Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Hogyan lehet jobb?

Figyelt kérdés

Anyáék 3 éve elváltak, panelba költöztünk. Anya akkor élte ki magát, volt két "komolyabb" kapcsolata, a másodikkal most együtt laknak, mi is vele lakunk. Ő nem igen foglalkozik velünk, bár néha rájön az "anyaság", akkor kedves. Apával nem igen beszélünk, öcsém is csak a pénzért jár ki, alkoholista. Mindig bánt minket, szerencsére csak szóval. Bár volt, hogy mikor még vele voltunk, nem.. Van egy húgom, 8 éves, nagyon rossz, szófogadatlan, csendes, mindig karikás a szeme.. szívem szerint pszichológushoz vinném, bár már 3-4 éve el kellett volna.. van még egy öcsém, ő 18 éves. Rossz tanuló, 2 suliból is kibukott már, most kezdte a 3.-at..9.esként.. vele folyton "öljük" egymást szóban, bár ritkán kijövünk egymással. Én 20 éves vagyok, most kezdtem az egyetemet, de abba hagytam, mert nem tetszett, most diákmunkás vagyok. Szeretnék suliba járni, szeptembertől új egyetem, és lenne nekem egy fizetős suli is, januártól, de magamnak kell megkeresni a 150 ezret. Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Anya barátját nem bírom. Mindig azt mondják, hogy költözzek el/tartsam el magam, mert már "nagy" vagyok. Egyébként van egy barátom, 5 éve, ő 21 éves.


Köszönöm a válaszokat.

L20


2015. dec. 5. 14:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném, hogy itthon mindig csak a kiabálás megy, az pedig, hogy anya akkor élte ki magát, azt jelenti, hogy én neveltem akkor a húgom, mert mindig bulizott, össze-vissza feküdt le mindenkivel.
2015. dec. 5. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező megértelek hasonlo helyzetben voltam 15evesen.ugyanigy ebben a fellalasban.

Akkor én "neveltem"húgomat kulon házban ugyanis anyám lelepet a szomszedbe a pasihoz aki mai napig élettársa. Egy ft nem kaptunk egyik szulotol sem!!

Mikor melyk barát szomszéd adott enni! Munkanelkul voltam iskolát is otthagytam nem bolt penzem tovabb tanulni!

17evesen megelégeltem a nyomor eletet .

Húgomat nem vihetem el mert abba persz beleavatkozott anyám,dligy odadtam neki hogy akkor nevelje én pedig elmentem B.p.re.

Dolgozni kezdtem lakhatás megoldva hisz battyam ott lakót


Nezd kérdező 20evesen ha ilyen csaladi eletben nottel fel akkor igen itt az idelye kezd az életedet építeni elsőnek dolgoz es költözz el.

20evesen elkezdeni a sulit ilyen semmilyen támogatással értelme mi hisz akkor gyakorlatilag 25eves leszel mire befejezed a sulit es addig ugyanott elsz...(ha befejezed)mert erre nincs garancia!

Mé dolgozni es esti tagozaton iskola vagy tanfolyam !!

De az hogy te iskolába mész...es erre se penz se segitseg igy lehet epp2-3ev múlva ott hagyod!

Amig tanulsz ki fog eltartani??



Ne várd el hogy eltartsanak foleg ne igy hogy a valas ota anyukád van is meg ne is!!


Költözz el akkar költőt ossze a barátoddal ha szeretitek egymast es epitsetek ti ketten egyutt az életeteket!


Felesleges ott maradni!

2015. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elköltözöm, pár hónap múlva biztosan. Barátommal sajnos egyelőre nem tudunk összeköltözni. Egyetemet levelezőn vinném, így tudnék közben dolgozni, ingyen tanulnék, mert magas a pontszámom. Mindenképpen szeretnék diplomát, mert anélkül nem igen lehet elhelyezkedni.
2015. dec. 5. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!