Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos a kiakadásom a húgomra?...

Jogos a kiakadásom a húgomra? 14/L

Figyelt kérdés

Mai nap a húgom vagy 1000-szer kijelentette nagy büszkén, hogy elmegy kutyát sétáltatni a barátnőivel. Az 500. kijelentésnél már irtóra ráuntam, de persze ezt nem mondtam neki, hanem helyeseltem, hogy milyen szuper. A "barátnőiről" azt kell tudni, hogy kicsi ribizlik, akik folyton csak kihasználják (pl. Húgom nagyon jó német nyelvből, ezért a kis örcsibarcsi-i mindig mellé akarnak ülni, hogy tudjanak puskázni, a tesóm meg ezt teljesen természetesnek tartja, hogy ők csalás útján jussanak hozzá a jó jegyhez.). Ezen kívül tök nyilvánvalóan szokták sértegetni, pl. "Milyen s### pólód van.", vagy szarkazmusból mondják, hogy "Tök jó a cipőd/hajad!". Olyan nyilvánvaló a rossz indulatúságuk, hogy még egy süket-néma is kapásból észrevenné, de a tesóm mindig azt mondja, hogy "Csak viccelnek!", vagy éppenséggel bóknak veszi a szarkazmust. Arról nem is beszélve, hogy a háta mögött súgdolóznak róla, de persze ezt se veszi észre. Ha pedig én fel próbálom erről világosítani, akkor még én vagyok a gonosz, rossz, hogy merem az ő kedves BFF-jeit ilyenekkel rágalmazni meg, hogy csak irigy vagyok rá, mert neki milyen jó barátnői vannak (aha, persze).

Ez a kis bevezető szükséges a dolgok átlátásához, - ugyanis még csak most vetem fel a valódi problémát. Tehát elment a ribizlikhez, erre kb. 1,5-2 óra múlva velük állít haza anélkül, hogy ezt nekem egy szóval is említette volna. Én pedig nem vagyok az a tipikus;;; nyitott ember, akinek tökéletes az egész élete és semmi rejtegetni valója sincs. A húgomnak és nekem közös szobánk van és ebben az a legrosszabb, hogy a kiscsajok még külön idegenvezetésben is részesültek, hogy még véletlenül se maradjon olyan bizalmas dolga a családnak, amit ők nem tudnak. És az a kifejezetten rendezett típus se vagyok, így nem kicsit leégtem előttük, amire a húgom még rá is tett egy lapáttal, pl. Egy mackónadrág éktelenkedett az ágyamon - gyűrödt állapotban -, ezért igyekeztem észrevétlenül kicsempészni az adott helyiségből a ruhadarabot, erre odaszól a húgom, hogy "Most takarítasz?". Mit ne mondjak, ez és az ehhez hasonló "játszom az eszem a haverok előtt, hogy úgy tűnjön itt én vagyok a főnök"megnyilvánulásai eléggé felnyomták bennem a pumpát, de nem szóltam vissza neki, mert gondolom akkor csak tovább színlelte volna a domináns félt. Plusz még csomó ciki sztorit mesélt nekik rólam, csak, hogy még jobban látszódjon, hogy bizony őt itt a nagylány.

Utána nagy-nehezen elhúzták a csíkot a kis ribikókák, de nagyon ki vagyok rá akadva. Én sosem viselkedek, viselkedtem ennyire megalázóan vele a haverjaim előtt, nem tudom neki miért volt, van szüksége erre, szerintem egy társaságnál nem ettől lehet bevágódni, csak egy parancsolgatós, öntelt idiótának fog az ember látszani.

Amikor megemlítettem neki, hogy máskor legalább szóljon ide, ha már ennyire ide kellett hozni a kiscsajokat, és ne hozzon kínos helyzetbe, ne pletykáljon rólam és főleg ne bánjon velem úgy, mint egy kutyával, mert nem ettől lesz menőbb vagy felnőttesebb, akkor persze megsértődött, hogy azt csinál amit akar, az ő háza is, az ő lakhelye, csak irigy vagyok rá, stb.


