Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom barátjával vannak...

Húgom barátjával vannak gondjaim, meg húgommal is. Megőrülök tőlük! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Húgomnak a barátja itt lakik.

Egyszerűen felzabálnak mindent!! Amit persze én is szeretek. Volt itthon két csomag kukoricapehely,anyum vette 3 napja. Ma már semmi nem volt belőle. Felzabálták. Nem hagytak volna még annyit se nekem,hogy 1x egyek belőle!


Barack befőtt a kedvencem, tudni kell ők is szeretik de 1-2 üveg befőttet képesek megenni pár nap alatt,csak úgy nasiként is.

Én meg utálom a savanyúságot,meg kovászos uborkát. Nekem csak a befőtt van így kajákhoz,azért is hozza anyum. De múltkor is anyum hozott 10 üveg befőttet mamámtól, egy hét alatt megették! KB kétszer ettem akkor belőle.


De így van ez a mandarinnal,csokival. Rántott hús meg sült hús az aznap elfogy mikor anyum megcsinálja. Én meg nem tudok mit vinni másnap enni.Legtöbbet persze húgom barátja eszi meg. Képesek éjszaka kétszer is enni.


Nagy ritkán rendelnek pizzát,de jó részt itt esznek.Amivel nem lenne gondom,de annyira felzabálnak mindent,hogy az már szerintem undorító.


Párszor szóvá tettem húgomnak,hogy ő is főzhetne a barátjának (havi 1x szokott csak) mert rengeteget esznek.



A másik problémám,hogy ez a gyerek (nincs vele különösebb bajom) fürdés után bezárja a fürdőszoba ajtót nálunk ez nem szokás,mert csak befülled főleg zuhanyzás után a fürdő és olyan vizet csinál,pedig kilépő szőnyegünk is van,hogy a wc ami 2 méterre van a kabintól is csupa víz,fogalmam sincs mit csinál az ott de rendszeres bele lépek a vízbe többször majdnem elcsúsztam. Akkor éjszaka ha megyek ki pisilni neki megyek az ajtónak,mert ugye becsukja. Ezzel már a f---m is ki van.


Lenne lehetőségem nem laknék itt,mert azon kívül,hogy nem lehetek lengén sem itthon hiszen tangába ne járkáljak már,ha ő itt van. Mert milyen az,na meg persze kellemetlen.


Már elég régóta itt lakik,de most juttattam arra a szinte,hogy ez sok.


Húgomnak szólok felháborodik,anyumnak szólok és ő beszél vele. Miért nem a szemébe mondom miért "árulkodik" semmi se jó..


Mit tehetnék,mit mondjak húgomnak? Én próbáltam szépen és csúnyán is beszélni vele,semmi nem hatott.


2016. jan. 5. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Hány évesek vagytok? Hányan éltek egy lakásban? Hogy oszlanak meg a költségek? Ha ezekre válaszolsz, tudnék vmi értelmeset írni :)
2016. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vagyok nagy családi szakértő,de az éhség ellen hiába csinálnál velük bármit is. Inkább azt javaslom, hogy te legyél a gyorsabb. Te zabáld fel, és akkor hátha ők is észre veszik. Azt el kell fogadni, hogy egy fiú többet eszik mint egy nő. Megoldás lehet még, hogy a hugod barátjának megemlíted, hogy néha a közös kasszába is tegyen, ne csak a közös asztalról egyen. Ettől ugyan annyit fog ugyan enni, de lehet nem 10 befőttre tellik majd, hanem 12-13-ra amiből neked is több jut. Az elköltözés nem hiszem, hogy megoldás lenne. A fürdővel sincs semmi gond, adj a kezébe egy felmosót és mossa fel maga után. Tudom ezt könnyű leírni, de valahogy rá kell szoktatni. Az meg hogy másnap nem tudsz mit vinni, mert mindent megesznek szintén megoldás, h szólsz anyudnak, hogy 3 szelettel több husit rántson ki. (amit remélhetőleg már nem esznek meg) Természetesen ez többletköltséget is jelent, ezért mondom, h néha ő is adjon a kasszába.
2016. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha mégis el akarnál költözni akkor szólj nekem. Nálam nem baj, ha egy szál tangában rohangálsz a lakásban :)
2016. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
0%
Költöz el...
2016. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Ti most a szülői házban laktok mindannyian, vagy te a húgoddal és a barátjával albérletben? Utóbbi esetben felezzétek el a kaját, amit kaptok otthonról, és nincs a másikéhoz nyúlkálás. Nem gondolom, hogy a szüleidnek kéne teljes mértékben eltartani a húgod pasiját is (szállás+kaja.) A szülői házban a szüleidnek kéne valahogy helyretenni ezt a dolgot, te meg tedd be megjelölt ételtároló dobozba, amit másnap vinni akarsz, az legyen tabu. Ezt akár a sráccal is megbeszélheted, ha már olyan régóta ott lakik, szinte családtagnak tekinthető.

