Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudom h most ebben a...

Nem tudom h most ebben a helyzetben mit kene tennem?!

Figyelt kérdés

sziasztok.

Röviden meg próbálom össze foglalni a mostani családi helyzetem

Már jo ideje külföldön elek es a családom otthon szegényes körülmények között van.

De ennél kicsit bonyolultabb a helyzet

Édesanyám egész életébe nem dolgozott es otthon is a húgom végzi el a házi munkát mindent bele értve anyám egész nap csavarog meg a baratnoihez a gyerekeit le szarja.

Évek óta közel mar 7eve van neki egy élettársi viszonya egy alkoholista férfivel akit előbbre tart a gyerekeinél es a mai napig etetti elszállásolja az otthonukban.

Van egy öcsém is aki 21 eves sulit ott hagyta Majd később gyorstalpalón el végzett egy Kőműves szakmát de eddig két szerződéses munkáját is ott hagyta egy vagy két hét utan.

En mar fel ajánlottam az öcsémnek h jöjjön ki tavaly decemberbe es jobb élete lehet

De mindeközben en próbálom őket támogatni rengetegszer küldtem mar penzt csomagot de amikor csak fel hívom őket érdeklődés szempontjából akkor mindig ugy beszélnek h to szavakba valaszolnak es nem egyszer hallottam amikor anyámnak vittek a mobilt h beszéljen velem akkor azt mondta h nem akarok en beszelni

Az öcsém pedig meg van rám haragudva amiért meg mertem neki mondani h felnőtt ferfi létére büdös Neki a munka de a penzt meg el várna

Lassan ott tartok h inkább meg szüntettem velük a kapcsolatot es nyugodtan elem az életem a párommal aki mindig mellettem all es támogat engem.


2015. máj. 17. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Én most rögtön beszüntetném a támogatásukat, sőt, el se kezdtem volna.

Nálunk is van hasonló helyzet, hogy otthon sr, mi meg itt kinn élünk külföldön. Mi felettünk még csak lóg, mint Demoklész kardja a támogatás szükségessége, de megmondtam páromnak, hogy nem vagyok hajlandó támogatni, ha nem változik a helyzet. Nálunk a párom anyukáját lehet, hogy támogatni kéne ---akár bármikor beüthet a krakk---de megmondtam neki, hogy amíg dohányzik, nem fogom támogatni, mert ha csak annyi támogatás kéne neki, hogy a cigijét kifussa, bocsásson meg, de nem fogom a gyerekeim szájából kivenni az ételt, csak hogy ő dohányozhasson. Ha leszokik és úgy is kell támogatás...hát akkor sajnos meg kell tennem, hogy támogatom...habár nem szívesen, mert eltolta az életét és most én meg a gyerekeim fizessünk meg érte? Lepontozhat mindenki, hogy milyen önző vagyok, de ugyanígy állok a saját anyámhoz is. Per pill őt most is lehetne támogatni, de nem én toltam el az életemet-amúgy se érzek iránta túl sok mindent a közönyön kívűl, mivel elváltak a szüleim és 2 éves korom óta le se a fejemet...

De a te esetedben is azt mondom, hogy nem érdemlik meg.

Kábé a nővérem ilyen, mint a te anyukád, én is ajánlottam már több családtagomnak, jöjjenek ki, segítek...hát visszaéltek vele..még jobb, hogy öcséd nem ment ki, hidd el. Már megtanultam, hogy ha te még ajánlod is a segítséget, akkor aztán pláne te vagy a legnagyobb ....

Kapcsolatot ne szakíts meg, írj nekik néha, ha meg kíváncsi rád anyukád, hívjon fel...egyszer-egyszer te is felhívhatod.

2015. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatodban tökéletesen leírtad, hogy mit kéne tenni.

Komolyan.

Csináld ezt. Ha keresnek ők, akkor beszélj velük, ha normálisak. De ne küldj nekik semmit!!


És most már ne gondolj arra, hogy "elszállásolja az otthonukban". Teremtsetek saját otthont a pároddal. Akár albiba, akár akárhogy, egy kis lyuk, ahova szívesen mész haza. Az az otthonod. :)

2015. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat :)

Igen sajnos az az igazság h ha az ember a segget a földhoz veri akkor se fognak ezek az emberek meg változni

Parom is mindig azt mondja h ha pl. Drogos lenne a tesoja akkor se áldozna fel a maga életet miatta holott mar saját családja van

En mar nagyon sokszor próbáltam feléjük nyitni de sajnos nem lehet változtatni rajta mert ok mar ehezz szoktak hozza es ha penzt nem küldök akkor ne is hívjam őket mert társalogni nem akarnak nem érdeklődnek h mi van velem.

Ez mar nagyon régóta igy van es igy is marad

2015. máj. 17. 17:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyd őket a francba. Könnyebb lesz az életed.
2015. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából milyen összegekről és csomagokról beszélünk?


És az mennyit jelent neked?


Csak hogy tudjuk az arányokat, tudjunk viszonyítani, hogy el tudjuk képzelni.

2015. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso kommrntelo.

Szerintem egy olyan helyzetben ahol az van h allandoan csak segitesz bizonyos embereknek akiket mar finoman szolva se erzel a csaladodnak ott lenyegtelen hogy mekkora az osszeg amivel tamogatod oket ha egy jo szo sincs cserebe.

De szerintem ez maradjon az en maganugyem,hogy nekem meddig er a takarom es mennyivel tamogattam oket.

