Ez így igazságos?!

Figyelt kérdés
A szüleim nem engednek sehova, mert otthon kell maradnom a testvéremre vigyázni (10 éves, ki nem állhatom...). Nem bulizni mennék, hanem 1, 2 órára a városba menni hamburgerezni, fagyizni, vásárolni. Az ösztöndíjamból csinálnám mindezt. Először az volt a bajuk, hogy csak egy kulcs van, ami az enyém, kéne egy másik, hogy a tesóm is be tudjon jönni. Ezt is megcsináltattam az ösztöndíjamból (20.000 Ft volt). 16:00 órakor ér haza, és se addig, se semeddig nem mehetek el sehova. Mindenhova anyukámmal kell mennem. Fodrászhoz, kozmetikushoz, ruhát venni (!!!). Ha megszöknék apám leordibálná a fejem, elvenné a telefonom, és sarokba térdeltetne. Pszichológushoz is elkénne mennem, mert depresszióval, és skizo affektív zavarokban szenvedek. De szerintük "nincs rá pénz, nincs rá idő". Mit csináljak?
2015. dec. 8. 16:37
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ha szólni merek egyből azzal jönnek, hogy "Iphoneod van, kussolj el, másnak nincs ilyen jó élete". A maradék ösztöndíjamat se költhetem el, mert ha veszek valamit, ami a tesómnak nincs, akkor "rosszul fog neki esni".
2015. dec. 8. 16:41
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Az ösztöndíjadat 20 ezer forintos kulcsmásolás helyett költsd pszichológusra.
2015. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem mehetek el egyedül.
2015. dec. 8. 16:47
 4/27 anonim ***** válasza:
30%
Valamilyen szinten tényleg csak rinyálsz, hiszen kozmetikushoz, fodrászhoz jársz, iPhone-od van...nem mehetsz el egyedül, na bumm. Az sem elhanyagolható kérdés, hogy hány éves vagy...
2015. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

a legfontosabb kimaradt. hány éves vagy?

és miért neked kell vigyázni a tesódra? egyátalán miért kell mindig vigyázni egy 10 éves gyerekre? gondolom van annyi esze hogy nem gyújtja magára a lakást.

engem 10 évesen egész hétvégére is hagytak otthon, nem őriztek állandóan mint valami szellemi fogyatékost.

szerintem állj ki magadért. de mondom,jó lenne tudni hány éves vagy.

2015. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom netről leolvastad, hogy "skizo affektív zavarod" van...fantasztikus. Egyáltalán tudod mi az igazi depresszió?


Hány éves vagy?

2015. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Kozmetikushoz, fodrászhoz is az ösztöndíjamból kell mennem. Iphonet azért kaptam, mert már mindenkinek volt a családban, csak nekem nem. Iskola pszichológus mondta, hogy zavaraim vannak és depresszióm. Suliban és otthon is folyton bántanak, és megaláznak.
2015. dec. 8. 16:55
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Akkor járj el iskolapszichológushoz, az ingyen van.


Vagy beszélj az osztályfőnököddel, hogy beteg vagy, segítségre van szükséged, de a szüleid ebben meggátolnak. Ő vagy beszél a szüleiddel, hogy vegyék komolyan a problémát, vagy felveszi a kapcsolatot a gyermekvédelmissel, és ő teszi meg ugyanezt.

2015. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
Milyen kulcs az amit 20 ropiért másolnak? :O
2015. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs annyi esze, hogy vigyázzon magára. Szívbaj nélkül lesétálna a játszótérre, úgy hogy senki nem tud róla. Aztán én kapnám a bajt. Meg mindig visszabeszél nekem.
2015. dec. 8. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!