Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te kérés nélkűl adnál pénzt a...

Te kérés nélkűl adnál pénzt a testvérednek?

Figyelt kérdés

Úgy értem,ha nem kérne,de tudod,hogy szüksége lenne rá?

Ha egy ideje nem dolgozna( nem is törekedet volna rá nagyon)

Te tartanád el.

De tegyük fel látnád,hogy rossz a cipője...adnál neki pénzt rá?

Vagy ha tudnád,hogy szüksége van egy kisebb összegre,de nem kér kölcsön,akkor felajánlanád,hogy adsz neki vagy megvárnád,míg megkérdezi?


2015. dec. 1. 15:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
64%
eleve nem tartanam el a felnott testveremet.
2015. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%
Igen, én adnék ha alap dolgokra van szüksége.
2015. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%

Miért te tartod el? Miért nem törekszik dolgozni? Van valami betegsége, tanul?


Én nagyon jóban vagyok a testvéreimmel, ha megszorulnának akkor segítenék. De azt nem tudom elképzelni, hogy huzamosabb ideig eltartsam őket úgy, hogy nem is akarnak dolgozni.

2015. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
85%
Miután mindhárom testvérem eljátszotta már azt velem, hogy kölcsönkért és nem adta vissza soha, én nemhogy kérés nélkül, de már direkt kérésre sem, soha többet...
2015. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha eltartod, akkor persze hogy nem igyekszik dolgozni. Minek, ha a hülye testvére úgyis kinyalja a sejhaját?

Egyébként így nem adnék. Ha látnám hogy igyekszik, próbál talpra állni, akkor persze, de az egész más téma.

2015. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Nem beteg,csak nem igazán törekszik,hogy legyen állása.

Vele élek,így alakult...

Fözök rá is,mert hogy nézne ki,hogy együtt lakunk és én eszek ő meg nem.

Volt már,hogy vettem neki cipőt,mert úgy volt megy dolgozni,gondoltam nézzen már ki normálisan,de 1 napot volt.Volt,hogy bérletet vettem akkor is pár napot volt.Most szüksége van megint valamire,de nem kérdezi meg,hogy adok e pénzt én meg már nem is akarom megkérdezni.

Mert eddig mindig én mondtam neki,hogy kell? És általában soha semmit nem kaptam vissza.

2015. dec. 1. 15:45
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Ez függ a viszonyunktól is. Ha egyáltalán nem akarna dolgozni, akkor én sem törekednék a megsegítésére. Ha van pár rossz hónapja, az szerintem még vállalható. Mondom ezt most úgy, hogy az én húgom ha autóbalesetet szenvednék és éjjel-nappal ágytálakat kéne cserélgetni alattam életem végéig, simán megcsinálná. Ergo ha keres munkát magának, akkor magamtól is észrevenném és adnék neki.
2015. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Nem akarom eltartani,de mégis mit tehetnék? Nem álhatok a hűtönél,hogy ebből nem ehetsz..vagy fürdésnél,hogy az az én tusfürdöm..

Anno magyaráztam neki erre észre vettem,hogy titokban eszik ezt azt,teljesen kellemetlen volt.

Elköltözni nem birok.

2015. dec. 1. 15:49
 9/39 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem hónapok óta van ez,hanem évek..
2015. dec. 1. 15:50
 10/39 anonim válasza:
14%

Persze h adnék neki hisz testvérem nem hiszem h ő élvezne ezt kiszorultsag helyzetétt ilyenkor kell segíteni munkát találni kisegíteni stb

Rossz cipője 2000-3000ft egy új cipő

És lehet h te is kerülsz Iyen helyzetbe nem lehet tudni mai világban nem lehet tudni

2015. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!