Egyébként lehet, hogy az lenne a gyökeres megoldás, hogy tangában, vagy minden nélkül flangálsz időnként, főleg, ha jól nézel ki.:-)

2016. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A költözés nem hiszem, hogy jó megoldás. Gondolj bele, hogy lakásbérlés, rezsi. Ha hazamész neked kell a háztartást vezetni, főzni mosni takarítani. Sokkal nehezebb. Arról nem is beszélve, hogy amíg fiatal vagy addig tudsz a béredből félre tenni a későbbiekre. Ha elköltözöl akkor minden pénzed a fenntartásra fogod költeni. (gondolom nem keresel több százezret) És előbb-utóbb ott tartasz, hogy kell egy férj, gyerek, család, csak nincs félretett pénz, amiből az esküvőt, gyerekvállalást bevállald. Persze mindenki szeret független lenni, de azért így csak kényelmesebb. Inkább próbálj meg velük beszélni. Néha rendelj, vásárolj magadnak külön. És mondd meg nekik, hogy ők is tegyék ezt. Ők is főzzenek maguknak. (persze ha ahhoz is anyud adja csak a hozzávalókat akkor nem nagyon vagytok előrébb)
2016. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szülőkkel.


Szóval húgom barátjával együtt 5-en. Plussz két kutya.


23 éves vagyok én, ő meg 20,barátja is.


Anyum többet szokott csinálni direkt,de hát... na mind1..

Közös kasza nálunk nem igazán van.


Húgom szokott venni öblítőt,tejet,kávét,sampont,domestost de kb 2-3 havonta 1x.


De húsokat,rizst,krumplit stb ami szintén jól jönne azt nem, barátja meg semmit nem fizet ide,csak húgom.


Én is vásárolok itthonra, felvágottat,van hogy húst,rizst, meg amit még húgom.

2016. jan. 5. 19:08
 8/17 A kérdező kommentje:

Mivel apum sokat dolgozik így régen lengébben öltöztem ha nem volt itthon,persze ha itthon van nyilván nem. De ez a gyerek minden este itt van,meg 11-13 óra körül megy el itthonról. Nyáron nem dolgoztam,ilyenkor is fel kellett,hogy legyek öltözve és kivárni mire elmegy innen,de persze az egyedüllétet nem érezhettem sokáig 5-6-7 fele vissza jön,mostanában csak 9-10 fele jön.


Ha picsnadrágban vagyok húgom már beszól,én meg jó hangosan, ba+ itthon vagyok,ha nem tetszik ellehet költözni .

2016. jan. 5. 19:15
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
gy csak azt a megoldást látom, hogy ha ragaszkodsz valamihez (pl. befőtt, kukoricapehely), abból szépen tárazz be a szobádban. Oda csak nem mennek be érte, ezeket hűteni se kell. Húsból pedig neveddel ellátott ételesdobozba a hűtóben - bunkóságnak tűnik, de amit húgod és a pasija csinál, az is az, ha megbeszélni nem lehet velük a dolgokat, akkor nem nagyon tudsz mást tenni.
2016. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen!

Meg mondjuk ha ők vesznek vmit, pl instant kávé,meg mondjuk húgom csinál rántott húst,krumplit stb. Akkor abból senki se egyen.. Múltkor azt hittem anyum csinálta,nem voltam otthon,minden a konyha pulton volt,ahogy anyum is hagyja ha kész a kaja addig kint van míg ki nem hűl. Megettem egy db kisebb rántott húst,meg két kanál krumplit és még én voltam lecseszve,hogy mért eszem meg az ő kajájukat. Mondom 1 nem tudtam,hogy a tiétek,2 egy szelet rántott húsba meg 2 kanál krumpliba nehogy bele halljatok.


Szóval ők fel vannak háborodva ha véletlenül is,nem szándékosan eszek a kajájukból,de ők itthon mindent felzabálhatnak -.-

2016. jan. 5. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!