Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adjak a testvéremnek kölcsön?

Adjak a testvéremnek kölcsön?

Figyelt kérdés

Eladunk egy házat, amit a szüleink után örköltünk. Nekem a köetkező 2-3 évben nincs szükségem pénzre, igy kölcsönadnám a testvéremnek, aki új vállalkozásba kezd.

Nem túl jó a kapcsolatunk, rosszul bánik a pénzzel, máskor is szokott pár ezer forintot kölcsönkérni, és nehezen adja vissza. Soha nem a megigért dátumon, és még meg is haragszik ha kérem tőle. Most több ezer euroról lenne szó, és szerződést kötnénk róla.

Nem szeretném, ha még rosszabb kapcsolatunk lenne amiatt, hogy nem adok neki kölcsön, másrészt pedig tudom, hogy ugysem adja meg, vagy esetleg csak cirkusz révén.


Ti mit tanácsoltok?

Köszönöm.


2015. dec. 28. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Mit gondolsz, mit fogsz csinalni, ha kell neked a penz es lejar a szerzodes? Bepereled a sajat testveredet? Megy hozza a vegrehajto, elkobozzak a tevet? Ne adj neki kolcson. A csalad nem uzlet, foleg akkor nem, amikor a testverrol mar kiderult, hogy kisebb tartozasokat is kinlodva fizet csak vissza.

Ha nem kell a penz, tedd egy alacsony kamatozasu lekotott szamlara, jol jon az meg neked kesobb.


Ha tenyleg adni akarsz, akkor pedig adj penzt ajandekba, mert veszekedni nem eri meg rajta.

Viszont miert is kell neki az a penz annyira? O is megkapta a hazbol a sajat reszet, ahogy az kiderult. Kezdje a vallalkozasat kissebben.

2015. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

ha mar elore tudod hogy nehezen kapod vissza akkor nem ertem mi itt a kerdes...

meg szep hogy nem.

2015. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

NEM. rengeteg hasonló esetet láttam már családi körben. ebből csak a vita lesz a későbbiekben. főleg,hogy írod is,hogy rosszul bánik a pénzzel, meg nem szokta visszaadni.. kb olyan mintha a kukába dobnád így a pénzedet. + én nem hiszek a csodákban. egy olyan embernek aki nem tud bánni a pénzzel, annak sose lesz sikeres vállalkozása.

szóval ha becsődöl a vállalkozás, amibe forgatná a pénzt, akkor mégis honnan fogja visszaadni neked?

én biztos nem adnék,főleg,hogyha tudnám,hogy megbízhatatlan ilyen téren. még akkor sem,hogyha ügyvéd jelenlétében történne meg az átadás.

inkább haragudjon meg most,mint hogy később évekig próbáld "behajtani" rajta.

vagy találj ki valami kifogást,hogy neked is kell majd a pénz a közeljövőben, nem tudod kölcsön adni.

2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem adnék neki, ha ilyen testvérem lenne. Utálatos dolog futni a pénzed után, pláne ha a saját testvéred tartozik. Közölném vele, hogy a legutóbbi alkamakkor is úgy kellett visszaimádkozni a kölcsöna dott pénzt, ezt töb ezer euróval nem vagy hajlandó eljátszani, oldja meg.
2015. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha nehezen adja vissza akkor az ő érdekében ne adj neki kölcsön. Egyikőtöknek sem esne jól a behajtó
2015. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy kölcsönadd, még szerződéssel sem! Sosem látnád viszont! Jár neki 50% a ház után, gazdálkodjon azzal!

Ha meg megsértődik, így járt! A saját részed meg kösd le államkötvénybe, vagy hasonló jó értékpapírban.

2015. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy nem adnék. Gondolj bele, most max pár hétig húzza az orrát, hogy milyen köcsög testvére van neki, mert nem ad pénzt. Egy idő után elfelejtődik az egész. Viszont ha bírósági végzéssel és behajtókkal kéne beállítanod hozzá na akkor aztán lenne örök életen át tartó harag. Még te lennél a rosszfiú családban, mert vissza szeretnéd kapni a pénzed. Én biztos nem kockáztatnám ezt meg.
2015. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Mivel a kisebb összegek visszafizetésével is rendszeresen gond szokott lenni, semmiképp se! Valószínűleg így is veszekedés lesz, ha tudja, hogy neked most nem kell, neki meg kellene, de

- még mindig kisebb cirkusz lesz, mintha adnál és nem adná meg

- legalább a pénzed megmarad. Még ha nem is kell neked most ez a pénz, gondolom, azért neked sem mindegy, hogy ez az összeg örökre elveszik a számodra vagy egyszer fel tudod használni. (Testvérek között a szerződés nem sokat ér, ha arra gondolunk, hogy a legtöbb ember nem szívesen perel be családtagot :S) Addig is fektesd be az összeget.

2015. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Ezt jól jegyezd meg:

Ha ellenséget akarsz, adj neki kölcsön.

Az örökségből a testvéred is megkapja a részét, gazdálkodjon abból, te pedig ne akarj bajt a nyakadba. A szerződéssel sem fogsz a pénzedhez jutni, ha nem megy az üzlet, márpedig manapság, csak nagyon sok pénzzel lehet jólmenő vállalkozást indítani. Szóval az eszedre hallgass, ne a szívedre. (N)

2015. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt végigcsináltam, adtam kölsön, hogy ne haragudjon rám... eljött, majd 2 évvel lejárt a visszafizetés napja, rákérdeztem, azóta haragszik rám. :/ Ha még egyszer választhatnék, hát inkább azért haragudjon, mert nem adtam.
2015. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!