Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg kötelességem kölcsönad...

Tényleg kötelességem kölcsönadni a tabletemet a húgomnak?

Figyelt kérdés

Én 16/L Ő 12/L


Most karácsonykor vettem egy tabletet a spórolt pénzemen.

Amióta megvan folyton elkéri hogy játszhasson rajta, ez még nem is akkora baj, de ha nem adom neki oda rögtön akkor megy a szüleimhez sírni, akik meg utána jönnek hozzám lecseszni engem, hogy milyen irigy vagyok. A másik gond, hogy sokszor letölt rá cuccokat az engedélyem nélkül, amiket ha letörlök, én vagyok a rossz. Folyton belenéz a levelezéseimbe, és belerondít azokba a játékokba, amiket én játszok. Ami végleg kiborított, hogy néhány napja láttam a húgomat, amikor elkezdte püfölni a tabletemet mert elvesztett egy játékot vagy nem tudom. Először csak simán rászóltam, de sz.rt sem ért, amikor sokadszorra ütötte akkor kikaptam a kezéből és ráüvöltöttem erre elkezdett bőgni a szüleimnek, aki meg persze elkezdtek velem üvölteni, hogy miét kell felemelni a hangon, miért nem lehet normálisan szólni, a húgom még csak gyerek legyek már okosabb, mert én vagyok az idősebb. Persze mondtam, hogy először "normálisan szóltam" de elengedték a fülük mellett.



2016. jan. 20. 23:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Kepernyozar es mond el a szuleidnek, hogy majd ha leultek beszelgetni a gyeker hugoddal a rongalasrol, a magan dolgokrol akkor kolcson adod neki.


Milyen jol sporolsz 16 evesen...

2016. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

A tablet, és általában az elektronikus cuccok személyes használati tárgyak. Nem kell odaadnod. Értesd meg a szüleiddel és a húgoddal, hogy a személyes levelezéseidet, stb intézed rajta, senkinek semmi köze hozzájuk, nem beszélve arról, hogy a húgod egy 12 éves gyerek, akinek fogalma sincs, milyen veszélyeket rejt az internet, emiatt mindenféle vírustámadásnak potenciálisan ki van téve az eszközöd a kezében.


Igen, alapvetően mindig előveszik a de irigy vagy kisfiam kártyát a szülők, de meg kell érteniük, hogy ez nem egy alma, vagy egy ceruza, vagy egy bicikli.

2016. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Adna oda akinek 2 anyja van. Ha normalisan jatszana rajta es te epp nem akarod hasznalni akkor oke. De igy? GyĂźjtĂśgessen Ăś is egy tabra ha annyira jatszani akar, vagy vetessen anyucival. Igy nem lesz hosszu eletĂź a tableted. Tegyel ra kepernyĂśzar jelszot.
2016. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%

Sajnálod a húgodtól?:D

Ha épp használnám és akkor kérné el, nem adnám oda.

Ha nem használom, akkor miért ne. :D

A levelezésnél azért van a jelszó, hogy más ne kukkolja.

Le kell tiltani a letöltéseket vagy telepítéseket.

A püfölésree nincs mentség.

2016. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
#1, tabletet manapság már lehet venni 20 ezerért is, annyit meg azért nem nehéz összespórolni még 16 évesen sem.
2016. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

vegyenek a szüleid neki, használtan 5-10 ezerért vannak már olyanok amik alkalmasok játékra.

persze nem amoLED kijelző stb, de egy 12 évesnek tökéletes.

mellesleg egy tablet a személyes intim szférámat jelenti, soha senkinek nem adnám kölcsön.

2016. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
96%
Én a laptopom se adom oda másnak, nem kell neked se odaadni. Főleg nem, hogy püföli.
2016. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
#7 Barlog? :D
2016. jan. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy irigy. A hugod nem a te eletkorod, neki nem lenne szabad mindazokat a dolgokat csinalni, amit te az eletkorodnal fogva csinalhatsz.

Jelszo a tabletre, es ha a szuleid azt mondjak, hogy irigy vagy, akkor egeszen nyugodtan mondd el nekik, hogy ez nem irigyseg, hanem te megvetted a sporolt penzedbol a tabletet, akkor az kizarolag a tied, a te maganlevelezesed, a te maganugyeid, es eppen azert nem oldod fel a jelszot, mert te vagy az idosebb es meg akarod vedeni a tudatlan KIShugodat az internet veszelyeitol, mert egy KISgyereknek veszelyes az internet.


(eleg szomoru, hogy a szulok ra akarjak kenyszeriteni az idosebb testverre, hogy mindenet ossza meg az egyebkent arra eretlen testverevel. Aztan meglepodnek rajta, hogy egesz eletukben utaljak egymast. Vajon azt is akarnak, hogy a nagyobb megossza a kishugaval a baratjat, netan az ovszert????)

2016. jan. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagy köteles odaadni és jogos a felháborodásod. Nem vigyáz rá, belekotnyeleskedik a személyes dolgaidba. Jelszavazd le és mondd meg a szüleidnek, ha hisztizik, hogy akkor adod oda, ha megtanulja, hogy a levelezésed a magánügyed és a készülékre is vigyáznia kell. Te vetted, a tied, személyes tárgy, értékes is. Ha annyira sajnálják a húgodat, akkor meg vegyenek neki egyet. Azt majd ütögetheti.
2016. jan. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!