Annyit azert el arulok h nem 500 illetve 1000 Ft.os nagysag rendekrol beszelgetunk.

Tovabbi kellemes napot mindenkinek.

2015. máj. 30. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nem a magánügyeidban akartam vájkálni, csak a helyzetbe való belegondoláshoz kellene a konktét dolgok ismerete.

Mert van, aki a jövedelme 10 %-át mindig odaadja az egyházának, van,aki kivétel nélkül mindig valamnennyi pénzt nyom az utcánélők kezébe, stb.

És vannak, aki direkt föltöltik a hűtőjüket, amikor bizonyos családtagjaikról gondolják,hogy jönnek, mert tudják,hogy majd kipakolják, hazaviszik.

De vannak olyanok is, akik direkt inkább szemétbe dobják a hűtőjük tartalmát, nehogy a látogató családtagok találjanak benne valamit.

Ezek a dolgok hozzátartoznak a CSALÁD nevű társasjátékhoz. Akár sajnos, akár hálistennek, kinek mi.

Meg vannak családok, ahol nem beszélnek, csak nézik egymást az emberek, és elvárják,hogy kitalálják a gondolataikat. És nem értik,hogy az nem megy, és hogy miért. Éz van. Mindenkinek az a legjobb családja, ami jutott neki. Érdekes figyelni, miután már kezdi az ember érteni, hogy mi hogy működik. Hogy ki mit csinál, és hogyan.

Hiába szünteted meg a kapcsolatot velük, akkor is veled fognak élni, benned is, az emlékeidben is, a sérelmeidben is.

Vehetsz magadnak pénzért -amit nem nekik küldesz el ezután- egy pótcsaládot, akik a pénzedért majd úgy fognak veled viselkedni, ahogy a valódi családodtól elvárnád. Kipróbálhatod, ha gondolod.


Én hasonló helyzetben küldenék nekik pénzt is, csomagot is, telefonálnék is. Pl. ha meglátnék egy ruhát, táskát, akármit, amiről eszembe jutna, hogy valamelyik családtag örülne neki, szívesen fogadná, vagy szüksége lehet rá, akkor megvenném -ha lenne elég pénzem rá- és elküldeném. Amikor tudnám,hogy nekik általában szükségük lehet pénzre -ha ismered a szokásaikat, az életüket- ,küldenék, amennyi nekem nem sok, ha tudom,hogy nem tudnak bánni a pénzzel, akkor adagolva.

Telefonálnék is rendszeresen, nem baj, ha nem akar az anyám beszélni, majd beszélek én, hallgasson csak.

Van, hogy mi állunk a család egésze mellett, és mi támogatunk. Az élet, a család nem arról szól,hogy szerintünk ki érdemel és mit, hogyan, mikor.

Nem arról,hogy ítélkezzünk fölöttük, és egyben végre is hajtsuk az ítéletet.

Szerintem már az is jó, ha valakinek van annyija, hogy másoknak adhasson. Aztán jön a kérdés, hogy kinek adja. Az értetlen-hálátlan családnak ,vagy a -látszólag- hálás idegennek.

Ami adót fizetsz, azt is másoknak adod, és még abba sincs beleszólásod, hogy kinek adnak és mennyit belőle.

Mindegy. Csak ezért kérdeztem,hogy bele tudjam gondolni magam a helyzetedbe.

2015. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hmmm hat ahogy ezt eddig is tudtam millió ember van es mindenki egy kicsit másképp gondolkodik.

Ha neked ez a normális akkor csak adjál nyugodtan.

De en ugy gondolom h mindenkinek van két Keze es két lába h fel keljen es meg emelje a feneket h el menjen dolgozni.

Ahogy olvashattad edesanyam egész életébe nem dolgozott az öcsém szinten munka kerülő mar nem egyszer fel lett ajánlva h jöjjön ki segítek munkát keresni.

Te meg a tomerdeket se tudod annak h en mar mit el szenvedtem velük.

Igen lehet h ahogy mondtad ha bármit teszek is a családom marad de millió ember van akik szinten azt mondjak h nehogy már az ember dolgozzon 6napokat es a másik emberek mindegy h család e vagy nem csak otthon üljenek vagy épp feküdjenek es varjak szép hatra dőlve a lóvét amiért mas meg szenved

Nekem van egy saját életem amit próbálok helyesen iranyitani hamarosan mar nekem lesz egy saját családom ha a fiam meg születik es nekem o lesz a legfontosabb h meg adjak neki mindent amit en annak idején nem kaptam meg.

Szíved joga ugy dönteni ill. Gondolkodni a pénzedrol h kinek h segítesz de en akkor is ezt fogom gondolni h en se robotbol vagyok az öcsém is felnőtt ferfi szépen ne legyen büdös a munka álljon fel es menjen el dolgozni.

Vagy szerinted ha en nem dolgoznék akkor engem ki tartana el?

Mert azt azért lássuk be h olyan ember mint amilyen te is vagy abból igen kevés van!!

Ez az élet rendje h ha dolgozol akkor kapsz érte fizetést amiből meg tudsz élni tudod vinni valamire!!

Ugy h ez alól meg az öcsém se kivétel sőt en se keresek milliókat itt kinn a kiadasaim utan marad pénzem azt pedig az en csaladomra szánom ahol a férjem se lusta meg emelni a feneket es el menni DOLGOZNI!!

De koszonom szépen h szántal rám időt a válasz adasoddal csak sajnos eleg el teroen gondolkodunk!!

2015. máj. 31. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!