Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel? (többi lent)

Figyelt kérdés

A nővéremről van szó.Mindig is volt egy rideg stílusa és senkinek nem tud megnyílni,de erre nem számítottam.

Mivel egy gépet használunk,pár napja véletlenül rábukkantam a gépen vezetett naplójára.Tudom,hogy köcsögség,de beleolvastam.És teljesen ledöbbentem.Árad az egészből a depresszió,minden túldramatizál,olyan gondolatai voltak hogy begyógyszerezi magát,azt is leírta hogy vagdosta magát...és ebből semmi se látszik meg rajta kívülről,az osztálytársai körében is népszerű,mondjuk felszínesen viselkedik mindenkivel és egyáltalán nem nyitott,de nem hittem volna hogy valójában ilyen gondolatai vannak.

Szerintetek beszéljek vele vagy szóljak valakinek,mert ez már nem vicces,vagy hagyjam magára, és nem kéne a magán dolgaiba beleszólnom??

Egyébként 17 éves.



2015. szept. 26. 11:45
 1/5 anonim válasza:
szerintem szólj a dologról a szüleiteknek, nekik nagyon is közük van ehhez, és ráférne egy hosszú, őszinte beszélgetés a nővéredre...erőltetni kell, hogy megnyíljon, elmondja, hogy érzi magát, és mi a baja, mert másképp nagy baj történhet. biztos, hogy nem fog örülni, hogy beleolvastál a naplójába, de ez a lehető legjobb, ami történhetett. egy pszichológust is nagyon javasolok
2015. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ:)

A szüleinkkel való beszélgetés nem működne...anyukám idegbeteg,apukám lusta és hanyag,egyikőjükkel se vagyunk normális kapcsolatba,teljesen eltávolodtunk tőlük,kizárt hogy őszintén el tundának beszélgetni a nővéremmel.Akinek szólni tudnék az maximum a nővérem keresztanyja,ő talán még olyan kapcsolatban van vele,hogy tudnának beszélni őszintén...vagy marad a pszicológus.

2015. szept. 26. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:
A kommentedből rájöttem, mitől ilyen a nővéred. Ülj le beszélgetni vele!
2015. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Szerintem ha ilyen a kapcsolat a szüleiddel akkor csak a nővéredre számíthatsz. Szerintem is beszélj vele ismerjen meg téged és akkor lehet hogy őt is megismerheted! Mindenképp csinálni valamit, szüksége van valakire!
2015. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet egy kicsit későn,de mi történt azóta a tesódal? Remélem nem csinált semmit butaságot
2021. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!