Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gondot okoz a nővérem és...

Gondot okoz a nővérem és köztem lévő anyagi különbség, hogy oldjam meg a problémát?

Figyelt kérdés

A probléma a kettőnk közti nagy anyagi különbség amit ő valahogy nem fog fel.

Sokszor hív, hogy menjek el vele shoppingolni. Aztán ez abból áll, hogy járjuk a drága butikokat ő megveszi ami neki tetszik. Alkalmanként több százezer forintot elköltve én meg csak tátom a szám és üres kézzel jövök ki mert nekem nem telik ilyesmikre. Maximum 1-2 olcsóbb cuccot tudok venni. Neki meg a nap végére tele van a kocsijának a csomagtartója. Nagyon szívfájdító és irigységre okot adó dolog ez. Egyszerűen rossz érzés, hogy ő megveheti a csuda jó cuccokat én meg csak megnézhetem őket. Ő meg valahogy nem érti meg ezt, hogy nekem ezekre nem telik. Sokszor mondja, hogy próbáljam fel ez meg azt, tuti jól állna nekem meg stb. Mintha ugyanolyan anyagi helyzetbe lennék mint ő. Pedig pontosan tisztában van vele, hogy nem. Csak ez neki valahogy olyan természetes dolog, hogy megvehet drága holmikat.

Én nem szeretnék vele rosszban lenni, mert nagyon szeretem. Meg amúgy tök jól megvagyunk csak ezekben a vásárlásokban ne kellene asszisztálni. Néha kilehet alóla bújni azzal, hogy nem érek rá, de mindig nem. Mondtam már neki kerek-perec, hogy nekem nem telik ilyenekre és erre csak olyanokat mondott, hogy azért néha csak belefér, meg ne mondjam már, meg szoktak lenni tök jó akciók meg stb. Szóval valahogy tényleg nem fogja fel, hogy tök más anyagi helyzetben vagyunk. Pedig amúgy nem hülye, de ez nem jut el a tudatáig.

Az én pénztárcámnak megfelelő boltokba meg nem nagyon akar bejönni. Ha meg véletlen meg bejön és én ott nézek valamit akkor meg csak fikázza, hogy tiszta gagyi meg nehogy megvegyem, gyerünk át inkább ide meg oda.

Szóval mit kezdjek ezzel a helyzettel? Vagy hogy tudatosítsam benne, hogy nekem ez nem túl jó dolog?


2015. nov. 30. 10:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
"Rendben, ha te fizeted."/"Tényleg jól áll, akkor megveszed nekem?"
2015. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%

Ha jóban vagytok, akkor ülj le vele, és mondd el kerek perec, hogy neked ezek a vásárlások inkább szomorúságra adnak okot, nem szeretnél benne részt venni. Ha normális, akkor megérti, ha jófej is, akkor meg vesz neked valamit.


De nyisd ki a szád, mert helyetted nem oldhatja ezt meg senki.

2015. nov. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Kati, nem akarok veled többet vásárolni menni, mert nekem erre nincs keretem, akkor sem, ha learazas van. Ménünk helyette kávézni, az tökéletes lesz.
2015. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
33%
Kerüld el Őt ilyen helyeken és inkább hívd meg egy kávéra és beszélgessetek akár miről csak ne az anyagiakról,mert Ő ezt úgy sem fogja fel!
2015. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%

Igy ahogy van mondd meg neki.

"jaj neha csak belefer". NEM. Nem fer bele, mert neha sem tobb a fizetes, csak annyi amennyi.

2015. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
87%
Ha hív, mondd el neki, neked erre nincs se pénzed, se időd. Mivel úgyis csak olyan boltokba mentek, ahol te nem tudsz vásárolni, felesleges időrablásnak érzed, hogy végigjárd vele a plázákat. Nem mellesleg rossz érzéssel tölt el, hogy csak nézegeted azokat a holmikat, amik úgysem lesznek soha a tieid. Inkább jöjjön át egy sütire vagy kávéra, hogy tudjatok egy kicsit beszélgetni.
2015. nov. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Azt hogy nincs rá pénzem nem érti meg. Nem értem én se, hogy nem lehet ezt felfogni, de neki mégse megy:(

Ha meg mondom, hogy nem megyek el vele akkor akár, hogy is adom elő tuti az lesz belőle, hogy mert valamiért haragszom rá, vagy nem akarok vele lenni. Mert ugye az igazi okot nem érti.

2015. nov. 30. 11:47
 8/41 anonim ***** válasza:
38%

Mennyiért veszi nővéred a ruhákat? Mire lehet több száz ezret elverni egy vásárlásnál? Milyen sűrűn megy így shoppingolni?

Durva belegondolni egyesek mint megnem engedhetnek maguknak...

2015. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%
Akkor mondd neki nyugodtan, hogy neheztelsz rá, mert olyan helyzetbe szeretne ismételten hozni, ami neked rossz, ami neked nem esik jól. Nyugodtan mondhatod neki, hogy szerinted ez önzés, amit csinál, és te a továbbiakban nem szeretnél vele együtt vásárolni. Gondolkodjon el rajta, és próbáljon megérteni.
2015. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Legutóbb szombaton voltunk vásárolni.


Akkor nagyjából ezeket vette magának:

Jessica Simpson csizma - 49 ezer

Christian Louboutin magassarkú - 67 ezer (190-ről volt akciós, "nem bírta otthagyni")

Diesel farmer - 37

Pepe Jeans farmer - 31 ezer

Pepe Jeans bőrdzseki - 85 ezer

Esprit kardigán - 28 ezer

Esprit miniszoknya - 22 ezer

Mexx ceruzaszoknya - 15 ezer

Guess francia bugyi - 11 ezer

Calzedonia harisnyák (3db) - 14 ezer

Vett még egy Lancome arckrémet (28 ezer) meg egy L'Oréal sampont (6 ezer)


Meg a férjének vett még pár ruhát:

Diesel farmer - 42 ezer

Tommy Hilfiger bakancs - 48 ezer

Jack&Jones ing - 20 ezer

Lacoste ing - 31 ezer


Lehet néhány árra nem jól emlékszem, de nagyságrendileg biztos jók. Meg lehet néhány dolgot ki is hagytam. Ezekre emlékszem csak.

Plusz voltunk kajálni, kávézni és moziban. Ezeket mind ő fizette.

Múlt szombaton simán elköltött 600 ezret.


Változó milyen sűrűn csinál ilyet. Havonta 1-2-szer tuti van ilyen nagyobb vásárlása. De van, hogy kevesebbet költ meg persze olyan is amikor többet. Tavaly volt olyan, hogy elhozott magával 1 milliót készpénzben. Az elfogyott aztán még vett 1-2 dolgot kártyával.


Szóval gondolom érthető miért zavar ez engem:( Mikor én meg havonta 110-et jó ha megkeresek.

2015. nov. 30. 12:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!