Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel? Beszéljem meg vele hogy ez miért van?

Figyelt kérdés
a szüleim több mint 10 éve elváltak, anyukámnál maradtam de apámat rendszeresen látogatom.Elég messze élünk egymástól. Telefonon tartjuk a kapcsolatot és kéthetente találkozunk is. 1 éve megjelent az életében egy nő,aminek örülök is meg nem is. Úgy érzem hogy így nekem már nem jut annyi hely az életében. Csak akkor beszélünk ha felhívom amúgy meg nem.A barátnője gyereket akar tőle és félek hogy a baba átveszi a helyemet.

2015. aug. 31. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseregj előre. Igen, kevesebb jut belőle Neked, viszont lesz egy testvéred, annak örülj inkább. Nagyon fiatal lehetsz, hogy így merül fel a kérdés nálad. Örülj annak is, hogy édesapád nem marad egyedül. Anyukának nem akadt valaki? Ő sem élheti kizárólag veled az életét, társra is szüksége lehet, nem csak a gyermekére. Minden jót neked.
2015. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy? Gondolom, már nem vagy olyan kicsi, ha több, mint 10 éve váltak el. Egy baba biztosan sok időt és gondoskodást igényel, de nem azért, mert átveszi a helyed, hanem azért, mert baba. Szerintem normális, hogy apukád is arra vágyik, hogy családban éljen és ne egyedül.

Ahhoz képest, hogy messze laktok, azért elég rendszeres a találkozás. Mi egy városban lakunk, mégsem kíváncsi ránk.

2015. aug. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
édes anyámnak is van egy élettársa és nekik van egy közös gyerekük,az öcsém, és mivel én mindig ingázok egy csomó programból kimaradok. Attól félek hogy apámnál is ez lesz.
2015. aug. 31. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Látod, akkor apukádnak is megjár a család. Anyukád is új életet kezdett. Te meg fogd fel úgy, hogy sok program van, ami közül válogathatsz. Van, akik együtt élnek és mégsem nagyon csinálnak együtt semmit sem. És biztosan jó lesz majd babázni a kis tesóddal :)
2015. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen, ha nincs testvéred, örülhetsz is egy féltestvérnek, ha normálisan továbbra is tartjátok papáddal a kapcsolatot. Egyébként inkább a gyerek szokta felhívni a szülőjét, nem fordítva, de azért megemlítheted, hogy úgy érzed, amióta itt az új barátnő (aminek örülsz), már nem foglalkozna annyit veled. Lehet, ő nem is gondol arra, hogy neked ez rosszulesik. De azt is mondd meg, hogy reméled, az új gyereket te is a testvérednek érezheted, és akkor majd a kapcsolat is ilyen irányban fog fejlődni tovább.
2015. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!