Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mivel vissza ültem a bringára...

Mivel vissza ültem a bringára valóban én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Kerékpárral zebrához érve (mellette kerékpárút átvezetés is van), leszáltam mivel a kerékpátúron részemre stop tábla van. De mivel a felőlem lévő sávban a gépjárművezető megállt és átengedett ezért vissza ültem a kerékpárra és át akartam tekerni a kerékpárút átvezetőn, áthaladtam az engem át engedő gépjármű előtt ekkor a másik sávból belém jöttek.(2 sávos út)
2015. márc. 18. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Az biztos hogy attól jogy valakinek elsöbbsège van mèg nem hajthat át senkin ezèrt az autos megbüntetik majd mint a sz.rt, hiszen ez minimum gondatlan veszèlyeztès.

Az hogy te hibás vagy-e attól függ, hogy mennyire belátjató a zebra, láttad-e hogy jön, mennyivel ment stb. De max magosztott felőssèg lesz, csak tèged nem fognak hibásnak kohozni.

2015. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az autós téged elengedett, a másik sávra még természetesen figyelni kell, mert ott bárki jöhet. Ha stop táblád volt, akkor abban mindenképp te voltál a hibás, hogy nem adtad meg a másik sávban jövőnek az elsőbbséget.


Viszont ahogy az előttem lévő is írja, ha a másik látott téged, és úgy jött neked, akkor komolyan megbüntethetik, mert semmiféle elsőbbség nem jogosít fel arra, hogy nekimenj valakinek.


"csak tèged nem fognak hibásnak kohozni"


Ez nem feltétlenül igaz. Simán kihozhatják csak a kérdezőt hibásnak, ha a másik kocsi az elsőbbsége tudatában normál sebességgel jött, és nem látthatta a kérdezőt, mert az mondjuk teljesen váratlanul hajtott elé.

2015. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a stop tábla egyértelműen kimondja, hogy nincs elsőbbséged.


A helyszínelésből majd kiderül, hogy a másik autós vétett e, pl nagy sebességgel jött, nem láthatott időben, féktávon belül ugrottál e ki elé, stb...


Az tuti, hogy te voltál a nagyobb hibás.

Én ezért (is) tartok fedélzeti kamerát.

2015. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy a kerékpáros felfestésnél nem kell leszállnod, sőt a zebrán se kell. Csak a zebra esetében ha leszállsz, akkor automatikusan elsőbbséged van. Lényegében a jelenlegi helyzetben valóban megmentett volna ha tolva viszed át a bringát.


Egyrészt úgy talán nem ütnek el, másrészt ha elütnek, akkor mint gyalogos szenvedsz balesetet, akkor a stop tábla rád nem vonatkozik.

2015. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

A történet szép példája annak, hogy milyen kavarodások lehetnek bizonyos helyzetekben.

Kerékpárúton STOP tábla, a biciklisnek kötelező megálljt parancsol.

A kijelölt gyalogos átkelőhelyen a gyalogosnak megkülönböztetett elsőbbsége van, és a kerékpárt toló személy gyalogos, tehát át kell engedni... viszont zebrán tilos keresztül kerékpározni, a biciklis, nem gyalogos, nincs elsőbbsége (igaz ettől függetlenül nem is mehetnek neki)


A járművezető elsőbbséged adott egy gyalogosnak, aki ennek örömére felpattant a bicajra, és elé tekert a másik sávban érkező járműnek.

Egyértelműen a jármű vezetője a hibás, mert ő egy másik erős tilalmat szegett meg: Kijelölt gyalogos átkelőhely előtt álló, bármilyen jármű mellett, még a másik sávban haladva is TILOS megállás nélkül tovább hajtani, meg kell állni, és csak akkor lehet tovább hajtani, ha megbizonyosodott a vezető arról, hogy nincs ott gyalogos. - ennek a szabálynak "köszönheted", hogy nem te vagy a hibás a baleset miatt, a zebrán biciklizés is szabálytalan, ha gyalogosan folytattad volna az utat az út túloldaláig, patyolat tiszta lennél, de így nem...

2015. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Kedves utolsó, több dologban is tévedsz vagy részleteket emelsz ki.


Én úgy értelmeztem, hogy a kérdezőt a "szembesávból" ütötték el.


Amit mondasz az csak a párhuzamos sávokra vonatkozik.


"(6) A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos

c) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni."



Tehát ha 2x1 sávos útról beszélünk, akkor nem szegett meg szabályt a kocsis azzal, hogy el akart haladni a szembe sávban álló jármű mellett.


A kerékpáron áttekerést pedig továbbra se tiltja az ég világon semmi, bármennyire is hiszik annyian.


Egyik blogban is írtak erről, kivesézték párszor.


Magyarul ha sima járdán tolom a bringát és a gyalogosátkelőn senki elsőbbségét nem sértve áttekerek, a túloldalon pedig leszállok, semmi szabályt nem sértek.


Én több rendőrautó előtt is áttekertem már, megvártam míg elenged, köszöntem és mentem.



[link]

2015. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

több google street view "kép" olyan helyekről ahol a bringás gyalogutak zebrában haladnak.


[link]


Az Andrássy úton speciel ha megnézed, még kötelező elsőbbségadás is vonatkozik az autósokra, amit speciel a bringásokat is érinti. Kint is van alatta a kieg tábla, hogy bringás forgalom.

2015. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös, egyáltalán hogy a rákba került elő a zebrán biciklizés? Nem tudsz olvasni? Rohadtul nem a zebrán ment, ott van a kérdés 4. szavától kezdve: "mellette kerékpárút átvezetés is van", aztán lejjebb is: "át akartam tekerni a kerékpárút átvezetőn".
2015. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen-igen, reméltem hogy kivehető lesz hogy ez érdekelne amit az előttem szóló is írt, zebra meletti kerékpár út meghosszabításan haladtam...
2015. márc. 18. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
1%
Röviden: nem volt elsőbbséged, hiába engedett el az egyik autós, az még nem jelenti azt hogy a többiekkel szemben is elsőbbséged van.
2015. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!