Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak számomra különösen...

Csak számomra különösen dühítő az ilyen ember?

Figyelt kérdés

Előzmény:

19 évesen összetörtem a családi autót, amit akkoriban már a bátyám tartott fent.

Tudom milyen költségekkel jár egy autó fenntartása, de akkor sem az övé volt, nem a saját pénzén vette, de mégis ő volt kiakadva a leginkább.A javítást is ő fizette, később lett saját autóm.


Én most 25 éves vagyok, saját autóm van, a bátyám a szomszédom.

Azóta sem okoztam balesetet.

A hétvégén viszont összetörték a kocsimat, nem történt személyi sérülés, de az enyém nem üzemképes, holnap viszik el szerelőhöz, trélerrel.

Nekem viszont tömegközlekedéssel 3 órányira van az út, autóval pályán 30-40 perc.

(oda-vissza 6 óra az út, tehát 5-kor kellene indulnom, és 19 fele érnék haza)

Átmentem a bátyámhoz,hogy csak a holnapi napra adja oda a kocsiját (szerdán már nem kell mennem dolgozni), de nem adja.

Nincs indok, nem adja és kész.Kérdeztem,hogy miért, nem tudja, nem akarja odaadni, nem szereti ha más vezeti.

Ez már csak azért is bosszantott fel, mert mikor télen elutaztak wellnesezni, én odaadtam a 2,5 millió forint értékű autómat, mert az övé egy nappal indulás előtt lerohadt.

De nem elég,hogy odaadtam neki, 5 napra, egy barátommal megjavítottuk neki a kocsiját, és csak az alkatrészt kellett kifizetnie nekem.

Meg sem köszönte.

Igaz, azt hozzáteszem,hogy azért is javítottam meg, mert én addig azzal jártam.De az ő kocsija egy fapados alig 500 ezres 20 éves kocsi, az enyém meg mint írtam 5x annyit ér, fele ennyi idős, és ha nem adom neki, akkor bukta a wellnest, max vonattal tudott volna menni...

(és a szerelő sem olcsó)

Erre ő nem képes 1 rohadt fél napra odaadni azt a bontószökevény ócskaságot.

Annyira feldühített, hogy azt el sem tudom mondani,hogy a francért adtam oda neki akkor...elhiszem,hogy rossz emlékei vannak a vezetésemről, de nem okoztam azóta sem balesetet, ilyen nincs,hogy egy 6 éves dolog miatt nem adja oda.Baromság.

Ráadásul ha esetleg összetörném azt a csodát, akkor is van annyi tartalékom,hogy akár egy jobbat vegyek neki.

De eleve nem törném össze.

Iszonyú dühös vagyok, tényleg, nem tudom mikor tudtak utoljára ennyire felhúzni, nem elég,hogy kelhetek korán, és későn jövök haza, még ez az aljasság is megtörténik.

Nem fogok belehalni a tömegközlekedésbe, de hogy elb*ssza a napom az is fix.

(nem vigasztal,hogy más megy egész héten dolgozni)


Az indulatosságokért bocsánat, de komolyan felhúzott.


2016. márc. 21. 19:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%

"ilyen nincs,hogy egy 6 éves dolog miatt nem adja oda"


12 évesen leejtettem a tesóm laptopját, azóta (14 éve lassan) nem engedi, hogy a gépéhez nyúljak.

2016. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg érdekes egy ember. De van egy tippem, nézd meg telekocsi.hu -n hogy nem tudnál-e betársulni valakihez,akár külön oda külön vissza.
2016. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

1-es


Neki is csak gratulálni tudok!


2-es

Köszi, utánanézek!

2016. márc. 21. 19:35
 4/43 anonim ***** válasza:
95%

Átadom :) :D De valahol megértem.

#1

2016. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Én nem értem meg az ilyet.

De hogy az én kocsimba többé be nem ül, az is 100%...

2016. márc. 21. 19:43
 6/43 anonim ***** válasza:
90%

A telekocsi jutott eszembe nekem is, meg az oszkár, az is olyan, mint a telekocsi.

Esetleg más barát, vagy ismerős?

2016. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem bérelsz egy kocsit? 1 napra nem olyan irdatlan drága... És ha ő is azzal járna munkába? Máris kénytelen lennél más megoldást találni. Itt most nem az a legfőbb gond, hogy nem tudsz kocsit szerezni egy napra, hanem a régi sérelmeken lovagolsz direkt.
2016. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

"De hogy az én kocsimba többé be nem ül, az is 100%..."


LOL, kérdező, hát te sem vagy különb :) Pedig ő nem is törte össze a te kocsidat, vagyis ha jól értem, nem ő volt.

Egyébként miért volt olyan fontos hangsúlyozni, hogy a te kocsid mennyivel drágább és jobb, mint az ő "bontószökevény ócskasága"? Nyilván az ő kocsija ugyanolyan fontos számára, mint számodra a tied. Nem jelenti azt, hogy az értéke miatt kevésbé kell vigyázni rá.

Az ő döntése, hogy odaadja-e neked. Ha csak és kizárólag a 6 évvel korábbi esemény miatt nem adja oda, az szerintem is kissé gyerekes, de akkor sem tudsz mit tenni. Neked sem kötelező bármilyen szívességet tenni neki.

Próbáld máshogy megoldani, csak van olyan haverod, akinek a kocsiját kölcsön tudod kérni, ha nem, akkor bérelhetsz egyet, több lehetőség is van.

2016. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
95%

Nyolc éve málnaszörpöt öntöttem véletlenül anyáék laptopjába. Azóta nem használhatom az ő laptopjukat.


Anno hoztak egy döntést és kész. Tudomásul vettem.

Nálad az a necces hogy egyszer odaadtad neki öt napra az autódat. Azt hitted kölcsönös lenne ez a szívesség. A bátyád fél rád bízni az autóját.

2016. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
79%
Igaza van,én sem adnám oda.Inkább kifizetném neked két vagy három napra egy autó bérlését.Ha egyszer összetörted az autómat,akkor elástad magadat nálam mindörökre ámen.:-))
2016. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!