Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti "elszöknétek" a helyedben?

Ti "elszöknétek" a helyedben?

Figyelt kérdés
Utolsó éves egyetemista vagyok. Anyámmal és az öcsémmel élek, apámról semmit sem tudok. Az öcsém már teljes állásban dolgozik, bolti eladó lett a szakmája. Mivel nem ment neki a tanulás, ezért az egyetem szóba se jöhetett. Én nappalin vagyok, ezért csak szombaton és vasárnap dolgozom, na meg persze egész nyáron. A testvérem amióta dolgozik állandóan a fejemhez vágja, hogy én egy élősködő vagyok, minek járok egyetemre, stb. Már nem bírom tovább, nagyon bántanak a szavai. Legszívesebben holnap suli után már nem is jönnek többet haza. Egy hátizsákba összeszednem a legszükségesebb dolgaimat és beköltöznek a híd alá vagy egy parkba, amíg nem találok valami állandó munkát. Anyám nem szól bele ebbe az egészbe, ő szerinte békén kell őt hagyni, Nehogy otthagyja a munkát, mert most sínen van az élete. Ti elindulnátok a nagy semmibe, bele a nagyvilágba?

2015. szept. 22. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, ne törődj vele. Irigy, ennyi. Te jól csinálod, amit csinálsz, ezt tudatosítsd.

Azért anyádtól kérdezd meg, hogy az jó lesz-e, ha a te életed nem lesz sínen, mert besokallsz.

2015. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt mondanám neki: Te beszélsz állásod van és még mindig itt élsz, én nekem legalább van eszem
2015. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz? Várj, amíg elvégzed, keress valami végzettségednek megfelelő munkát, aztán lehet cseszegetni az öcsit. Igaz, lehet, hogy eleve azért cseszeget, mert kisebbrendűségi érzése van.
2015. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
21%
talán okosabb lene keresni valami diák melót...
2015. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem szöknék. Nincs joga a tesódnak így viselkedni. De próbáld magad megvédeni, és állj ki magadért. Ha nem hagyja abba a macerálást, akkor próbálj meg elköltözni, de ne a híd alá!!! Kolesz, kiveszel egy szobát. Igaz ehhez pénz kell, de esetleg ösztöndíj, vagy meló?
2015. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!