Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan van kiakadva rám a...

Jogosan van kiakadva rám a bátyám, amiért megkértem a terhes feleségét néhány dologra?

Figyelt kérdés

Ők Budapesten élnek, mi egy kis faluban. Vettem neten pár dolgot karácsonyra és kinéztem még párat, ami olyan boltban kapható ami nincs a közelünkben. Mivel a felesége nem dolgozik, megkértem hogy menjen el értük.


A bátyám ma felhívott, hogy miért ugráltatom a terhes feleségét, ha valami bajom van hívjam őt. Mondtam neki, hogy mivel ő dolgozik, a felesége meg otthon van, ezért merészeltem őt megkérni. Ezen jól összevesztünk.


Most nekem kéne bocsánatot kérnem? Tényleg ekkora kérés egy terhes nőtől hogy elmenjen néhány boltba? Vagy ha igen, miért nem mondta meg?


2015. nov. 14. 13:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
76%
azért nem a kérdező vásárol, mert holnap VASÁRNAP van
2015. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
89%
Beköpött... Vetettél vele egy csomó mindent. Nem gondolod, hogy a férjnek esetleg feltűnik a saját lakásában egy rakás idegen eredetű tárgy? Ezek után meg esetleg rákérdez a nőnél, akivel amúgy együtt él, hogy mégis hogyan és miért vannak ott azok a dolgok? Vagy ez ilyen ritka dolog, hogy egymással együtt élő, hova tovább, házasságban együtt élő emberek megbeszélik egymással, hogy ki mit csinált napközben? Vagy szerinted az lett volna a helyes, ha sutyiban rejtegeti neked a szajrét, holnap meg osonkodva bedobáljátok a kocsiba?
2015. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
86%

A terhesség tényleg nem betegség, DE:


- neten rendelt cuccoknál a postaköltség ritkán több egy ezresnél, vannak úgynevezett Pick-pack pontok a legtöbb oldalon, ahova még olcsóbban viszik. 4 helyről rendeltél, az MAX 4000 forint, valószínűleg csak a fele. Ezért ugráltattad a sógornődet?

- tökmindegy, hogy belvárosban laknak, ha szanaszéjjel kell a sz@rjaidért mászkálni, tudod te, milyen a közlekedés és a parkolás Pesten? A belváros sem egy főtérből áll haranglábbal, vannak távolságok. Plázák jellemzően nem a leg-leg-belvárosban vannak.

- semmi közöd hozzá, hogy a bátyád felesége nem dolgozik, ahhoz se, hogy miért nem, NEM a csicskásod. Max a szüleimnek tenném ezt meg, hogy rohangálok boltból ki-boltba be, hogy vackokat szedjek össze, azt is úgy adnám át, hogy megmutatom, hogyan intézhetik legközelebb a vásárlást házhoz szállítással. Utálom az ilyesmit, a plázákat különösen, azt meg végképp, ha a sógornőm/rokonom/akárki be akarja osztani az ÉN időmet, és az én farkammal óhajtja verni a csalánt.


Amúgy még szép, hogy elmondta a férjének. Gondolom, azért, hogy állítson már le téged, ha vásárolgatni van pénzed, legyen a postára is, ő nem a te bejárónőd. Neked hiába mondta volna, mert még mindig nem érted a problémát, nehéz (és nagyon idegesítő) úgy megmagyarázni valamit, ha az ember nem talál receptort a másik oldalon.

2015. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
80%
Egy utolsó trimeszterben lévő nőt alapvetően oltári nagy tuskóság elküldeni bárhova pár tetves karácsonyi szarért (ha még vmi vészhelyzet lett volna, megérteném). Gondolom, a sógornőd csak azért mondta, hogy oké, mert nem akart családi viszályt abból, hogy beolvasson neked, hogy mekkora prosztó paraszt vagy. A bátyádat is simán megkérhetted volna, most, hogy dolgozik... attól még el tud menni később.
2015. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
69%

Igen bocsánatot kell kérned és levonnod a tanulságot.

Terhesség, táppénz ide vagy oda, ők már egy külön család, maguk osztják be az idejüket,energiájukat. Ha ebből igényelsz valamit, a bátyádat kell megkérned, és ő dönt elvállalja -e a saját vagy a felesége terhére, de valamiért az az érzépem, hogy ő kapásból elhajtott volna a hisztiddel , és ezért akartad titokban az asszonykára sózni a dolgot. Máskor légy egyenes, és tudd elfogadni a nemet is!

2015. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem a válaszolókat, sem a kérdező bátyát.


Háromszor voltam terhes, és ha megkért volna erre valaki akkor minden hiszti nélkül segítettem volna. Ha első gyerek, akkor most úgyis csak unatkozik otthon, meg gondolom nem 40 kilót kellett volna cipelnie. Felesleges ebből ügyet csinálni.

Meg mi az hogy bunkóság megkérni erre egy már majdnem finishben lévő terhes nőt? Én inkább ezen sértődtem volna meg, ha ilyen rokkantnak és életképtelennek néztek volna, hogy még ezt sem tudom megcsinálni.

A kérdező sógora, meg még sok más kismam elvárja a seggnyalást, ennyi az egész.

2015. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
79%
Kedves utolsó, egész más dolog, ha valamire megkérünk valakit, meg ha elvárjuk, hogy megcsinálja nekünk, "mert ő úgyis ráér", meg "neki minden ott van a seggében".
2015. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak arról van szó, hogy mit bír vagy mit nem. Én is kihordtam három gyereket, egyikkel se feküdtem otthon (hál'istennek, nem is kellett volna), szülés után se hordták ágyba tálcán az ételt. Egyszerűen annyi, hogy kész tények elé lett állítva a sógornő, akiről a kérdező azt se tudja pontosan, hány hetes terhes (30-32?), veszélyeztetett-e, csak abból indul ki, hogy belvárosban lakik, "minden a s.ggében van", és nem dolgozik. Hogy szeretne-e boltokba rohangálni a tömegben, lavírozgatni a dugókban vagy ácsorogni nagy hassal a metrón, csak azért, hogy ő megspóroljon 2-3 ezer forintot, az nem érdekelte. Én ettől kapok agybajt, ha valaki be akarja osztani az időmet, pláne úgy, hogy egyébként le se sz@rja, mi van velem. Majd még neki áll feljebb, komolyan, hol él az ilyen ember?
2015. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem lenne pofam egy terhes not ugraltatni hogy hozza el a cuccaim. Ha annyira kell felulok a vonatra es elmegyek Budapestre ahol magam megveszem vagy megrendelem es fizetem a postakoltseget.
2015. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
36%

"meg ha elvárjuk, hogy megcsinálja nekünk"


Ki várta el? A kérdező nem tartott pisztolyt a fejéhez, a sógor meg mondhatott volna nemet.

2015. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!