Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti elmondanátok a helyemben...

Ti elmondanátok a helyemben egy ilyen dolgot? Ilyenkor kötelességem "megvédeni" a testvéremet vagy semmi közöm hozzá szerintetek?

Figyelt kérdés

Az öcsémnek még sose volt olyan barátnője, akit kedveltem kivéve a mostanit. Nagyon kedves, aranyos lány, van humorérzéke, segítőkész, intelligens, imádnivaló lány.Az egész család kedveli, anyukám az első perctől fogva családtagnak tekinti, ami tőle igazán nagy dolog.

Pár hete találkoztam egy volt osztálytársnőmmel, akinek a húga régről ismeri a tesóm barátnőjét.Olyanokat mesélt nekem róla, amit egyszerűen nem tudtam elhinni, de belém bújtatta a kisörödöt. Nem rég megemlítettem a lánynak, hogy találkoztam ezzel a személlyel, akivel régóta ismerik egymást.Láttam rajta az ijedtséget, egyből azt érdezte mondott e róla valamit? Azt mondtam, hogy semmi különöset.

Másnap elhívott kávézni és elmondta, hogy régen gusztustalan dolgokat tett meg pénzért.Félt, hogy mástól tudom meg ezért elmondta, hogy 18-19 évesen az alkesz apja kirakta otthonról, munkát nem talált, de mindenképp be akarta fejezni az egyetemet, ezért egy ismerősével havonta egyszer kiment Svájcba, egy stúdióban dolgozott. Sírt és könyörgött, hogy ne mondjam el az öcsémnek.Hihetetlen. Olyan bájos, kedves lány..sokszor, ha látja, hogy kikemerült vagyok, sok dolgom van saját magától elviszi a két kislányunkat délután magához,hogy mi pihenhessünk, bármikor vigyázz rájuk.Senki se nézné ki belőle, hogy majdnem 3 évig ebből élt.

Nem hiszem el, hogy nem tudott volna máshogy pénzhez jutni, nem lett volna más megoldás..gondolom ez volt az egyszerű út.Nagyott csalódtam benne, de vajon el lehet e valakit ítélni egyetlen nagy hibája miatta, amit évekkel ezelőtt követett el, ha mellette van ezernyi jó tulajdonsága? Szereti a testvéremet és nem a pénzért, hisz a lány jobban keres nála, biztos, hogy nem is csalja meg.Az öcsém is szereti, el akarja jegyezni, de ha elmondom neki nem hiszem, hogy túl tud ezen lépni.

Egyedül a férjemnek mondtam el, szerinte ne szóljak erről senki másnak, mert a múlt elmúlt és csak a jelen számít.Nem tudom mi lenne a helyes döntés ebben a helyzetben.


2016. febr. 19. 14:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
Ritka nagy szarkeverés lenne a részedről, ha elmondanád.
2016. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem azokat, akik azt írják, hogy "keverés" elmondani.


1, Máshonnan nem fogja megtudni? Ahonnan a kérdező megtudta?

2, A csaj a kérdezőnek elmondja, a párjának MIÉRT NEM? A fél világ tudja, de a saját barátja nem? Micsoda őszinte kapcsolat!

3, Az idegen csaj a fontosabb, vagy az öccse élete?

4, Az a fontos, hogy semmi áron ne figyelmeztessük a hozzátartozóinkat, hogy mi jó távol maradjunk a problémáktól, és nekünk jó legyen? Vagy mi?


Vagy mi?


Most ezt mindattól függetlenül mondom, hogy mit csinált a csaj, és én mit gondolok erről. Valaki, aki sz*rkeverésnek gondolja, válaszoljon már a kérdéseimre, érdekelnének a válaszok!

