Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ambivalens érzéseim vannak....

Ambivalens érzéseim vannak. És nem tudom mit gondoljak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ismét ért egy rohadt nagy szerelmi csalódás. 27 évesen még nem volt párkapcsolatom. Nem vagyok már szűz, de éveket adtam volna az életemből, ha eddig nem csak kalandjaim lettek volna, hanem egy komoly kapcsolatom.


Őszintén szólva, már nem vagyok naiv. Nem hiszem, hogy egyszer majd jön egy lány, akivel kölcsönösen egymásra vágyunk hosszú távon, és ez nagyon kiábrándító.


Nem is tudom, hogyan fogalmazzak. Szóval azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szerintetek mihez kezdjek?

Az eddigi terveim között szerepelt a lakás vásárlás (27 vagyok és a szüleimmel élek), arra gyűjtögettem eddig, hogy legyen kellő önerőm a hitelhez.

De most, hogy tudatosult bennem, hogy sanszos hogy soha nem lesz párkapcsolatom, nem szívesen költöznék külön. Szüleimmel jó viszonyban vagyok. És mivel besegítek itthon, amiben csak tudok, ők sem szívesen válnának meg tőlem. Egyedül egy külön lakásba költözni, és életem végéig magányosan élni... nem nagyon szeretném. Szerencsére elég nagy a ház ahol élünk (akár még belülről is el lehetne különíteni két egymástól független lakrészt), meg van az életterem. Szüleim sem szívják a véremet, én sem az övékét.


Tehát arra gondoltam, hogy veszek egy autót inkább, és befejezem a gyűjtögetést.

Elkezdek inkább élni. Mióta dolgozok nyaralni sem voltam... igaz gyakran kimozdulok otthonról a barátaimmal, de jó lenne, ha ennél több lenne az életem legalább.


És ezt nem a friss csalódás mondatja velem. Már annyi csalódáson mentem keresztül, hogy tényleg nem hiszek benne, hogy valaha is lehetne párkapcsolatom.


Mivel több év félretett pénzemről van szó, ami a mai világban nem kevés. Nem szeretnék fejest ugrani.


2015. júl. 10. 10:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképp se szórakozd el a pénzed. Valami maradandóra költsd. Az autó jó ötlet, ha valóban szükséged van rá és fenn is tudod tartani. Ha nincs rá szükséged, akkor az is csak pénzkidobás, mert gyorsan veszít az értékéből, nem olyan, mint egy lakás.

Lakást úgy is vehetsz, hogy nem laksz benne, hanem kiadod albérletbe. Így a bevételből tudod fizetni a törlesztőt. És ha mégis találnál valakit, vagy meggondolnád magad és el szeretnél költözni, akkor lesz hova menned.

Arra azért figyelj, hogy tényleg ne csak dolgozz, hanem élvezd is az életet. Esetleg ezentúl kevesebbet tegyél félre, menj el nyaralni. De az egész pénzedet semmiképpen se herdáld el.

2015. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
amikor én mondtam ki hogy soha nem lesz meg az igazi akkor jött "Ő" el. Mindenkinek megvan a párja, csak nagy adag szerencse is kell hozzá. De első válaszolónak van igaza.
2015. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

"most, hogy tudatosult bennem, hogy sanszos hogy soha nem lesz párkapcsolatom, nem szívesen költöznék külön"


Nem akarok anyagias libának tűnni, de a komolyabb huszonéves nők nehezen tudják elképzelni a kapcsolatot egy anyuék nyakán ülő fiúcskával. Tessék lakást venni (ha jóban vagytok, akár a szüleid közelében, szomszédságában) ÉS elkezdeni élni. Nem elszórni a pénzt, hanem élni, a kettő nem ugyanaz.

2015. júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3as: és mit szólnának a lányok, ha vennék lakást, de én is elvárnám a lánytól, hogy neki is legyen?