Szerintetek jogos a felháborodásom?


U.i.: A húgom 11 éves, a másik kettő meg tizenkettő.


2015. szept. 11. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jogos a kiakadásod. Szüleitek mit szóltak? Pl nálunk nem lehetett senkit sem felhozni, míg előtte nincs kitakarítva, meg ne legyen a lakásból átjáróház.

Majd a húgod is rá fog jönni, hogy micsoda érdekemberek a barátnőcskéi, csak pofára kéne ejteni.

2015. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Fél oldal hiszti a semmiért.


Valóban illetlenség bejelentés nélkül vendégeket hozni, de ugyan miért érdekel pár 12 éves mit gondol? Tojni kell rá magasról. Ott volt a mackónadrág, na és? Kit érdekel?


A húgod majd rájön a saját kárán, kivel éri meg barátkozni, és kivel nem.. De nehogy már ennyire foglalkoztasson, hogy két kiscsaj mit gondol rólad, ugyan már.. Valszeg már most nem emlékeznek arra, mi volt nálatok. Totál felesleges ezen drámázni. Majd ha kicsit felnősz, rájössz te is.

2015. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es: Apámnak a húgom a kedvenckéje, szerintem ha cigit akart volna szívni barátnőzés helyett ma, azt is simán megengedte volna neki. Anya most 3 napig nincs itthon, de ha meghalláná ezt, tuti kicsit megcsaokodná a testvéremet.

2-es: Hát igen, hiszti a semmiért, de mindenkinek olyan érdekes az élete, hogy életbevágóan fontos kérdéseket írkáljon ki ide... de ha azt tenném, mert tegyük fel olyan családból származok, akkor ráfognák, hogy kamu... Ez a két kiscsaj meg ha mások ciki dolgairólvan szó, azt életükre megjegyzik, és szétpletykálják mindenkinek. És mindkettőnek van egy nagymenő, kkorombeli, nagymenő nővére, akik már tizennégy éves elvesztették a szüzességüket, hidd el, itt az infók fénysebességgel terjednek...

2015. szept. 11. 19:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
azért a ribizli nevében kikérem a gyümölcs különb ezeknél.
2015. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A ribizlit szerintem sem kéne kavarni velük. A ribizli az egy teljesen egészséges gyümölcs.

Szerintem mindenképpen le kéne ülnötök beszélgetni a testvéreddel. Talán a legjobb amikor mindketten megenyhültetek. Mond el neki, hogy szomorú vagy, mert nem vártad tőle, hogy úgy beszéljen rólad, ahogy te sosem tennéd. Te és a szüleid vagytok a családja! A barátnőire nem számíthat. Kérdezd meg tőle, hogy mit tettek érte önzetlenül szó nélkül a barátnői. Te pedig felejtsd el, hogy mások mit gondolnak rólad, a lényeg, hogy te mit gondolsz saját magadról!

2015. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosan akadtal ki :/
2015. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan akadtál ki, mert a szobátok közös, így egyáltalán em csinál azt amit akar. Legközelebb Te is hozd helyzetbe, hogy észrevegye, milyen, mikor ezt vele csinálják. Többet nem fogja.
2015. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Quasar07 ***** válasza:
100%
Jogos, én is kiakadtam volna! Elég naiv, és nem kellene így megjátszania a nagylányt a barátnői előtt... te vagy az idősebb neveld már meg! Mondd meg neki, hogy ez nagyon ciki, és beégeted, ne csináljon többet ilyet. vagy szólj vissza olyat, amitől csöndbwn marad..
2015. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én megmondanám a szüleidnek, ha azt akarják, hogy tesód 2 év múlva egy ribi legyen, aki bárkivel bármit, akkor nyugodtan bátorítsák is.... Ez elfogadhatalan viselkedés.
2015. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!