2016. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
37%
Nem itèlkezem senki felett.De itt egy kis törtènet.Nèmetországból jőttem haza decemberben.Felvettünk egy csajt.Prosti volt,jőtt haza ő is.Beszèlgettem vele 2 hete volt kint.5000 ezer eurot keresett!Hány pasival volt ezalatt? Ti nem szeretnètek tudni,ha a párotok ezt csinálta volna 3 èvig?
2016. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Nem neked kellene elmondani az öcsédnek, hanem a lánynak. Ha hosszú távon terveznek, akkor egy ilyen fontos tényt nem szabad eltitkolni. Előbb-utóbb kiderül, akkor pedig még rosszabb. Arról nem is beszélve, hogyha valaki prostituáltként kereste a kenyerét, nagyobb esélye van a különböző nemi betegségek "beszerzésére", továbbadására.Most lehetnek, hogy nincsenek tünetei, de ki tudja hogy nem kapott-e el valamit, ami lappang benne? Persze ha értelmes, már rég megvizsgáltatta magát, de azért van egy-két nemi betegség, ami nem gyógyítható könnyen (pl a tünetmentes papilloma-fertőzés).

De minderről nem neked kellene az öcséddel beszélni, hanem rá kell venni a lányt, hogy akkor jár hosszú távon jól, ha bevallja az öcsédnek a múltját.

2016. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%

én biztosan nem mondanám el senkinek. de a lánynak mondanám, hogy mindenképpen mondja el a párjának(tesómnak).

mint a példa mutatja, semmi sem marad örökre titokban.. inkább ő mondja el, minthogy mástól tudja meg majd... mármint én biztosan nem szakítanék ilyesmi miatt, hiszen az a múlt.. de amiatt valószínűleg elhagynám, hogyha évekig titkolózott előttem.. szóval szerintem vedd rá, hogy mondja el a tesódnak.

de te ne szólj senkinek.

2016. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
52%

"1, Máshonnan nem fogja megtudni? Ahonnan a kérdező megtudta?"

Az legyen a saját dolga ha egyáltalán kiderül.


"2, A csaj a kérdezőnek elmondja, a párjának MIÉRT NEM? A fél világ tudja, de a saját barátja nem? Micsoda őszinte kapcsolat!"

A kérdezőnek is csak azért mondta el, mert elkezdte volna keverni a szart.


"3, Az idegen csaj a fontosabb, vagy az öccse élete?"

Az öccse és a csaj boldogok együtt, akkor a boldogság a fontosabb vagy a múlt miatt tönkretenni a jövőt?


"4, Az a fontos, hogy semmi áron ne figyelmeztessük a hozzátartozóinkat, hogy mi jó távol maradjunk a problémáktól, és nekünk jó legyen? Vagy mi?"

Ez nem figyelmeztetés, ez szarkavarás. Nem mindegy hogy a problémát csökkenteni próbálod, vagy ráteszel még két lapáttal.

2016. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%

"amiatt valószínűleg elhagynám, hogyha évekig titkolózott előttem"


Engem tulajdonképpen pont ezek a kijelentések ejtenek dilemmába. Mert ilyen eseteknél ha az elején elmondja, akkor valószínűleg dobják, ha nem mondja el akkor meg azért dobják.


Ráadásul volt már itt több ilyen "még régen" jellegű kérdés, és a többség arra jut, hogy hiába 1-10-50 év boldogság...mindent képes kidobni egy olyan dolog miatt ami még jóval előtte a múltban történt.


Ráadásul ezekből a ki mit csinált fiatalon dolgokból felesleges ügyet csinálni, elég csak megnézni az átlag fősulis, egyetemista csajok, pasik hány emberrel fekszenek össze, és miket művelnek, ha minden ilyen embert dobna a párja akkor pár éven belül kihalna az emberiség.

2016. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%
Jó nagy hülyesègeket irsz kommenthuszár.Egy egyetemista csajt ne hasonlits már egy prostihoz.Nem kell nèzni nagyon a multat ,van aki eltudja fogadni,ha prosti volt a neje règen.De azt hagy dőntse már el ő.Ès szerintem irtózatosan kellemetlen lenne nekem ha akkor derülne ez ki ha már a felesègem,ès van 1-2 gyermek is.
2016. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
23%

Undorító ez a pletykálkodás a volt osztálytárs részéről is.

Nem a te dolgod, de ezt már mondták!

Ez a nő nagyon durva dolgokon ment keresztül, senkinek nincs joga elítélni, amíg nem élte át azt, amit ő.

2016. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
57%

Ó, látom, 0℅-ban hasznos a válasz.

Igen, UNDORÍTÓ a pletyka, és a más múltjában való kotorászás is.

2016. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!