Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a testvérek között 2-3 év...

Ha a testvérek között 2-3 év korkülönbség van, milyen a kapcsolatuk? Jobb a viszonyuk, mint amikor több év van közöttük? Minden korosztály válasza érdekelne.

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 16:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

@3: Érdekes módon vannak családok, ahol még a másod unoka tesók is támogatják egymást. Egyszerűen a mi családunknak ki kéne halnia a Földről és szebb lenne a világ. Apám 6 testvérével szép kis átlagot mutatnak. 3 mániákus depressziós lett, egyik öngyilkos lett, a másik 200 kilósra zabálta magát bánatában, a harmadik meg random embereket támad meg. Az én testvéreim közül az egyik depresszió elől a drogokhoz rohant és drogfüggő lett a másik meg bántja azokat, akiket szeret (szadista). Félek, hogy örököltem valamit a baromságaikból - úgyhogy kezeltetem magam.


Mindig is csodáltam azokat az osztálytársaimat, akiknek jó viszonyuk volt a testvéreivel és a szüleivel. Érdekes módon nekik már mind van babájuk én meg nem merek belevágni.

2016. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

nálunk 2 év a korkülönbség, és mi nagyon jóban vagyunk, bár voltak nehezebb éveink (gyerekkor, kamaszkor). de minket úgy neveltek, hogy fontosak legyünk egymásnak, és tényleg MINDENBEN segítünk egymásnak, azonnal ugrunk, ha a másiknak valami kell. Hetente minimum találkozunk, és beszélünk is párnaponta telefonon. Harmincasok vagyunk.

A szüleim és az ő testvéreik között 2-3 év van, és nekik nagyon rossz a viszonyuk. Tehát egyáltalán nem a korkülönbség miatt van.

2016. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindenen múlik.


Ki milyen személyiség, milyenek a szülők, milyen neveltetést kap, milyen életkorúak, kinek milyen a helyzete.


Öcsém 4 évvel fiatalabb, kis gyerekként mindig veszekedtünk, rivalizáltunk. Plusz vagy 18 éves koromig azt hallgattam hogy ő a "kedvenc", apám, nagyszüleim látványosan jobban szerették. Utána egyetemre kerültem, akkor kezdett ő is kamaszodni, és egyetemistaként végképp kívülálló lettem a családban. Már csak abból kifolyólag is hogy alig láttak, sokba kerültem, ha otthon is voltam akkor az volt a baj hogy miért nem alszok én is már 10-kor.


Igazából akkor változott meg a kapcsolatunk, mikor öcsém is volt 1 évet fősulis, rájött hogy tényleg nem akkora móka, mert baromi nehéz, abba is hagyta, és onnantól nem voltam én sem soha az egyetem miatt b..szogatva. Onnantól gyakorlatilag felnőttünk, és jó a kapcsolatunk. Telefonon is beszélünk sokat, meg néha vannak kifejezetten közös programjaink is.

2016. jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Köztem és húgom közt 5 év van,és igen, van,hogy összecsapunk hülyeségeken, de van,hogy tök jól el is vagyunk.Mikor hogy:D 15L.
2016. jan. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Szerintem sem az számít hogy mennyi korkülönbség hanem hogy a szülők milyenek. Nekünk a testvéreink között több mint 14 év a különbség és nagyon jól kijövünk. A gyermekeim között pedig 3. a nagyfiú nagyon jól kezel mindent.
2016. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nálunk kevesebb mint 2 év van köztem és bátyám között. Az unokatesóim is hasonló korúak, ezért 7-en voltunk 4 év korkülönbséggel. Gyerekként király volt! Mindig volt kivel játszani, lefoglaltuk egymást. Anyám arról is áradozik, hogy mennyivel gyorsabban fejlődtem, más gyerekekhez képest, mert mindig próbáltam leutánozni tesómat. Most 22 vagyok, tesómmal nagyon különbözőek vagyunk, de ugyanaz az értékrendünk, mert anyáék ezt jól belénknevelték. Most éppen közös nyaralást tervezünk, szóval elég jó a kapcsolatunk :)
2016. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2016. jan. 15. 16:05
 18/18 anonim ***** válasza:
2-3 év az jó . Mondjuk fiú 3évvel idősebb a lànynâl akkor làny baràtnőiből tud vàlogatni làny tud csajozàsi tanácsokat adni. Lànyt ha el kell kisérni/vinni szórakozni nincs azok a generàciós különbségek. F-f l-l testvéreknél is jól müködhet kamasz korban. L-l nàl első gyerekek szülése szempontjàból is jó. Làny idősebb fiú fiatalabb? Ennek is biztos van előnye kicsi korkülönbséggel talàn itt is növeli a fiú tàrskeresési esélyeit egy két tanács egy pàr évvel idősebb lànytól.
2016. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!