Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gondolják úgy a tesómék,...

Miért gondolják úgy a tesómék, hogy mindig hozzájuk kell alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

Már olyan idegesítő ha átjönnek hozzánk akkor hozzájuk kell alkalmazkodni.

Anyu azt főzi amit ők szeretnek, folyamatosan velük foglalkozik.

De a legidegesítőbb, hogy mindig hozza a gyerekét mikor elalszik mindig csendbe kell lenni, mikor más rokonok is ittvannak mindenki a gyereke körül lepzsel, hogy mennyire szép, milyen aranyos.

Mindig mindenki ajándékot hoz neki, hozzám meg odavágnak egy csokit.

Ha közösen megyünk valahova mindig olyan helyre kell menni amit ők találnak ki merthogy kisgyerekkel együtt nem egyszerű.

Hiába mondom anyunak, csak elintézi azzal, hogy azt a pár alkalmat mikor átjönnek kibírom. Ez legalább havi 3-4 alkalom.

Utálom, hogy mindig hozzájuk kell alkalmazkodni és hogy körülöttük forog a világ.

Mást is így idegesítene ez a dolog?


2015. szept. 12. 14:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
9%
Majd ha neked is lesz gyereked, hozzád is fognak alkalmazkodni mások.
2015. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%

Gondolom, te is gyerek vagy. Ne legyél féltékeny a figyelemre, ez ilyen, a kicsik mindig közfigyelemnek örvendenek, majd ha neked is lesz gyereked, megérted.


Addig is, anyukádnak igaza van, havi pár alkalmat tán ki lehet bírni.

2015. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, nem vagyok már gyerek.
2015. szept. 12. 14:58
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Havi 3-4 alkalom az kb. heti egy. Mi is ennyit találkozgatunk kb. rokonokkal, némelyikük viselkedésével, stílusával én sem vagyok általában elégedett. Az szinte minden családban természetes, hogy a rokonok a kisgyerekekhez igazítják a programokat, sokat foglalkoznak velük és ajándékokat is adnak nekik. Hány éves vagy, ha féltékeny vagy egy kisgyerek ajándékára? Általában idősebb gyerekeket/kamaszokat idegesít egy ilyesmi. Nekik már általában nem vesznek annyit, igen. Ha soknak tartod a találkozásokat és csak idegesítenek, szervezz magadnak ilyenkor saját programot: menj el moziba, találkozz a barátaiddal vagy ilyesmi. Nem muszáj velük jópofizni. Hogy ne sértődjenek meg, ebédnél még maradj ott, de utána menj a saját dolgodra.
2015. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%
*Látom, amíg írtam a választ elárultad a korod, bocsi. :)
2015. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Mennék, de anyu nem enged el.

Amúgy se nagyon de ilyenkor föleg nem mert hogy ne legyek bunko.

Amúgy meg igen ha nekik visznek kb 15ezer ft értékben ajándékot akkor nekem vesznek egy 300ftos csokit. Ez milyen már?

2015. szept. 12. 15:03
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
A hozzáállásodból látszik, hogy gyerek vagy még. Nagyon.
2015. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy 17 éves vagy, de nagyon gyerekesen gondolkodsz.
2015. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%
De amíg így gondolkodsz, addig igenis egy gyerek vagy. Az a kis gyerek meg, akit szerinted idegesítő, hogy magukkal visznek, a te anyád meg apád unokája.... Ne légy ennyire irigy. Ez rettentően csúnya dolog, főleg testvérrel szemben.
2015. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Igen hetente egyszer álltalába szombaton idejönnek egész napra mikor pihennék vagy elmennék.

Vagy bőg a gyerek vagy alszik és csendbe kell lenni, vagy azt nézem hogy mindenki neki gütyög. Semmi másról nem szól a téma csak róluk.

Tőlem a kutya nem kerdezi meg hogy hogy vqgyok.

2015. szept. 12. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!