Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek a helyzettel?

Mit kezdjek a helyzettel?

Figyelt kérdés
HhiLassan 1 éve vagyok együtt a párommal,együtt is lakunk fél éve (ő beszélt rá,hogy hozzá költözzek). Na már most,ő idáig pár éve kettesbe lakott az anyukájával,az apj,ával elváltak,addig neki se volt senkije.Karácsonykor anyós összejött 1 csávóval,egy olyan magának valóval és mikor mi összejöttünk,akkor anyós odaköltözött a csávóhoz,én erre kb 3 hónap múlva.Közben sajnos elvesztettem a munkahelyem és azóta se talàlok munkát.Anyós délutánra szokott járni,ezért hétközbe mindig hazajön,persze amit én máshogy szoktam meg és máshogy csinálom abba ő belerondít (pl: nem volt edénycsurgatójuk én vettem egyet,de ha elkezd mosogatni nem abba rakja hanem a kagylóba,ahol állandóan fel jön a víz és sose szárad meg a csetres,állandóan adja a tanácsokat h mit fözzek-megjegyzem állandóan húst hússal kéne csinálnom,mert h az ő fiacdkájának kell a hús,mert úgy dolgozik... holott a páromat mindig kérdezem mit főzzek-mit enne,de mindig azt mondja h ne zanáljuk állandóan ugyanazt,rendelünk is néha,ráadásul nagyon válogatós,kevés dolgot eszik meg,ezért is feleslegesnek érezzük,mindent megbeszélünk) Most anyós el aksr velünk beszélgetni h neki nagyon nyomja a bögyét egy pár dolog és majd beszélni akar velünk,konkrétan úgy fogalmazott h nem jó neki az a közeg,amikor hazajön.Ahhoz képest nem értem mit képzel?Elköltözött,én csinálok mindent,lehet h sokszor nem csinálok semmit mikor hazajön,de mindig rend van,próbálok főzni változatosan,ha nem is naponta,akkor amikor tudok,de ne kelljen mindig ugyanazt enni,ki van mosva...Ő meg akkora szentnek hiszi magát h ő végig dolgozta az életét,közben minden nap főtt kaja (10 féle kajából talán 7-et,amit megeszik a párom és nem egyszer veszek össze,mert a párom a főtt helyett inkább szenyót evett,akkor ên mit erőlködjek????)Szóval nagyon elegem van,a pasiját nem is szereti,de ott is ő hordja a nadrágot.Az előző kapcsolatom is ezmiatt ment tönkre,mert állansóan belepofáztak mindenbe és nem mellettem álltak ki,kislányként kezltek,a mostani párom mellettem áll,de megmondtam neki màr a kapcsolar elején h többé senkinek nem tűröm h beleszóljon az életembe,ha ez a beszélgetés veszekedésbe torkollik,ami szerintem 100%,akkor szerintem szakítás lesz,mert ha a párom mellettem áll ki,anyós gyűlölni fog,és mindent megtesz h elhúzzak,pedig idáig tök jól elvoltunk,most meg ilyen kettyós... Ti mit gondoltok?
2013. szept. 21. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak anyósjelölt vagyok, de soha nem avatkozom a fiam életébe. Nekem teljesen mindegy hogy a lakásukban ahol élnek milyen rend van, vagy éppen mit vacsoráznak. Ha a menyjelöltem tanácsot kér egy főzéssel kapcsolatban, szívesen elmondom hogy én hogy szoktam csinálni. De ha ő tud jobb tippet, akkor elfogadom én azt is. Egy biztos.

Én a saját otthonomban azt csinálok amit akarok. Ha a fiamék nem élnek velem, külön otthonuk van akkor ők is azt csinálnak amit akarnak..

Így nem tartom jogosnak az anyósjelölt kötekedését, ami szerintem nem is a húsról vagy a rendről szól. Inkább a személyedről szól az egész.

Azon is elgondolkodtam, hogy mi lehet az oka annak, hogy már több szakításod volt az anyós miatt.. Azért azt nehezen tudom elhinni hogy mindig az anyóspajtások a rosszak.. A hiba nálad is lehet, ezen elgondolkodtál már???

