Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, ha visszakéri?

Jogos, ha visszakéri?

Figyelt kérdés

Kérdésem nem élet-halál kérdés, csak érdekel mások véleménye, hogy ez a dolog igazságos e? Illetve az jogos e a részemről, hogy nem teszem meg?


A történet (amit már egyszer eljátszottak, most megint elakarják):

van egy virág, ami haldoklott a pároméknál. Évek óta porosodott a szekrény tetején, el volt felejtve, néha ráborítottak egy csomó vizet, amitől aztán bepállott a kaspóban, gyökerei elrothadtak, egy ép maradt neki.


Én sokáig kértem őket, hogy hagy hozzam haza, mert senki nem foglalkozott vele, nagyon sajnáltam a virágot. Nagy sokára meghallották kérdésem és rábólintottak, párom elhozta. Azóta nőttek gyökerei, locsolom amikor kell, tápozom, faforgácsot kapott amennyit kell és azóta igaz csak 2-3 levelet hozott, alig tér magához. Virágnak még nincs jele sajnos.

Nagyon kinyírták. Igyekszem teljesen meggyógyítani.


Erre párom anyja nemrég kérdezi, hogy mi van vele. Párom pedig mondja tegnap előtt, hogy a sajátomon kívül majd hozom azt is, ugye?


Én azt mondtam nem adom vissza. Szerintem nem igazságos dolog, hogy évekig csesztek rá, azt sem tudják milyen színű virága volt, de ha én megjavítom, kivirágzik, akkor vigyem vissza. Ezt már egy másik virággal eljátszották. Az is évek óta virága sem volt, annyi por volt rajta, hogy nem birtam a régi levelekről teljesen lemosni.


Piti dolgonak tűnik, mert csak egy virág, de ez a hozzá állás nagyon felbosszant! Hogy én kínlódok, hogy valamit kihozzak szegényekből, ők meg ha már szép, vissza akarják kapni. De addig senkit nem érdekelt!

Nekem viszont mintha a gyerekem lenne már az a virág is, szivemhez nőtt.



2015. aug. 31. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Enek adj is hangot, ha úgy alakul! :)
2015. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt, hogy elszáradt ki kellett dobni.

Úgyse ismerik meg. :D

2015. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám, hogyha eddig nem kellett, akkor már msot se kelljen, úgysem gondozzák.
2015. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne add vissza. Ha eddig xartak rá, akkor ezután se hiányozzon nekik.
2015. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt, amit 2.


MEg minek nekik? ugyanúgy porosodna...ezt is megkérdezném :D

2015. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Volt egy másik, azt mivel ott gondoztam, egyszerűen elvitte onnan. Arra nem mondhattam, hogy de nem viszed el akkor sem!...

Nem igazán tetszett a páromnak, amikor mondtam nem igazságos és nem adom vissza, mert hát az anyjáról volt szó, de hát akkor sem jogos. Most megint van egy virág, amit bevittem most a párom szobájába, azt is "eltulajdonítottam". Kíváncsi vagyok azt mikor keresik majd. :)

2015. aug. 31. 20:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez mennyire édes kérdés már! Köszönöm, hogy vagy! Ritkán találkozom ilyen emberekkel, teljesen feldobtad az estém. Én is csatlakozom, védd meg a virágodat, mert az már a tied! Mint a mesében:

" - Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat.


- Az idő, amit a rózsámra vesztegettem... - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse.


- Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka. - Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél. Felelős vagy a rózsádért...


- Felelős vagyok a rózsámért - ismételte a kis herceg, hogy jól az emlékezetébe vésse."

Esetleg ezt elmondhatod, leírhatod nekik, vagy csak szimplán, hogy te gondoztad, a szívedhez nőtt, nem szeretnéd vissza adni. Ha nekik fontos a növény, felajánlhatsz egy másikat, valami igénytelenebbet, amit nem nehéz gondozni. Próbálj békességben maradni, de a virágod védd meg. :)

2015. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
Ahogy kifizeti a ra koltott dolgok arat, mar viheti is...
2015. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nalam macskanal volt ilyen, (fajmacska, de van, aki a dragat sem becsuli..) napjai ha lehettek mar hatra, ugy vittem el, hogy legalabb nem nekik kell kidobni a maradvanyokat...

Aztan miutan idot-penzt nem sajnalva eletre keltettem, kellett volna vissza.

Akkor mondtam, hogy ahogy adja a allatorvosi koltsegek + kaja arat, mar viheti is. Azota sem jott felem, pedig rokon... :)

2015. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Rakd át máshova, és mond, hogy tönkrement, és ki kellett dobni. A férfiak többsége két virágot nem tud egymástól megkülönböztetni, párod sem fogja felismerni. Főleg ha más kaspót raksz alá.
2015. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!