Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, ha igazságtalannak érzem?

Jogos, ha igazságtalannak érzem?

Figyelt kérdés

Apukám 3 éves koromtól 19 éves koromig súlyosan bántalmazott, anyukám meg hagyta. Oka nem volt, élvezte. Eleinte csak olyanokért kaptam, ha nem voltam kitűnő, később 17-18 évesen már azért is, ha az engedélye nélkül szólaltam meg, vagy 8nál tovább aludtam hétvégén, szóval bármi...Emellé persze a szóbeli megalázás, napi szinten elhangzott, hogy nekem nincsenek jogaim, és hasonlók. 8-11 éves korom közt vert a legdurvábban, felszakadt szájjal jártam iskolába.

Emellett szegények is voltunk, mert anyukám kicsivel keresett a minimálbér felett, apukám meg miután elvesztette a munkáját, nem ment többet dolgozni, inkább herdálta anyu keresetét. Neki mindent szabadott, nekem pedig nem volt pénzem először csak alap higiéniai cikkekre (sampon, dezodor), mert apu üvöltött, ha megtudta, hogy rám szórjuk a pénzt, egyetemen pedig néha ételre se.

Elegem lett, elmentem külföldre. Apukám még abban a hónapban elment dolgozni, így a családom élt, mint Marci Hevesen 300 ezerből, én meg megint nyomorogtam, jobban, mint otthon. Mi paprikás krumplit ettünk karácsonykor (virslivel, mert arra épphogy tellett), a szüleim meg LED TV-t meg notebook-ot meg ki tudja miket ajándékoztak egymás között.

Most végre fél évet éltünk normális körülmények közt, de úgy fest, haza fog kelleni költözni, mert veszélyesnek van nyilvánítva a környék, ahol élek a bevándorlók, terroristák, miegymás miatt. Annyi megtakarításom nincs, hogy egyedül munka nélkül hosszútávon megéljek, diploma nélkül meg nem találok munkát. A szüleimhez nem mehetek, szóval kénytelen leszek eladni mindenem, és megint nyomorogni valahol...


2015. nov. 14. 10:14
 1/9 yuda ***** válasza:
Mi a kérdésed? Hogy igazságos e a világ? Nem az.
2015. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jártál egyetemre, de nincs diplomád? Többes számban írsz (ettünk karácsonyra stb), mégis egyedül kell megélned? Nem kapsz munkát, de most dolgozol? Veszélyes a környék oké, de ettől miért csak haza lehet jönni?


Bocs, de nekem nagyon zavaros ez a történet. Ha egyszer találtál munkát külföldön, másodjára is találhatsz, vagy egyszerűen máshová költözöl a városon/országon belül, ahol élsz. Nem értem, mit tartasz igazságtalannak, azt, hogy apád elment melózni? Te leléptél otthonról, azért haragudhatsz, hogy bántalmaztak, de azért nem, hogy most éppen nem nyomorognak a szüleid. Azért az sem teljesen kerek, hogy ha ennyire sz@r volt otthon, mégis hogyan küldtek egyetemre, és ha már bent voltál, miért nem végezted el?

2015. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fél év után otthagytam, mert éheztem
2015. nov. 14. 10:35
 4/9 rrrrrreennnnn ***** válasza:
6almas kamu kérdés. Na ja,.éheztél és egyetemre küldtek. Mi ez a többesszàm? Még sorolhatnàm, milyen ellenondàsok vannak a sztoriban. Nem kerek. Maradjunk abban, hogy kicsit többet agyalhattàl volna, hogy hihető legyen a sztorid. Minek kellene amugy a szülői hàzba visszaköltözni? Dolgozzàl és tartsd el magad. Ezt nemcsak diplomàval lehet...
2015. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
javíts ki, ha tévedek, de tudtommal az utazás még ingyenes. A kollégiumot abból a pénzből fizettük ki, amit a nagymamám 19 éven át spórolt nekem. Fél év kolira volt elég. Kajára már nem jutott
2015. nov. 14. 10:53
 6/9 A kérdező kommentje:
az oktatás még ingyenes
2015. nov. 14. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, az utazásra 50% diákkedvezmény van, nem ingyenes. Kb. 50 éve.:-)

Magyarul, amennyit biztosítottak neked, azt kihasználtad (ha egyáltalán szemernyi igazság is van az egészben), de hogy magad is tegyél valamit, az nem jutott eszedbe. Van diákmunka, diákhitel, mosogató vagy akármilyen gagyi melót itthon is találsz, fölösleges külföldre menni nyomorogni (arról nem is beszélve, hogy az odautazásra honnan volt pénzed?). Terrorfenyegetettség meg eddig is volt, ezért nem küldenek senkit haza, nem ürítenek ki egész városrészeket.

2015. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jesszus nem irigyellek. Amúgy én a helyedben szóba nem állnék a szüleimmel.Más rokonaid nincsenek akikkel tartjátok a kapcsolatot? Esetleg nagyszülő? Na én nem mennék haza a helyedben de ha mondjuk mégis kénytelenek vagytok hazamenni és apád elkezd bántalmazni kenjétek el a száját de alaposan. Tudom hogy primitív de megérdemelné.Hagyni meg főként ne hagyd magad bántalmazni. Aki téged bántalmaz azt te is megütheted mondjuk nem tudom mennyire erős az apád én viszont 160 alatti csajként is jó agresszív vagyok önvédelem esetén.
2015. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit több empátiát a Kérdező felé srácok.

A szüleidet felejtsd el,nem szabad visszamenni egy bántalmazó környezetbe,mert az újabb traumák miatt, megint megborulhatsz.

Maradj külföldön, semmi értelme hazajönni, nem fog senki hazaküldeni,ez butaság.

Próbálj megnyugodni, fel a fejjel :)

2015. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!