Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gondolják úgy a tesómék,...

Miért gondolják úgy a tesómék, hogy mindig hozzájuk kell alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

Már olyan idegesítő ha átjönnek hozzánk akkor hozzájuk kell alkalmazkodni.

Anyu azt főzi amit ők szeretnek, folyamatosan velük foglalkozik.

De a legidegesítőbb, hogy mindig hozza a gyerekét mikor elalszik mindig csendbe kell lenni, mikor más rokonok is ittvannak mindenki a gyereke körül lepzsel, hogy mennyire szép, milyen aranyos.

Mindig mindenki ajándékot hoz neki, hozzám meg odavágnak egy csokit.

Ha közösen megyünk valahova mindig olyan helyre kell menni amit ők találnak ki merthogy kisgyerekkel együtt nem egyszerű.

Hiába mondom anyunak, csak elintézi azzal, hogy azt a pár alkalmat mikor átjönnek kibírom. Ez legalább havi 3-4 alkalom.

Utálom, hogy mindig hozzájuk kell alkalmazkodni és hogy körülöttük forog a világ.

Mást is így idegesítene ez a dolog?


2015. szept. 12. 14:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%

Ez komoly? 17 évesen ezen problémázol? Ha 10-12 éves lennél, még megérteném. De szinte felnőtt vagy. Úgy is kéne viselkedned.

Szerintem heti 1 alkalmat simán ki lehet bírni. Ha meg nem bírod ki, akkor találj ki valami programot magadnak, esetleg mondd azt hogy tanulnod kell és csukd be magad után a szobád ajtaját. Ne legyél már ennyire életképtelen.

2015. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nrm vqgyok életképtelen.

Már sokszor mondtam, hogy tanulnom kell és bemegyek a szobába de rámkiabáltak és összevszstek velem mindenki előtt hogy ha ittvannak akkor én is tiszteljem meg annyira őker, hogy nem vonulok el és majd tanulok később.

2015. szept. 12. 17:04
 23/27 anonim ***** válasza:
12%
Tulajdonképpen a hisztikén kívül mást is akartál ezzel a kérdéssel? Írták, hogy bírd ki, vagy vonulj el, neked egyik sem tetszik/nem megoldható, pedig más lehetőség nincs.Hacsak nem akarsz gyorsan szülni/csinálni egy gyereket, hogy onnantól a tiédnek "gütyögjenek" és körülötte "lepzseljenek" (egyébként helyesen írva güGYög és leBzsel, olvasol te eleget, vagy csak így hallás után írod le a szavakat?)
2015. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%

Akkor vessz velük össze. Majd megbékélnek. Nekem se lenne kedvem ott ülni, mikor mindenki szarik rám. Lemész, üdvözölöd őket, kajálsz velük, mész dolgodra. 18 leszel nem sokára, viselkedj kicsit felnőttként és ne nyavalyogj.

Egyébként én is ki lennék akadva, ha a saját anyám előbb venne az unokának egy rakat ruhát, mint a saját gyerekének cipőt, mikor már nagyon kéne. De hát van ilyen. Kitartást.

2015. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
89%

En megertelek. Nem olyan ujdonsag mar az a gyerek, en sem ertenem, miert olyan fontos, hogy olyan surun jojjenek, de ez nalatok gondolom igy okes.

Azt meg eppen emiatt nem ertem, miert kell neked is ott lenni mikor ok ott vannak?? Komoly, hogy a sajat tesoddal ugy kene viselkedned, mint egy vendeggel, hogy nem hagyhatod ott oket mikor neked tanunivalod van vagy egyebek? Ez ami a legfurcsabb. En megmondanam nekik es anyamnak is, hogy bocs, eleget "babaztam" (nem is erdekelt kulonosebben az a gyerek de ugye bunkosag lenne nem ugy csinalni,mint aki szereti), mostmar van mas dolgom, 17 eves tini vayok, mas is lekot.

2015. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
37%
#25 Szép válasz, felpontoztalak, csak éppen a válaszolók nagy része ezen problémázik: a kérdező NEM MER, FÉL a saját anyjával megbeszélni (vagy épp kiabálni), hogy dolga van, tanulni kell (meg lehet, hogy pont most van a kérdezőnek érettségi éve), csinálni kell ilyen-olyan dolgozatot, ilyen-olyan doga lesz ekkor, s akkor, meg hogy úgy a magánélete a 0-hoz közelít. Ez nem rajtunk múlik sajnos, mi csak a véleményünket, és a tanácsainkat tudjuk megosztani, de eddig a kérdező szinte minden tanácsra-véleményre-egyéb hozzászolásra negatívan reagált.
2015. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek a megkeseredett ősanyák földjén, itt aztán ne várj megértést, ha egy idegesítő gyerekről és az ostoba szüleiről van szó, akik miatt nincs magánéleted.

Az emberek többsége egyszerűen nem tudja elfogadni, hogy vannak akik nem bírják elviselni a kölykeiket és úgy ugrálni ahogy ők fütyülnek. Mivel otthon lesz.rják magasról azt amit te szeretnél, te is viszonozd nekik. Ignoráld őket, ne menj ki hozzájuk, hadd üvöltözzenek veled. Vagy lépj le otthonról amíg ott vannak. Mást tényleg nem tehetsz.

2017. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!