Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha tele lennél pénzzel, de...

Ha tele lennél pénzzel, de úgy istenigazából, akkor a kölcsönadott pénzt mindenáron vissza kérnéd a testvéredtől?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kölcsönadtál 100 ezer forintot a testvérednek, de te naponta min. a tripláját keresed, így számodra morzsának számít az a pénz, viszont a testvéred nem áll jól anyagilag, és nehezére esik törleszteni a tartozását.

Te elvárnád, hogy vissza fizesse ha törik ha szakad?



Kértem kölcsön pénzt, mert lett egy hirtelen kiadásom, (tönkre ment a gázkészülékem) amit segítség nélkül nem tudtam volna megoldani.

Providentet nem akartam felvenni.

Hozzátenném, hogy nem szoktam kölcsön kérni, ez az első alkalom.

Bátyám és a felesége nagyon tele vannak pénzzel, és számukra ez a 100 ezer forint annyi, mint másnak amit agyerekének ad fagyira.

Ez halál komoly, tényleg tele vannak lóvéval.

Felét már vissza adtam, havi 15 ezerben állapodtunk meg, de valahol vártam hogy a karácsony alkalmával eltekint a maradéktól, de nem szólt semmit.

Félre értés ne essék, nem várom el hogy ő finanszírozza a kiadásaimat, mint írtam soha nem kértem még kölcsön tőle.

Csak ha én lennék ilyen gazdag, és igazából a kisujjam megmozdítása nélkül is dőlnének a milliók, simán segíteném a szerény körülmények között élő testvéremet.

Ti hogy vagytok ezzel?


Nem haragszom rá, semmit nem változott, csak most így elgondolkoztam ezen az egészen...

Egyébként karácsonyra semmi extrát nem kaptunk tőlük, talán 8-10 ezer forint értékben.

Egy baráti családnak meg ajándékkép kifizették a nyaralásukat (Karibb tenger) egy hétre, ahova tegnap utaztak el közösen.



2015. dec. 29. 00:02
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
94%
Amit kolcson adtam, azt visszakernem. Ha valamit nem akarok viszontlatni, ajandekba adom, nem kolcsonbe.
2015. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
43%

Úgy vagyok vele mint te.

Ha nekem lenne rokontól, pláne testvértől nem kérném vissza.

De ha én kértem, nekem senki me mondja hogy nem adom meg, mihent tudok, fizetek.

2015. dec. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
3%
Elég gáz amit leművel a testvéred.
2015. dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
66%

Ha minden adósának engedne,talán nem is lenne gazdag :)

Én értem miért gondolkoztál el ezen, és számomra is furcsa, amikor egy gazdag rokon visszakéri a szegényebbtől a segítségként adott pénzt.

Sokan nem fognak megérteni, de valahol igaz is.

Így könnyű azt mondani,hogy nem kérem vissza, de az ő helyükben lehet,én is visszakérném.

Kicsiben ez úgy megy,hogy én szívesen adok kölcsön 1-2 ezret olyanoknak akikben megbízok, és nekem sok ez a pénz, de jó érzés mikor visszaadják, és van egy ezresed amivel nem számoltál, így azt elihatod, vagy vehetsz belőle bármit amit megkívánsz és belefér a keretbe.

2015. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
35%
Ha tudnám hogy neki kevésbé van pénze, és kölcsönként kér, én ajándéka adnám neki.
2015. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
23%
családtagtól nem kérném vissza
2015. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
24%
Én ha ennyire tele lennék pénzzel minimum ennyit adnék havonta a rokonaimnak, ha nem többet.
2015. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%

Tudod miért maradnak gazdagok a gazdagok? Mert nem osztogatják el a pénzüket.

Egyébként meg nem tudhatod milyen igazából az anyagi helyzetük, de nem is tartozik rád. Sok olyan ember van, aki kifelé mutatja, hogy milyen jól fut a szekér, de valójában döglenek a hitelek alatt. Vagy mégsem meg olyan jól a vállalkozás, mint látszik, de nyilván ezt nem kötik mindenkinek az orrára. Szóval sok minden lehet.

Egyébként igaza van az egyik válaszolónak, kölcsön adta nem ajándékba. Az elején kellett volna vele tisztázni, hogy örülnél, ha tudna téged ezzel az összeggel támogatni. Utólag elvárni, hogy valaki elengedje az adósságot, nem túl elegáns.

2015. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk nem tudom hogy jössz te ahhoz, hogy beoszd a testvéred pénzét... Teljesen jól csinálja, attól, emrt gazdag, ő nem lesz még szeretetszolgálat. Pont elég lenne egyszer megtudni a többi rokonnak, hogy csak úgy adott neked 100 ezer forintot, kapásból jönne már 3 mási krokon/barát/kárki, hogy bezzeg tőle nem kérted vissza. Tudod ez kinek kéne.
2015. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 Duenna ***** válasza:
20%
Minél gazdagabb valaki, annál sóherebb pénz dolgában. Ezért is gazdag, mert nem osztogatja a pénzt, hanem ott szedi be, ahol tudja, és úgy, ahogy nem szégyelli. A szegényebbek sokkal adakozóbbak, mert érzik és tudják milyen az, ha a másik pénzszűkébe került.
2015. dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!