Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan óvjam meg a húgom...

Hogyan óvjam meg a húgom attól hogy egy ilyen társaságba keveredjen?

Figyelt kérdés
Én fiú létemre mindig is nagyon nyugodt voltam soha nem voltam részeg, rendesen tanultam stb. Erre a húgom akivel mindig is nagyon jó viszonyt ápoltam attól Félek hogy nagyon rossz társaságnak lett tagja, 14 ves és minden pénteken úgy jár bulizni hogy teljesen lerészegedik és mr 2-3 sráccal lefeküdt. Alpvetően nagyon okos lány de mostanában nem lehet vele bírni, szüleink tavaly váltak el és anyukámmal él(ünk, én hétköznap nem vagyok otthon mert akkor egytemen vagyok) és édesanyám nem bír vele, szegény rengeteget sír hogy hiába szidja, hiába tiltja meg neki a húgom akkor is elmegy. Nagyon fltem hogy emiatt a kicsapongó élet miatt nem tud majd egyetemre menni, vagy neadjisten becsúszik neki egy baba. Érzem hogy rám hallgat, de otthon amikor tudok vele beszlni az csak pár óra, mert szombaton másnapos vasárnap ebéd után meg mennem kell a vonathoz. Hogy tudnám megóvni?
2016. márc. 12. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nincs valami közös ismerősötök a lakhelyeden,akivel mindketten jóban vagytok? Beszélhetnél vele,hogy kicsit figyeljen oda rá,vagy próbáljon meg vele beszélgetni egy-egy ilyen alkalom esetén,lehet össze is tudná hozni egy "érettebb" társasággal.
2016. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az én egykori legjobb barátom húga osztálytársa és ő is nagyon okos és szemmel láthatólag érettebb lány is viszont a húgom nincs vele jóban és mindig azt mondja arra a lányra hogy egy lúzer. Sajnos az a lány az egyetlen közös ismerősünk
2016. márc. 12. 10:01
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Miután egészségtelen családi viszonyokból, illetve széthullott családból kerültök ki, az, hogy ki hogyan reagál, illetve milyen társaságba keveredve próbál valaki lenni, valahova tartozni, nyilván változó.

Amellett az embernek vannak korszakai az újszülött kortól...: szülő mint isten és világközepe, jé, mekkora a világ, fedezzük fel, de ha megijedünk, siessünk vissza a szüleinkhez,..... nekem te ne tiltsál, azt csinálok amit akarok....de nehéz szülőnek lenni és a gyereket jó úton tartani, ha tudtam volna, nem úgy viselkedtem volna ekkor vagy akkor...

Ha pedig ő épp lázadással reagál minden tiltás ellen, akkor olaj a tűzre az ilyesmi, és dac lesz a válasz.


Fel kéne venni egész egyszerűen, mikor rommá itta magát, és odaadni neki: erre haladsz + esetleg keresni olyan példákat, akik ezen az úton eléggé legurultak a lejtő aljára, hogy lássa, merre tart. De más helyett akarni felesleges erőlködés, amiben kikészülsz, de jobb nem lesz.

(nyilván, ha azoknak, akik jogsit kapnak, kötelezően meg kéne nézni, hogy melyik szabály megszegése milyen balesetet és természetesen sebeket, halálnemeket okoz, sokkal megfontoltabban kezelnék a dolgot, mert tudnák mi mindent hordoz magában a gondatlanság - a húgod sem látja, mi lehet a vége, pedig elég lenne, ha "viccből" szólna a srácoknak: "eljönnétek dokihoz apasági tesztre? valamelyikőtök apuka és férj lesz!" és/vagy "most mi legyen?" - és akkor látná a csodát, mennyire is állnak mellette akiket ennek vagy annak hisz)


Tehát tiltással semmiképp, inkább végig kell vele beszélni, hogy csinálhat amit akar, de, ha ilyen baj vagy olyan baj történik, akkor azonnal szóljon, stb., és a valós okokat, példákat. Azaz éreztetni, hogy úgy álltok mellette, hogy a döntéseit nem befolyásoljátok. Ami kevés társaságról mondható el, mert ugye ott vannak mindenütt az elvárt viselkedések.

Legyetek vele, amikor erre mód van, és legyetek felkészültek rosszabb esetekre, mást nem nagyon tudtok.

2016. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2%
Meg kell ijeszteni,hogy nevelõintézetbe külditek.
2016. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2%
apjához költöztetni?
2016. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

"14 ves és minden pénteken úgy jár bulizni hogy teljesen lerészegedik "


Anyukátok eközben mit csinál? Ez már kimeríti a kiskorú veszélyeztetését.


Húgod 14 évesen alkoholista.


[link]

2016. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

#3: "Tehát tiltással semmiképp, inkább végig kell vele beszélni, hogy csinálhat amit akar,"


Hány éves vagy drága, hogy elnézed, hogy a 14 éves gyereked hetente rommá igya magát?

2016. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Anyukád miért nem avatkozik közbe? Honnan van pénze italra? Hogyhogy nem tudja, hová megy a gyereke? A helyet be is zárathatnák, mert 18 év alatti szeszes italt iszik ott. Tehát anyaként simán megfenyegetném a helyet.

A kicsapongó élet pedig sok pénzbe kerül. Ruhák, cipők, költőpénz kell hozzá. Miért hagyja ezt anyukád? És miért nem avatkozik közbe az apa?

2016. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nincs sok értelme apuhoz költözni, én hétközben nála lakok mert ő bécsben lakik én meg ott tanulok és apa teljesen a munkának él, ő ha naponta 9-10 órakor hazaér, és a húom is legkésőbb 7-kor otthon szokott lenni. Meg anya mondta hogy azt is a fejéhez vágta már hogy ha nem engedi el a barátaihoz akkor ő apuhoz költözik.
2016. márc. 12. 11:31
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Miért pontoztátok le az apukához költözést?

Úgy tűnik az anyuka nem áll a helyzet magaslatán.

Nem biztos,hogy az apuka volt a baj forrása. Ha igen, az itt nem derült ki, és én sem tehetek róla.

Mindegy... Csak egy apa vagyok, aki nem hagyná hogy ez legyen.

2016. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!