Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te segítenéd a (fél) testvéred...

Te segítenéd a (fél) testvéredet, ha megölné az édesanyátokat?

Figyelt kérdés
Igen, a most elhíresült 14 éves kis cukorfalat ihlette a kérdésemet. 96 késszúrás, hát rendesen elfáradhatott benne, volt ideje felfogni mit csinál, mégsem állt le. Majd másnap bement iskolába, mintha mi sem történt volna... el nem tudom képzelni, mit érezhetnek a féltesói. Mi is négyen vagyunk testvérek, elég rosszban vagyunk anyánkkal (alkoholista, méghozzá az agresszív típusú) mégsem emeltünk rá kezet sem, nemhogy kést. Nem segítenék egy jó szóval sem annak a családtagnak, aki ezt tenné vele.
2016. jan. 29. 16:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén? Attól függ miért...

Ha csak úgy,mert nincs ki a négy kereke vagy csak annyi a baja hogy csúnyán szóltak hozzá,akkor nem.

2016. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

2-es: De igen, 96 késszúrás, amiből 17 volt halálos.


Én nagyon jól ismerem őket személyesen is.

Egyszerűen felfoghatatlan dolog.

Természetes, hogy nem segítenék neki semmiben.

2016. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy nem hiszem el, hogy kb senkinek nem tűnik fel az, hogy mennyire súlyosan beteg elmére vall az, hogy valaki megöli brutálisan a saját anyját, és utána mint aki jól végezte dolgát szexel egyet, alszik, majd iskolába megy minden rezzenés nélkül.

Maga a gyilkosság ténye szörnyű, de ez még szörnyűbb. Hogy annyi hatása volt rá, mint egy legyet leütni kb?

2016. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: a fiú anyja csokit vitt neki a meghallgatásra... érted, jól végezte dolgát, jutalmazzuk csokival. Vajon eszebe jut, jogy ha ő is eltiltja a fiát a kislánykától, akkor most ő sem élne már..?
2016. jan. 29. 21:36
 15/22 anonim ***** válasza:
15%
Szörnyű az egész ahogy van, a lány súlyos pszichopata, sohasem szabadna kiengedni. Nálunk azt beszélik a faluban, hogy nevetve ment be a bíróságra is. Ráadásul előre kitervelte csinálták, és betörésnek akarták álcázni, mindent felforgattak a házban. Lassan már a gyerekektől is félni kell.
2016. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező (#14) ... de úgy látszik, a fiú anyja úgy viselkedett a gyerekével, hogy semmi oka tartani tőlük...
2016. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
#15 "...a lány súlyos pszichopata, sohasem szabadna kiengedni. Nálunk azt beszélik a faluban, hogy..." - azért hatalmas szerencse, hogy ez nem rád, meg nem is a falubeli pletykálkodókra van bízva...
2016. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy rám van, de szerintem az sem helyes, hogy arra akarják fogni, hogy korlátok közé volt szorítva.

14 éves, nyilván, hogy nem kapott mindenben szabad kezet. Az még akkor sem ok ilyenre.

Még a súlyos depresszió sem, ami körül lengte őket.

És nyilván majd megkapják a büntetésüket, de az a max 10 év nem lesz elegendő, sajnos, lehet hogy laikus vagyok, de egy ennyire torz személyiséget szerintem soha többé nem lehetne a társadalomba engedni, de sajnos itt nem működik az amerikai rendszer, hogy 200-300 éveket kapjanak.

És ehhez nem kell pszichológusnak lenni, hogy az ember rájöjjön, hogy beteges az, hogy valaki a saját anyját lekaszabolja, majd iskolába ül másnap, meg alszik egy jót a saját halott anyjával egy házban. Erre nagyon sok valaha élt kemény sorozatgyilkos sem volt képes, nagyon sok volt, akik a gyilkosság után zaklatott lelki állapotban voltak stb. szóval szerintem aki erre képes, az valami nagyon súlyos eltorzultsággal él, amit pár év börtön vagy javítóintézet nem fog helyrehozni.

2016. jan. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18, ugye nem olvastad a #10-esbe belinkelt mindhárom cikket? Na, mert itt 2 tipikus Rómeó és Júlia történetet látunk, az itt tárgyalt esetben egy másféle, egy halottat eredményező véggel, a két öngyilkos fiatal esetében meg egy teljesen klasszikus, 2 halottal járó végkifejlettel.

Amit lehet tudni, hogy mindkét esetben az volt a kiindulási ok - ahogy már az egy rendes Rómeó és Júlia történettől elvárható - hogy a szülők ellenezték és tiltották a gyerekek kapcsolatát. Azonosság még, hogy mindkét esetben a gyerekek egyházi iskolába jártak, tehát feltehetően vallás-erkölcsi okból tették ezt. (az itt tárgyalt lány esetében le is írja a második cikk, hogy nem a konkrét fiútól, hanem általában a fiúktól tiltotta őt a persze "csak jót akaró" anyja.

Ezeket már elég tisztán tudni.

2016. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

... csak érdekességképp, ha már az - egyébként általam rémesen utált - amcsi jogrendszert hoztad fel, ott ezeket a problémákat - már a fiatalkorúak egymással való párkapcsolatát, szexuális kapcsolatát - szó szerint előszeretettel hívják Romeo & Juliet Law-nak... pl:

[link]

2016. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!