Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akarok elmenni az öcsém...

Nem akarok elmenni az öcsém középiskolai ballagására, sem az utána lévő ebédre. Ez mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
Szalagavatóját ha kihagyom nem gáz mert az nem akkora dolog. De anya már ma közölte,hogy akkor lassan foglalni kell az éttermet ahova mennénk majd a ballagás után. Igazából mi nem vagyunk összetartó család,sose volt testvéri viszony közöttünk mert nincs rá szükségünk.Mi ilyenek vagyunk. Habár érzékenyebb legbelül ezt tudom róla. Hogy magyaráznátok ki,hogy nem akartok elmenni ?
2016. jan. 24. 11:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%
Az is megérne egy kérdés-kiírást, ahogy itt pár okoska belemagyarázza, hogy utálják egymást. Hol van ez leírva?
2016. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
25%

"Igazából mi nem vagyunk összetartó család,sose volt testvéri viszony közöttünk mert nincs rá szükségünk."


Ez nálam felér azzal.

2016. jan. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
33%
Csak belemagyarázod. Leírva nincs.
2016. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem,nem ponzoztam le senkit,mindenkinek van véleménye és azt el kell fogadni. Viszont nemértem,ez miért lenne akkora gond,ha valakit nemérdekel ez az egész felhajtás. Évközben se nagyon beszélünk egymással,miért kellene azt mutatni egy ballagáson,hogy minden szuper ?


Nincs semmi ok,ami miatt utálnánk egymást. Ez szerintem genetika. Ő sem tartja fontosnak annyira a nagy családi összetartást. Ez látszik rajtunk,mert még egy csokoládét se veszünk egymásnak karácsonyra. Csak a szüleinknek veszünk valamit de azt is külön. Ilyenek vagyunk és kész. Lehet ez sokaknak elfogadhatatlan,de a gondolkodásunk nem mi választjuk elsősorban hanem öröklött. Énis dédszüleimtől örököltem ezt,feltételezem őis. Ők például akkoriban csak érdekből házasodtak össze,de ez irreleváns a kérdésemhez. Az,hogy ezt a genetikát örököltük,arról egyikünk sem tehet.


Igazából a kérdés még mindig adott. Arra választ nagyon nem kaptam.

2016. jan. 24. 18:28
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kaptál rá választ: ha ez a "semmilyen" kapcsolat úgyis "köztudomású" a családodban, akkor nincs értelme "magyarázkodni". Akkor nyíltan mondd meg, hogy nem mész és kész.


DE! Nem biztos, hogy érdemes teljesen felégetni a hidakat magatok mögött (persze ez nyilván mindkettőtökre vonatkozik), és különösebben hangsúlyozni azt, hogy a testvér számotokra nem jelent semmit. Nem tudom, pl. milyen korkülönbség van köztetek, de nem egy ismerősöm felnőttkorban kezdett "jóban lenni" a testvérével, mert gyerekkorukban / fiatal felnőttként 7-10 év korkülönbség teljesen elválasztotta őket, de 30-40-50 éves korban, amikor már mindketten hasonló élethelyzetben voltak (saját család, gyerekek) ez már nem számított.

2016. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
96%

De kaptál választ, itt van:

Szépen elébük állsz, és kijelented, hogy bár az öcséd, de te teszel rá. Ne beszélj mellé, vállald, hogy egy érzéketlen alak vagy.


Ennyi. Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy felvállalod a dolgot, és nem hazudsz összevissza.

2016. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
De ha semleges a viszony, miert ne mehetnel el? Ha a szuleiddel jo viszony van, nekik biztos fontos lenne.
2016. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz elmenni?
2016. febr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
24%

Én mondjuk azt nem vágom, hogy miért van itt ennyi agyilag korlátolt ember, akik belepofáznak abba, hogy menjen el a kérdező, mert kibír egy ebédet, miközen semmit sem tudnak a háttérben lévő dolgokról... Nem lehet mindenkinek idilli családi élete.

Az én bátyám sem jött el sem a szalagavatómra, sem a ballagásomra. Nincs köztünk tipikus testvéri kapcsolat, nem is mondta, hogy miért nem akarna eljönni, de érdekes, nem sértődtem meg, mert tudom, hogy milyen.

2016. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

De ha egyszer ennyire egyértelmű, hogy ti (a két testvér) ilyenek vagytok egymással még Karácsonykor is, akkor vajon miért akar Anyukátok pont most változtatni?


Amúgy mondd el neki ezeket, amiket itt leírtál nekünk.

Vagy mutasd meg ezeket.

2022. szept. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!