Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy haragszik a terhességem miatt. Mit csinálhatnék? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A nővérem 28 éves, már régebb óta babát szeretnének a párjával. Én 19 éves vagyok, nem terveztünk babát, de összejött és ezt karácsonykor el is mondtuk a családi összejövetelen. Azóta alig beszél velem, érdekes dolgokat mond és haragszik rám. Ez a héten derült ki, mikor megkértem, hogyha van kedve, akkor szervezze meg nekünk a baba neme váró bulit, úgyis imádja a szervezkedős dolgokat, remek bulikat szokott összehozni.

Először elvállalta, azt hittem, hogy minden rendben lesz, örül ő is. Erre tegnap felhívott, hogy sajnálja, de erre ő képtelen és úgy érzi, én direkt kínzom, pedig tudom, hogy milyen régóta vágyik ő is saját babára és szerinte az lenne a legjobb, ha kevesebbet beszélnénk és találkoznánk, mert neki ez így nagyon rossz...


2016. jan. 9. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
69%
Igazából nincs joga haragudni, de most az érzelmei vezérlik. Hagyd egy kicsit, hagy dolgozza fel a dolgot.
2016. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
64%

De gyerekes vagy!


Leírásod alapján perpillanat szimplán csak nem tud örülni veled, mert szomorú, kétségbeesett és igazságtalannak érzi. Mindenki így érezne, aki évek óta próbálkozik, maximum egyesek elfojtják ezt az érzést és kívül mosolyognak. Egy normális testvéri kapcsolatban azonban nem kell megjátszania az embernek magát.

Majd elfogadja és valószínű, hogy az unokahúgának/unokaöccsének már örülni fog, ha megszületett.


Ha ezt nem tudod felfogni, még inkább megértem a testvéredet. Egy gyerekes, érzéketlen libának gyerek lesz, míg neki nem.

2016. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 A kérdező kommentje:

Miért is lennék gyerekes?!

Mert szeretném, hogy újra jó legyen a kapcsolatunk?

2016. jan. 9. 14:40
 4/96 anonim ***** válasza:
75%

Valóban butaság haragudnia emiatt. Azonban szerintem rossz ötlet volt Karácsonykor elmondani. Főleg nem a teljes Családnak. Jobb lett volna előbb csak a szüleiddel megbeszélni. Ezen már mondjuk változtatni nem tudsz.

Szerintem ne kérd a segítségét semmilyen babás dologban! Nem tartom jogosnak a haragját, de meg tudom érteni, hagyj Neki időt, ne szervezzen semmilyen bulit. Az érzelmei vezérlik, igazságtalannak érzi, hogy Ők kűzdenek érte, Nektek meg csak úgy összejön. Persze, ez csak feltételezés.

2016. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
95%

Ha tudtad, hogy régóta szeretnének babát és nem jön össze, elég rossz ötlet volt rábízni a buli szervezését.

Valóban az érzelmei vezérlik, csak nem a legjobb módon közölte. Ne dicsekedj, ne erőltesd a kapcsolattartást addig, amíg túlteszi magát a jelenlegi érzelemvezérelt állapoton.

2016. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy mi az a baba neme váró buli?! :D
2016. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
88%
Mivel tudod hogy érez, eleve nagy parasztság volt neki adni a szervezést. Olyan kis álszent libának tűnsz, játszod az ártatlant, közben meg baromira élvezed, hogy belerúghatsz a nővéredbe, hogy végre neked van valamid ami neki nincs.
2016. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj második, nem vitázni akarok, de ha érzéketlen lenne, akkor lehet nem is rágódna ezen a kérdésen!


Egy kicsit együtt érzek a nővéreddel, hisz te egy szempillantás alatt megkaptad ami neki évek óta szíve vágya. Próbálj meg anyukád felől közelíteni hozzá. Nekem biztosan tudna segíteni az enyém, magamból kiindulva javaslom! Sok sikert!

2016. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
86%
Létezik "álrágódás", mikor csak azt várod, hogy popsit nyaljanak.
2016. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk épeszű ember nem biz baba buli szervezest olyanra, akiről tudja, hogy sikertelenül próbálkozik a gyermekvallalassal.
2016. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!