. Többször verekedtem már a nevelőapámmal, anyámat sem egyszer köptem már arcon. Tudom, nem szép dolog, ők a szüleim stb. De mindennek oka van. Anyám egész életemben azt mondogatta mekkora hiba vagyok. Négyen vagyunk vér szerint testvérek, és van 3féltesóm. Anyám mindközül engem utál csak. Mindig elfelejtették a szülinapomat, névnapomat, soha nem kaptam ajádnékot, csak pénzt, mondván azt veszek, amit akarok. Undorodom tőlők, amikor elmondtam otthon, hogy meleg vagyok, kitagadtak.

De persze mindenki szemében én vagyok a szar szemét szar alak, mert verekedni mertem a nevelőapámmal és tiszteletlen vagyok anyámmal.

Nem tudom, Te milyen lehetsz, de lehet, hogy csak tesódnaknis egy kis megértés kellene

2014. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Jó nagy b@lfasz lehet, már bocs.

Testvérével ilyet csinál.....

Basznám pofán:D


19/L

2014. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
F/19 bocs, nem lány vagyok.
2014. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!