2013. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Én nem látok problémát különösebben...

Az, hogy a fia szerinte húst hússal enne, a fiával kell megbeszélnie. Ne is menj bele ebbe a témába, irányítsd a fiához, győzze meg ő róla, hogy neki nem kell mindennap hús.

A mosogatnivalóval kapcsolatban se állj le vele, nektek úgy jó, ha megszárad az edény, ha neki vizesen jó, az ő dolga.


De ha eleged lesz, mondd neki, hogy most én adok pár tanácsot, és kezdd el mondani, hogy mit hogy főzzön, hova tegye az elmosogatott edényeit.

2013. szept. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Anyósnál laksz. Szar ügy. Elvégre ő hazajár oda, azért ne ő érezze már szarul magát, meg te legyél ott a "főnök". Abban a házban nem te vagy az asszony, hanem az "anyósod". Te egy beköltözött csaj vagy.
2013. szept. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az előző kapcsolatomba,ami 6 évig tartott az volt a gond h az exem nem nőtt fel,30-on túl is kijártak a szülei hozzánk és ami nem tetszett nekik annak hangot is adtak,nem ecsetelem milyen gusztustalan stílusba,és mindig engem vettek elő ha vmi tönkrement,v nem úgy csinálom ahogy exanyós

Már bocsánat,de attól kezdve ha már kirepülünk a fészekből had mi döntsük már el h NEKÜNK mi a jó,én mindent megbeszéltem a párommal,ő is ki van akadva azon h az anyja balhézni akar,mert ha a páromnak szúrja a szemét az hogy én hogy látom el a dolgaimat már rég szólt volna és idáig semmi ilyen jellegű balhénk nem volt,sőt inkább én szoktam őt lecseszni,mert olyan kupit csinál néha h az eszem megáll,ha nem lennék anyós 2 helyen mosna,főzne,takarítana+a munkahelye,ahová du -ra jár és késő estig dolgozik

Ő úgy fogalmazott h nem egy a világnézetünk...Mi kötelességem úgy csinálni mindent,hogy ő akarja,holott tényleg elköltözött,csak hazajárkál,ide jönnek át a vén sz@r barátnői és azok is itt el kezdenek nekem pampogni h miért nem főzök ezt,azt,és ellátják az állatokat újra,holott én mindig gondoskodom róluk is,aztán megint azzal jön a drága anyós h kevés a táp...na vajon miért????

Szóval ezért nem értem,mindent megbeszélünk a párommal,de anyós meg csinálja a pi***áját

Amúgy a ház a páromé

2013. szept. 22. 08:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit nem értesz ezen. Itt nem repültetek ki a fészekből. Te repültél be egy másik család fészkébe. Anyós elköltözött, csak "hazamászkál" minden nap meg hozzátok mennek a barátnői? Anyós nem költözött el, csak úgy csinál, mint te tinikorodban. Egy csomószor a faszijánál alszik, de amúgy otthon van a székhelye. Tudod, neki már nem tiltják meg a szülők, hogy sokat legyen ott, de az nem azt jelenti, hogy teljesen elköltözik. Ha elköltözött volna, akkor nem járna mindennap haza.
2013. szept. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De mondom h elköltözött,mert minden cuccát elvitte!!!Az maradt itthon,amit ő se tudott hova tenni a csávójához.

Egyébként megvolt tegnap az észosztás,valószínű költözik haza,mert már jó ideje ott akarja hagyni csak a csávó fenyegetőzik h kinyírja magát,pedig tudja h anyós nem szereti,elmondta neki mindig is.De amúgy meg a semmiért vesztünk össze majdnem,de mivel párom ismeri az anyját és tudja h bolond néha (balhézik fölöslegesen,ezért is váltak annó el a férjével,de volt ott megcsalás is). Az volt a baja h pár hónapja azt hallotta rólam h én csak kihasználom a párom,szerinte eltartatom magam vele,ilyenkor mondja,több hónap után???Meg az a baja h a ruhaszárítótól nem fér oda a szekrényéhez,állandóan arrébb kell rakni (olyan dolgokat tart ott,ami ilyen hivatalos,csak ugye ide jönnek a levelei és oda rakja őket).Meg hogy menjek el dolgozni.Megyek bakker folyamatosan,keresem,nemtom hány helyen voltam,önéletrajozot hagytam ott,de nem sikerült még.Erről most mit tehetek?Mert h ő megszakad a munkába?Nem ide adja a fizetését,akkor meg mit f**sik a p**csája??És amit én kapok azt én idefizetem,nem haza anyáméknak,meg nem magamra költöm.Párom mesélte h múltkor bent volt nála a munkahelyén (iskolába takarít)és legalább egy órát volt nála és nem csinálta a dolgát,pedig direkt olyan helyen takarított,ahol tudnak beszélgetni meg tudja csinálni a dolgát,de nem csak a párom jár be dumálgatni...

