Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti elmondanátok a helyemben...

Ti elmondanátok a helyemben egy ilyen dolgot? Ilyenkor kötelességem "megvédeni" a testvéremet vagy semmi közöm hozzá szerintetek?

Figyelt kérdés

Az öcsémnek még sose volt olyan barátnője, akit kedveltem kivéve a mostanit. Nagyon kedves, aranyos lány, van humorérzéke, segítőkész, intelligens, imádnivaló lány.Az egész család kedveli, anyukám az első perctől fogva családtagnak tekinti, ami tőle igazán nagy dolog.

Pár hete találkoztam egy volt osztálytársnőmmel, akinek a húga régről ismeri a tesóm barátnőjét.Olyanokat mesélt nekem róla, amit egyszerűen nem tudtam elhinni, de belém bújtatta a kisörödöt. Nem rég megemlítettem a lánynak, hogy találkoztam ezzel a személlyel, akivel régóta ismerik egymást.Láttam rajta az ijedtséget, egyből azt érdezte mondott e róla valamit? Azt mondtam, hogy semmi különöset.

Másnap elhívott kávézni és elmondta, hogy régen gusztustalan dolgokat tett meg pénzért.Félt, hogy mástól tudom meg ezért elmondta, hogy 18-19 évesen az alkesz apja kirakta otthonról, munkát nem talált, de mindenképp be akarta fejezni az egyetemet, ezért egy ismerősével havonta egyszer kiment Svájcba, egy stúdióban dolgozott. Sírt és könyörgött, hogy ne mondjam el az öcsémnek.Hihetetlen. Olyan bájos, kedves lány..sokszor, ha látja, hogy kikemerült vagyok, sok dolgom van saját magától elviszi a két kislányunkat délután magához,hogy mi pihenhessünk, bármikor vigyázz rájuk.Senki se nézné ki belőle, hogy majdnem 3 évig ebből élt.

Nem hiszem el, hogy nem tudott volna máshogy pénzhez jutni, nem lett volna más megoldás..gondolom ez volt az egyszerű út.Nagyott csalódtam benne, de vajon el lehet e valakit ítélni egyetlen nagy hibája miatta, amit évekkel ezelőtt követett el, ha mellette van ezernyi jó tulajdonsága? Szereti a testvéremet és nem a pénzért, hisz a lány jobban keres nála, biztos, hogy nem is csalja meg.Az öcsém is szereti, el akarja jegyezni, de ha elmondom neki nem hiszem, hogy túl tud ezen lépni.

Egyedül a férjemnek mondtam el, szerinte ne szóljak erről senki másnak, mert a múlt elmúlt és csak a jelen számít.Nem tudom mi lenne a helyes döntés ebben a helyzetben.


2016. febr. 19. 14:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nem a te dolgod, te ne mondj semmit.

Viszont neki el kéne mondania az öcsédnek...

2016. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Látszik, hogy te még nem voltál igazán szarban. Ne szòlj senkinek. Nem a te dolgot.
2016. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy gondolom, hogy a személyisége és a jelenlegi viselkedése alapján nem kellene ezzel a múltbéli dologgal foglalkoznod. Az is sokat elárul a jelleméről, hogy ő keresett fel téged ezzel az egésszel és bevallotta. Azt is meg lehet érteni, hogy nem büszke a múltjára és emiatt titkolja a párja elől. Ha egyszer kiderül, az kizárólag a tesód dolga lesz, mit kezd ezzel. Szerintem ne szólj bele, mindenki megérdemli a második esélyt.

Egyébként érdemes valóban beleképzelni magadat a másik helyébe. Szerinted mennyire talpraesett és önálló egy 18 éves lány, aki az alkesz apjával szenvedte végig a gyerekkorát? Mennyire kétségbeesett, amikor egyik pillanatról a másikra kidobja őt otthonról, ilyen fiatalon? Nem dicsérendő dolog, hogy ezt az utat választotta, de érdemes azt értékelni, hogy ki tudott ebből lépni, és egy tiszteletreméltó lány lett belőle. Ez sokkal fontosabb, mint az, hogy hibázott a múltban.

