Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adjak a testvéremnek kölcsön?

Adjak a testvéremnek kölcsön?

Figyelt kérdés

Eladunk egy házat, amit a szüleink után örköltünk. Nekem a köetkező 2-3 évben nincs szükségem pénzre, igy kölcsönadnám a testvéremnek, aki új vállalkozásba kezd.

Nem túl jó a kapcsolatunk, rosszul bánik a pénzzel, máskor is szokott pár ezer forintot kölcsönkérni, és nehezen adja vissza. Soha nem a megigért dátumon, és még meg is haragszik ha kérem tőle. Most több ezer euroról lenne szó, és szerződést kötnénk róla.

Nem szeretném, ha még rosszabb kapcsolatunk lenne amiatt, hogy nem adok neki kölcsön, másrészt pedig tudom, hogy ugysem adja meg, vagy esetleg csak cirkusz révén.


Ti mit tanácsoltok?

Köszönöm.


2015. dec. 28. 17:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Mondd neki, hogy bocsi, de úgy néz ki, lekötöd, befekteted részvénybe, stb....nem igen sértődhet meg, hisz te is pénzből élsz és nyilván jól szeretnéd felhasználni.
2015. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
én az ilyen barátnak rokonak kölcsönádásban max annyit adok kölcsön amiről úgy gondolom hogy ha nem adja vissza az se zavar így elkerülöm a konfliktust mert nem fogom kéregetni tőle ha magátol nem adja
2015. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást: "Üzletben nincs család."


De mi a kérdésed amúgy? Hisz te is leírtad:

- nincs jó kapcsolatotok

- rosszul bánik a pénzzel

- az eddig kölcsönkérteket is nehezen vagy nem adta vissza

- ha visszakéred, még ő van megsértődve


Az ilyennek soha nem adnék egy forintot se kölcsön, testvér ide vagy oda. Mellesleg aki rosszul bánik a pénzzel, annak a büdös életbe nem lesz soha jövedelmező vállalkozása, azt ugye tudod? A szerződéssel meg majd pereskedhetsz évekig, akkor sem biztos, hogy visszafizeti, neked meg rámegy a gatyád is a pereskedésre meg az ügyvédre. Az, hogy 2-3 évig nem lenne a pénzre szükséged, és ezért "elajándékoznád", nagy felelőtlenségre vall. Bármikor bármi közbejöhet, akár egy váratlan baleset, váratlan és nagy kiadás, vagy akármi, akkor jól jönne az a pénz, akármilyen jó is a fizetésed.

Ha pedig csak úgy odaadod a testvérednek, amikor tudod, hogy úgysem adja meg, de nem baj, mert neked 2.3 évig nem is lenne rá szükséged, az azt jelenti, hogy te sem kezeled valami jól a pénzt.


A rossz viszony meg miért a te lelkeden száradjon? Eleve ha ő kért tőled pénzt, akkor onnantól kezdve nincs jó választás, mert ha odaadod de később visszakéred, akkor te leszel a szemét, ha nem adod oda, akkor is te leszel a szemét. Szerintem a tesódat baromira nem izgatja a testvéri viszony, mert ha érdekelné, akkor nem húzná le a testvérét pénzzel, és nem sértődne meg, ha a kölcsönt visszakérik.

2015. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én nagyon nagy gondban vagyok..

Adtam a testvéremnek kölcsön pár milliót, évek óta tartoznak!

Csinálják a lakásukat, nekem nemadnak semmit a tartozásból.

2022. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!