Úgyhogy a személyemmel van a gond.Szépen beszélgettünk egymással,de ha hozzászóltam eléggé kimért volt velem,nem mert szerintem jobban lebaszni,mert ott volt a párom.De majd ma ha jön du-n haza...lesz ám ne mulass...de akkor az lesz az a pont h itthagyom őket a p**csába

2013. szept. 23. 08:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzet lényegét. Egyetlen szülő sem szólhat bele a felnőtt gyereke életébe, hogy azt miként s hogyan élje. Maximum tanácsot adhat, ami ha reális, akkor azt egy okos ember megfogadja.

Vagy megkéritek anyóst (higgadtan, kultúráltan), hogy ne menjen hozzátok, vagy ha odamegy, netán visszaköltözik, akkor csak a saját életét élje ne a tiéteket, ne szóljon bele a dolgaitokba és ti sem szóltok az övébe. Nyilván sokat fog segíteni ha újra dolgozol majd. Ha ez nem sikerül, akkor második megoldásként költözzetek el onnan ti, paprírozzátok le, hogy vásárolja meg a fiától a házat, akkor azt csinál ott amit akar, ti meg menjetek külön. Vagy ha nem akarja ezt anyós, akkor adjátok el a házat egy idegennek és költözzetek el úgy a pároddal. Nyilván ez a két megoldás a végső drasztikus lépés, ha anyós a szép szóbol nem érti meg, hogy ne szóljon bele a dolgaitokba.

Végül még annyit tennék hozzá, hogy akármilyen kellemetlen is a helyzet, azért a tiszteletet ne felejtsd el. Hogyan várod el az anyósodtól, hogy ő tartsa tiszteletbe a te életteredet, ha te magad visszafele nem adod meg neki a tiszteletet. Gondolok itt a negatív jelzőkre amivel illetted. Azt azért ne felejtsd el, hogy ez a nő hozta világra a szerelmedet. Konfliktust megoldani csak higgadtan lehet, tisztelettel fordulva a másik felé.

2013. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mindig tisztelettel beszéltem vele,csak az a baj h ha felb*sszák az agyam nagyon durva tudok lenni,egyikük se tapasztalta még meg,de (ma) most azt csinálja h nem a szemembe mondja,hanem a páromnak h ezt meg azt mondtam,ezt hallotta azt hallotta rólam...ma du-n próbáltam nyitni felé,kedves lenni,beszélgetni de olyan kitartóan duzzog h ráhagytam.Én megtettem az elsö lépést és mégmindig a hátam mögött magyaráz,kritizál,és akkor had ne mondjam h nem vagyok puncsos fajta,innentől kezdve ha akar vmit,bármi nyűgje van,majd szól és a párom id tökéletesen egyetért velem.
2013. szept. 23. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Két felnőtt nő egyazon háztartásban nem O.K., még akkor sem, ha anya-lánya, hát még így!

Teremtsd meg Magadnak a saját lakhatásodat, menjen Hozzád a fiúd.

Te most így csak beleültél abba a kész-be, ami egy másik nő által kialakított háztartás. Nyilván nem vitte el mindenét, mert pl. az állatok is ott vannak. Az is nyilván az övé is, ezért nem mindegy neki, hogyan vanank etetve.

Ha valaki teljesen el akar költözni, akkor eladja a most már fölöslegesen nagy házat, és vesz egy kisebbet, a fia is magának kisebbet.

2013. szept. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!