2016. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha én a te helyedben lennénk...

... akkor nem ítélném el a lányt! Az egyetemen annyi olyan lány van aki ott "kiéli" magát és hidd el ők is csinálnak extrém dolgokat és nem is pénzért, csak kíváncsiság, fiatalság, carpe diem... túl sok barátomat kéne ahhoz elítélnem, és mára már családanyák, sikeres üzletemberek, vállalkozás vezetők, és néha kuncogva vagy épp borzongva emlékeznek ezekre a dolgokra vissza.

Az is a lány mellett szól, hogy ő vallotta be neked, tehát egyenes volt, nyilván nem büszke magára, de hát ki lenne.


Viszont szerintem egy hazugságokra épülő kapcsolatnak értelme nincs. Előbb-utóbb kibukik a múlt, ahogy te is tudomást szereztél róla. Nincs arra garancia, hogy a tesód sem fut bele egy olyan emberbe aki régről ismeri a barátnőjét. És azért X év után, pláne egy házasságba már nagyon fájdalmas lesz ezzel szembesülni.

Ezért én ragaszkodnék ahhoz, hogyha a lányt megkéri az öcséd, akkor a lány legyen vele őszinte. Én támogatnám a lányt, de ezt meg kell értenie. Nem lehet hazugságra alapozni egy kapcsolatot és nem állhat minidig lesben, hogy minden régi ismerőst leállítson ha járna a szája. Ha komolyra fordul a kapcsolat akkor el kell mondania az igazat. Mert az öcsédnek joga van tudni. És úgy dönteni arról, hogy tudja-e ezzel együtt szeretni.

2016. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Férjednek van igaza, ne szólj semmit. Ha szólsz, úgyis rád fog haragudni öcséd.
2016. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
32%

Imádom az ilyen sz.rkavaró nővéreket. Titeket ez éltet? Majd elmondja az öcsédnek, ha úgy érzi. Arra még nem gondoltál, hogy ő is szégyelli, és új életet akar kezdeni? Biztos könnyű volt 18-19 évesen érettségivel alkoholista apa mellől az utcára kerülni.

Ha árulkodsz, akkor te még az apjánál is rosszabb leszel. Utálom, hogy a drága nővérek azt hiszik, hogy joguk van az öcsi életébe beleszólni, és elszúrni a kapcsolatát.


Hadd alakítsák már ők ahogy akarják. Miért kell a sz.rt kavarni?

2016. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj ,hogy a te rèszedről nincs jó megoldás.Ha nem momdod el azèrt leszel roszz,ha el mondod akkor meg azèrt.Szerintem joga van tudni erről az őcsèdnek,de a lánynak kène elmondania.Neked valahogy segiteni kène az öcsèdnek fel dolgozni ezt.Ès kèrdès,hogy fog ehez állni a családod is.
2016. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%
*rossz
2016. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek a férjeddel. Látszik, hogy megváltozott a lány, nem olyan életet él, mint régen. Ez a múlt, lezárta azt az időszakot.

Kár lenne ezért összeveszíteni őket. Ha egyébként jól megvannak.

Szomorú lenne, ha valaki egy régi rossz döntés, hiba miatt más sose élhetne normális életet.

2016. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%

"Egyedül a férjemnek mondtam el, szerinte ne szóljak erről senki másnak, mert a múlt elmúlt és csak a jelen számít."


Ezt a testvérednek kell eldöntenie, nem nektek. Nem ti éltek vele, nem nektek lesznek vele közös gyerekeitek, és nem ti fogtok vele több tízévet lehúzni.


Értem én, hogy majdnem éhen halt, na de HÁROM ÉVIG ezt tolni...?


Lehet, hogy a testvéred elfogadó lesz, lehet, hogy nem. De ezt NEKI kell eldöntenie, mert az ő élete függ attól, kivel köti azt össze.


Én rendesen elszállnék, ha a testvérem egy ilyen súlyú dolgot elhallgatna, és az életben nem állnék többet vele szóba.

2016. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!