Csak mert az eddigi lányoknak egy szavuk sem lehet, mert minimálbérből éltek... 5-6 emberrel béreltek egy kis lakást stb.

már amelyik nem otthon élt.


Aztán meg sírás lenne a vége, ha házasság előtt mondanám, hogy írjunk házassági szerződést.

2015. júl. 10. 10:57
 5/24 A kérdező kommentje:

Meg aztán középiskolában, egyetemen se jöttem be a lányoknak. Akkor is külön kellett volna már élnem?


Szerettem volna ha nem a lakásomba szerelmes, hanem belém. De ez sajnos üres ábránd.

2015. júl. 10. 10:59
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem elvárás a lakás egy párkapcsolatban, ha normális emberekről van szó és valóban társat keresnek.

Nekem van lakásom és nem zavarna, ha a páromnak nincs. Hiszen lenne hol laknunk.

Vannak fura helyzetek. Pl. ha valakik egy pici panelben szoronganak sokan, közben lenne lehetőség külön menni, akár albérletbe is. Vagy ha valaki azért nem megy el otthonról, mert minden pénzét elissza, elbulizza.

De nálad nem ez a helyzet, úgyhogy nem hiszem, hogy egy normális lány az alapján döntene, hogy te otthon laksz-e még, így hogy van megfelelő élettered.

2015. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Háát én azt veszem észre, hogy elég ,,hamar" feladtad. Anyám 43 évesen jött össze az eddigi legjobb kapcsolatával és évek óta együtt vannak. Neki is csak felszínes kapcsolatai voltak eddig, szóval sztem még ne add fel. Egyébként meg lehet, hogy jól elvagytok közösen, de azért jobb egy saját lakás. Igen több vele a gond, lehet egyedül is vagy , de az akkor is a tiéd. A pénzedet nem kell elkölteni minden hülyeségre, akármennyi is( jó a kocsi nem hülyeség :)). De érted felnőtt vagy, szerintem jobb azért a külön élet, bár ez az én véleményem. Kitartást!!
2015. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem azért "elvárás" a lakás, mert a pénzre hajtanak. Hanem mert pl. ha összejössz egy 21-23 éves egyetemista lánnyal, ő jó eséllyel még otthon tanul vagy koliban pl. A kollégiumban nem tudtok együtt lenni zavartalanul, és anyádék kissszobája sem a legmegnyugtatóbb helyszín intim együttlétre. Persze kivehetsz olcsó szobát (ilyen célra néha órabérben is kiadnak...) de azért az kiábrándító.

Meg őszintén: fura is, ha egy 27 éves pasinak nincs igénye arra, hogy legyen egy saját kis lakhelye, amit magára zárhat.


Amúgy azt csinálsz, amit akarsz.

2015. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%
8: De hát pont az a lényeg, hogy neki nem egy kis félszobája van egy társasházban, hanem egy külön lakrésze egy családi házban. Azért ez a kettő nem ugyanaz.
2015. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
A 3asnak annyiból igaza van, hogy közel a 30hoz anyuékkal élni egy kicsit gáz. De ez ugyanúgy vonatkozik ránk, nőkre is. Nem feltétlen az a lényeg, hogy külön lakás, de külön élet mindenképp. Én is inkább vennék egy kisebb lakást, vagy házat és ha költözni nem is akarok, de kiadnám albérletbe. Az már egy biztos pont az életedben, bárkit is találsz (mert úgyis fogsz) és ha úgy gondoljátok, lesz hova költözni. Ha nem oly kevés pénzről van szó talán egy kisebb nem hiperszuper kocsi is kijöhet, te tudod mekkora az összeg és mik az igények. Viszont élj !! Most vagy szabad, fiatal. Ha nem jársz sehova csak néha a haverokkal, nem fog az ajtódon a megfelelő lány kopogtatni. Viszont meglehetősen depressziósnak gondollak az általad leírtakból, ezt lehet, hogy kezeltetni kellene. Sok sikert !
2015. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!